Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym ze się nie da umyć. Od pewnego czasu biorę dwa wiaderka na myjnie, szampon, rękawice i ręcznik. Mam na aucie jakby papier ścierny (opad siarki) . Poczytałem tu na forum o glince. Zakupiłem , wypróbowałem i jest rewelacja.  Jak zakończę glinką to czas na wosk . No i tu potrzebuje pomocy bo tego jest masa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, david2888 napisał:

@Adam43 na tako żywy kolor jak masz, to weź sobie jakiegos fajnego naturala. 

1) Funky Witch Paradise Gloss 

2) Funky Witch Mystic Shine 

3) PB Nattys Red

4).... 

4). Chemical Guys Pete's 53 😉 Ewentualnie Zymol Titanium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwus 🙂 Pacjentka Honda Civic VIII UFO 2009 – leczona amatorsko w garażu.
Lakier czarny kod NH731P Crystal Black Pearl z bardzo specyficznym efektownym niebieskim brokatem.
Auto zadbane, lakier oryginalny, ale wręcz matowy zjechany podejrzewam przez szczotki przez poprzedniego właściciela.
Dla testu na razie zrobiłem korektę dachu. Oczywiście wcześniej deironizer + Tar & Glue + glinkowanie.
Polerka Hamron Dual Action, 125 mm, skok 15 mm z Jula (z promocji 249 zł). Maszyna rewelacja. Polecam.
I etap pasta SONAX Profiline EX 04-06 + pad NAT DA 135 niebieski twardy Cutting
II etap pasta SONAX Profiline EX 04-06 + pad NAT DA 135 czerwony średnio miękka Polishing/Finishing
Efekt rewelacja, brak haze-u, brak hologramu, bardzo ładne wykończenie, pojawiło się lustro i błyszczący brokat, zostały gdzieniegdzie grubsze rysy. Pewnie można by było przejechać I etap mocniejszą pastą KOCH CHEMIE H8.02 Heavy Cut lub Sonax Profiline CutMax 06-03 na grubasy ale to miękki i cieniutki lakier Hondy i nie chciałem przesadzać, może za 2-3 lata kolejna korekta.

Nałożyłem na odtłuszczony IPA dach pożyczony do testu wosk Zymol Carbon, łatwe docieranie, brak pocenia i smug, przyciemnił, ale jakoś tak stłumił efekt niebieskiego brokatu.

Szukam wosku który najbardziej wyciągnie efekt niebieskiego brokatu. Budżet do 100 zł.
Zastanawiam się nad:
Prostaff Gloss Car CC Wax Gold 100g – 93 zł
Bilt-Hamber Double Speed Wax 250g – 85 zł
UBER Ceramic Crystal Coating Wax 200g – 99 zł
House of Wax Sapphire 100ml – 108 zł
Poorboy's Natty's Paste Wax Blue 227g – 60 zł

lub co koledzy polecacie innego ?
iść w głębię koloru czy mokry lakier przy takim brokacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam też Civica Ufo z podobnym lakierem (Nighthawk Black Pearl). Stosuję tylko woski, które dają się bardzo łatwo wypolerować, trzymają dłużej niż miesiąc lub dwa i się nie pocą. Dlaczego? Przez strasznie miękki lakier, im mniej kontaktu fibry z lakierem, tym lepiej 😜 Czasami mam wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia 😅

Osobiście kupuję teraz Bilt Hamber Finis (aktualnie wszędzie wyprzedany😕) oraz Funky Witch Paradise Gloss, według testów i opinii na forum powinny spełniać moje kryteria. 

Co do ziarna, u mnie spisują się najlepiej specyfiki dające bardziej naturalny look/wet-look niż szklistość. Światło wydaje się wtedy nie odbijać tak mocno od lakieru, tylko przenikać do ziarna i go uwydatniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być powłoka nakładana, ale z braku czasu trzeba na razie nawoskować. Zastanawiam się nad HoW Sapphire oraz FW Icon 76.

Który wosk będzie bardziej uniwersalny do różnych kolorów, głównie ciemnych? Trwałość z tego co czytałem na podobnym poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 08:37, kedar napisał:

Miała być powłoka nakładana, ale z braku czasu trzeba na razie nawoskować. Zastanawiam się nad HoW Sapphire oraz FW Icon 76.

Który wosk będzie bardziej uniwersalny do różnych kolorów, głównie ciemnych? Trwałość z tego co czytałem na podobnym poziomie.

