Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Qlimaxss napisał:

Fusso albo jakaś powłoka nie wygladuje na Stilo

 

Albo jeszcze coś innego 😉

Mam ciekawe plany ale na razie ciiiiiiiii 🙂  Dam Ci znać jak wejdę w posiadanie pewnych ciekawostek z przeznaczeniem trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss mam ja od maja 2019 i na swoje przebiegi jakie robię, jest dla mnie fenomenalna 🙂 w weekend bede robił pierwszy serwis i podbije ją woskiem do powłok od Soft99 - zobaczymy 🤔 

Jakbyś się na nia skusił, to pomyśl chociaż o jakimś one step/Finish. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, david2888 napisał:

@Qlimaxss mam ja od maja 2019 i na swoje przebiegi jakie robię, jest dla mnie fenomenalna 🙂 w weekend bede robił pierwszy serwis i podbije ją woskiem do powłok od Soft99 - zobaczymy 🤔 

Jakbyś się na nia skusił, to pomyśl chociaż o jakimś one step/Finish. 

czyli u Ciebie prawie 12 miesięcy. Mycie co tydzień? jaki przebieg od aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk Auto garażowane - mycie 1-2 tydzień. Przebieg po prawie roku.. klasyczy... 10 tyś...

Myta szamponami 

1) Funky Witch / FX Protec Zielony

2) Z 2-3 razy może umyta FX Protec Żółty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości bo na aucie teścia po one step (auto nowe) leżała 5 miesięcy a nie myta ręcznie ani razu. Po odetkaniu stan agonalny ale połysk nadal piękny. Pomimo tafli wolno spływającej

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk u mnie na dolnych partiach drzwi juz krople koślawe, ale ładnie zrzuca woda, więc siedzi nadal. 

Ta "powłoka" lubi być płukania często. Nie można jej zostawiać zabrudzonej na długo. Zima jak mialem przybrudzone auto, to chociaz podjeżdżałem z prewashem opłukać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś fajny wosk co wytrzyma te 3 miesiące, doda trochę looku na czarnym lakierze?  Cenowo tak do 50 zł.

Auto myte szamponem RRC Car Wash Shampoo, dokupiłem jeszcze Good Stuff Gloss Detailer, ale co do wosku mam cholerny dylemat, bo jest tu aż 95 stron..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość fajnie, mimo słabej dostępności w internecie.

 

Na Allegro był ostatnio cały set menzerny 1000+2500+3500+pady i wosk(nie skorzystam) za 109 zł, więc lakier będzie po delikatnej polerce, więc całkiem dobre warunki do nałożenia jakiejś powłoki.

 

Przeglądałem właśnie youtuba, na filmach wygląda, że jest dość łatwy w aplikacji i lakier wygląda sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio Dzięki za info ja stoje przed dylematem albo @Funky Witch Paradise Gloss albo ProStuff WaxGold . A i polecam bardzo wosk Bilt Hamber Finis wax. na tym Hyundaiu kładłem go chyba przełom wrzesień / październik . Od tego czasu nie myty ani razu ręcznie tylko bezdotyki . Zobaczcie jak łatwo się domywa 😮 ,Myślałem ze po tak długim okresie będzie lipa z domywaniem i zostanie duży film , A tu nie właściciel zajarany mega takim obrotem sytuacji😎 

IMG-20200415-185207-1.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss dla mnie paradise ma jedna zalete. Łatwość pracy. Kładziemy i czy ścieramy po 5 czy 10 czy 20 minutach schodzi lux. Nakładanie też bajka jak maslo. Mozesz nasmarowac cale auto wziąć 3 lyki piwka i zetrzeć. Bez stresu, bez spiny, kombinowania moczenia aplikatora itd. Ten wosk miażdży łatwością pracy i efektem.

Dla mnie nr na ciepłe miesiące obecnie. Finis na zimne. DSW jest trwalszy ale dość suchy i trudniejsza aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.