Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś z was Softa 99 Authentic Premium? Wacham się miedzy nim a Funky Witch Paradise Gloss. Szukam czegoś co daje wet look a przy tym oferuje jakąś trwałość na poziomie przynajmniej 2 miesięcy. Jak macie inne propozycje do 150zł za więcej jak 30g wosku to śmiało 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 20:29, david2888 napisał:

@kamykmm mi jeszcze nie udało się tego sprawdzić. Ogólnie dużo zmiennych jest żeby to określić - przygotowanie lakieru, warunki, dystans. 

Może @Funky Witch coś zdradzi 

Panowie wiecie przecież, że jest tak wiele zmiennych, iż nie da się określić ile poleży wosk. 

Znam osobę, u której Hypnotic Icon 76 leżał 10 m-cy. Samochód był garażowany, robił do 1000 km miesięcznie. Oczywiście mycie zgodnie ze sztuką. 

Paradise Gloss jest bardziej trwałym woskiem. Wnioskuję, że w optymalnych warunkach poleży dłużej niż HI76. 

Poza tym aplikacja wosku to przysłowiowa wisienka na torcie. Ma dawać radość, ma być przyjemnością, ma być zwieńczeniem pracy. 

W związku z tym życzę samych przyjemności i radości 😁

Pozdrawiam 

Mateusz 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie dostanę w dobrej cenie Paradise Gloss? W Katowice w Mr Cleaner nie ma ... ktoś coś 🙂 z góry dzięki

Mam nadzieję, że nada się do lakieru biała perła. Wybrałem ten bo zależy mi na przyjemnej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o położeniu soft99 fusso, a na to collinite 915? Doszła właśnie do mnie pucha 915, ale zastanawiam się czy nie kupić jeszcze softa dla lepszego , twardszego zabezpieczenia. Collinite bardziej dla nadania looku.

Jeżeli tak to w jakich odstępach czasu najlepiej nakładać warstwy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o położeniu soft99 fusso, a na to collinite 915? Doszła właśnie do mnie pucha 915, ale zastanawiam się czy nie kupić jeszcze softa dla lepszego , twardszego zabezpieczenia. Collinite bardziej dla nadania looku.
Jeżeli tak to w jakich odstępach czasu najlepiej nakładać warstwy?
 
 
Jeśli na fusso położysz kolejny wosk to po pierwszym myciu ci spłynie,ale nikt nie zabroni ci eksperymentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smatusiak W sumie nie wiem po co taka kanapka. Tak jak pisze kolega@Adaszek96  Możesz kłaść, ale jak dla mnie fusso robi mega robotę więc bez sensu kłaść coś na niego. Jak trochę poleży to połóż jakiegoś Water Golda 😁. A fusso w okresach letnich lubią wychodzić różne chmurki itp i lubi się pocić. Lepszy wybór będzie sam Coli 915. Chodź osobiście go nie używałem. Na okres letni są fajniejsze woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wypróbuję jednak tylko 2 warstwy 915, a fusso pójdzie na jesień/zima. Do tego jeszcze doszło carpro eraser oraz POORBOY'S Spray & Gloss. Do zakupu pozostał mi jeszcze jakiś cleaner? Coś godnego polecenia?
Cleaner od fireball - na mokro, jałowi powierzchnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możecie polecić wosk, który nie będzie kropelkował, tylko dokładnie zrzucał całą wodę w postaci tafli? Położyłem ostatnio Show Detailera na masce obok Coli 476 i strona z Show Detailerem po kilku dniach różnej pogody była znacznie czyściejsza od strony z Coli. Chodzi o wosk który ma podobny zrzut wody do Show Detailera, czyli nie kropelki, a bardziej zrzut wody taflą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Slade00 napisał:

Cześć, możecie polecić wosk, który nie będzie kropelkował, tylko dokładnie zrzucał całą wodę w postaci tafli? Położyłem ostatnio Show Detailera na masce obok Coli 476 i strona z Show Detailerem po kilku dniach różnej pogody była znacznie czyściejsza od strony z Coli. Chodzi o wosk który ma podobny zrzut wody do Show Detailera, czyli nie kropelki, a bardziej zrzut wody taflą. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 16:32, Qlimaxss napisał:

 Na okres letni są fajniejsze woski.

Hej, możesz coś polecić na lato na srebrny metalik SUV, zależy mi na lekkim przyciemnieniu i wet looku. Fajnie jakby łatwo się nakładał 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.