Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, panowie i panie potrzebuje pomocy. Szukam jakiegoś pierwszego wosku dla siebie. Temat już znam więc luz, będzie dekontaminacja i korekta. Mam czarne audi a3. Zależy mi aby wosk robił jak największą robotę wizualną czyli szklistość oraz głębię koloru, pomożecie co mogę kupić w przedziale 100-150 zł najlepiej do jasnych i ciemnych. 

(Po przejrzeniu forum mam ochotę na zymol carbon 59ml lub titanium też 59ml) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, T2Maciek napisał:

Cześć, panowie i panie potrzebuje pomocy. Szukam jakiegoś pierwszego wosku dla siebie. Temat już znam więc luz, będzie dekontaminacja i korekta. Mam czarne audi a3. Zależy mi aby wosk robił jak największą robotę wizualną czyli szklistość oraz głębię koloru, pomożecie co mogę kupić w przedziale 100-150 zł najlepiej do jasnych i ciemnych. 

(Po przejrzeniu forum mam ochotę na zymol carbon 59ml lub titanium też 59ml) 

Nie miałem okazji nagładać zymola i nie wiem czy może on konkurować z Enzo i Paradise Gloss. Zobacz te dwa woski, są testy na forum 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Strus napisał:

Wybór bardzo dobry. Ale aplikacja upierdliwa 😂

leć zdecydowanie po japońsku a nie po naszemu bo się zajedziesz przy docieraniu 

A jak to jest po japonsku 🤔 widzialem tylko ze zalecaja aplikator mf zamiast klasycznego,czy jeszcze jakies szczegolne zalecenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego się nie nakłada w tradycyjny sposób. Czyli nie aplikacja i dotarcie a aplikacja z dotarciem w jednym kroku. Bierzesz go na  fibrę i rozprowadzasz do dotarcia. 
Przy klasycznej opcji można się zajechać z dotarciem i zostawi Ci ciemniejsze plamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk/powłokę polecacie do białego lakieru ? (Sandero 2016 oraz Kia Rio 3 (2013) . Wczesniej uzywałem SOFT99  KIWAMI Extreme Gloss Wax ( lecz  sie skonczył) - z wosku byłem zadowolny.

Zależy mi na trwałości ( powiedzmy ok 1.5msc) oraz na ładnym wyglądzie ( zeby biały był białym  :D )  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonatellO żeby biały był biały, to najważniejszy jest proces przygotowania lakieru, czyli pełna dekontaminacja i MUSI BYĆ cleaner. Potem odtłuścić i kłaść lsp - wosk, powłoka. Kup sobie FX Protec Vision C-12 na pół rok na bank masz spokój 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem kilka wosków, zaczynając od marketowego sonax, którego trwałość i efekt nie powalała z nóg 😛. Później w moich rękach pojawił się COLLINITE 476S, pierwszy wosk, który nakładałem aplikatorem, a nie szmatką z mikrofibry 🙂. Według mnie dobry wosk, długo się trzymał, tylko efekt taki sobie. Później wraz ze zmianą auta pojawił się Soft99, cena: ok, efekt: ok no i trwały na kilka miesięcy :D.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.