 

Podbiję pytanie, również szukam do ciemnych kolorów, czegoś wydajnego i łatwego w nakładaniu bo dopiero zaczynam. Miałem hydro Gloss od softa, ale na dużego sedana poszło pół opakowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 2 auta. Przy pierwszym dawałem normalną ilość wosku, może nawet nieco za dużą. Przy drugim starałem się kłaść go bardzo oszczędnie (Fusso) i chyba przesadziłem, bo trwałość była zdecydowanie gorsza, mimo niskiego przebiegu. Nie wykluczam też jednak wpływu niskiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 00:51, pawelus668 napisał:

Czy pomiedzy DSW a Fk1000p jest znaczna roznica w hydro i trwalosci?

Fk ma gorsze hydro, ale ten parametr jest zbędny

 

2 godziny temu, analyzator napisał:

@Kamsyyo to coś za dużo poszło. Na auto powinno iść max 10-15g wosku. 

10g na amatora to normalka

Dużo zależy od smarowności wosku, ale dobrych wosków idzie średnio 4g do 7 na duże auto.

1g rekordziści mogą łatwo pominąć fragmenty lub zmniejszyć trwałość

 

1 godzinę temu, Lukaso napisał:

Panowie, a miał ktoś tak że dał za mało wosku? 😄

Jak ktoś nierówno nakładał i nie pokrył dobrze całej powierzchni

Godzinę temu, Lukaso napisał:

Dlaczego? Jaki objaw? 

 

Ja podobnie bo tu każdy mówi żeby jak najmniej no i poszło 5-6g petesa na sedana i potem 2-3g na drugą warstwę. I nadal szału nie było z hydro poza maską która jakoś dziwnie się odróżniała hydro od samochodu 😄

Czy maska ma lakier tej samej firmy co reszta elementów 😉

Nawet w salonowych samochodach potrafią być wtórnie malowane przez uszkodzenia w transporcie, lub dostarczone z innej lakierni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał:

@Kamsyyo to coś za dużo poszło. Na auto powinno iść max 10-15g wosku. 

  

Tu test innej wersji i na mała Toyotę poszło 1/3 opakowania. Ja robiłem to na Galancie więc powierzchnia trochę większa. Ten typ chyba tak ma 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam43 Teraz tak patrzę na twój kolor Seata i jak złoto siada jak u kolegi @paperson MadCow Jamaica. Ale nie jest on dostępny z tego co wiem to jego zamiennikiem robiącym dobrą robotę jest Hipno Wax od @Zakochani w detalach efekt jest bardzo podobny do Jamaica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghostczy lakier ten sam nie wiem. To hydro na masce pojawiło się nie po pierwszym płukaniu /myciu tylko chyba po drugim czy trzecim dopiero. Masakra z tym. Cienko smarując trzeba robić po 2-3 razy w jednym miejscu czy posmarować raz i ma być ok?

Może dałem po prostu zbyt mało miejscami mimo że wosk był i było ślisko jednak nie przyjął się dobrze. 

 

@ghostczy lakier ten sam nie wiem. To hydro na masce pojawiło się nie po pierwszym płukaniu /myciu tylko chyba po drugim czy trzecim dopiero. Masakra z tym. Cienko smarując trzeba robić po 2-3 razy w jednym miejscu czy posmarować raz i ma być ok?

Może dałem po prostu zbyt mało miejscami mimo że wosk był i było ślisko jednak nie przyjął się dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, analyzator napisał:

@Kamsyyo o bez kitu galaretka ciekawa 🙂

Kup sobie małego finisa będziesz miał trwałość look i wydajność. Chyba że celujesz w wyzsza półkę to może coś doda te 2%.

Fk1000p masz na myśli? Ogólnie to dopiero zaczynam, ale w domu 3 samochody a wosku braknie na pewno 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamsyyo mam na myśli bilthabera finisa. Tu może do kolegów pytanko 🙂 jest coś co urwie mi jaja porównując do finisa i ma sensowną trwałość? 🙂 bo bym cś kupił do smalcowania 🙂

Co do fk1000p to głupio testerka nie kupić i nie posmarować. Ostatnio coś nim maznąłem. Wiem wiem zapach pasty do butów. Ale już efekt dla oka mojego przyjemny. Kiedyś przejździł u mnie prawdziwą zimę. Nakładanie, docieranie, zero problemów. U mnie trochę zapomniany bo fusso wygląda lepiej i dłużej siedzy na felgach, BH DSW jest trwalszy, ma lepszy look i równie łatwy w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.