Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
18 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Tu test innej wersji i na mała Toyotę poszło 1/3 opakowania. Ja robiłem to na Galancie więc powierzchnia trochę większa. Ten typ chyba tak ma

Ale tutaj dałem ciała przy aplikacji, teraz zrobiłbym to lepiej i innym aplikatorem 😉

A sam wosk bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję moje pytanie 🙂
Honda Civic VIII UFO 2009
Lakier czarny kod NH731P Crystal Black Pearl z bardzo specyficznym efektownym niebieskim brokatem.
Na razie polerowałem tylko dach.
Nałożyłem na odtłuszczony IPĄ dach pożyczony do testu wosk Zymol Carbon, przyciemnił, ale jakoś tak stłumił efekt niebieskiego brokatu.
Brokat jest dobrze widoczny na foto z czerwonym kloszem (tylna klapa jeszcze nie polerowana).

Szukam wosku który najbardziej wyciągnie efekt niebieskiego brokatu. Budżet do 100 zł.
Zastanawiam się nad:
Prostaff Gloss Car CC Wax Gold 100g – 93 zł
Bilt-Hamber Double Speed Wax 250g – 85 zł
UBER Ceramic Crystal Coating Wax 200g – 99 zł
House of Wax Sapphire 100ml – 108 zł
Poorboy's Natty's Paste Wax Blue 227g – 60 zł

lub co koledzy polecacie innego ?
iść w głębię koloru czy mokry lakier przy takim brokacie ?

sonax_EX0406.jpg

Honda_civic_ufo_3.jpg

Honda_civic_ufo_5.jpg

Honda_civic_ufo_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem forum tak jak mówiliście i znalazłem jeszcze jeden wosk który mnie zainteresował. Collinite 915, ale jest o nim dość mało na forum. Chyba zapomniany trochę wosk, a wydaję sie być dobrą konkurencją dla tych. Wypowiecie się cos o nim?

Edit. Tematy na forum z wcześniejszymi propozycjami przejrzane, teraz się zastanawiam pomiędzy 915 i fusso( teraz promocja bazzoka )

476s i fk1000p jednak odpadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamsyyo nie używałem 915 ale zawsze mnie interesowal. Podobno wytrzymały i producent deklaruje topowy look.

Wszystkie wymienione woski są dobre i wytrzymałe. Jakby miał mieć jeden wosk to finis a w drugim wyborze fusso. Fusso nie uważam że jest trudne w nakładaniu przy zachowaniu podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym 915 na forum jest bardzo mało, jeszcze patrze na grupie fb to też 3 zdania w komentarzu o nim i nic wiecej. Na razie wezme chyba fusso bo fajna promocja z tą bazooką gratis 😄

W fusso jest aplikator czy musze mieć inny. Cos polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Przejrzałem forum tak jak mówiliście i znalazłem jeszcze jeden wosk który mnie zainteresował. Collinite 915

 

35 minut temu, Kamsyyo napisał:

Na razie wezme chyba fusso

 

Czyli standardowo :-D

Na początku pytania jaki wybrać wosk, a wybór po innych propozycjach i tak pada na śmierducha Fusso.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, psemo napisał:

 

 

Czyli standardowo :-D

Na początku pytania jaki wybrać wosk, a wybór po innych propozycjach i tak pada na śmierducha Fusso.

Pierwszy był Hydro Gloss od Softa, a teraz szukam czegoś na zimę i czegoś co jest powszechnie używane. A Colli 915 kupię swoją drogą jeszcze później. 

A tak po za tym to Fusso chyba nie jest złym woskiem? @psemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, psemo napisał:

Czyli standardowo :-D

Na początku pytania jaki wybrać wosk, a wybór po innych propozycjach i tak pada na śmierducha Fusso.

Dlatego czasem "szkoda strzępić ryja". Pytania o milion wosków a sam zainteresowany i tak kupi fusso... Jest masa alternatyw na forum. Jest temat o woskach na zimę. Tylko komu by się chciało poczytać 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamsyyo napisał:

No o tym 915 na forum jest bardzo mało, jeszcze patrze na grupie fb to też 3 zdania w komentarzu o nim i nic wiecej. Na razie wezme chyba fusso bo fajna promocja z tą bazooką gratis 😄

W fusso jest aplikator czy musze mieć inny. Cos polecacie?

Aplikator z Fusso jest ok, pamiętaj tylko żeby go zamoczyć i dobrze wycisnąć. Zrobi się delikatniejszy i będzie wygodniej nakładać wosk.

A jak jeszcze nie kupiłeś to pomyśl o Angelwax Guardian. Wytrzymałość podobna do Fusso przy zachowaniu podstaw, równie przyjemne nakładanie (ja lubię nakładać Fusso :P) a można kupić tester za mniejsza kasę który i tak na długo starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 @psemo Forum przeglądam od pół roku ponad 😄 Wiem że wosków jest pełno i jeszcze więcej opinii o nich. A fusso jest woskiem którego używała chyba większość. Zawsze będę mógł do niego porównywać.

Chociaż godzinę po zamówieniu MX Nowicki pod swoim filmem skomentował komuś że spośród fusso i 915, wybrałby 915. No ale już za późno. 

Po tylu przejrzanych tematach, doszedłem do wniosku, że nie da się uznać jakiegoś wosku za najlepszy. Testów pełno, a wyniki różne na tych samych woskach, dużo testów bez wyniku końcowego. Albo takich co zszedł wosk po 3 myciach bo była za silna chemia na bezdotyku lub źle przygotowane. 

I tak każdy musiałby sam przetestować, żeby zobaczyć co mu odpowiada 😄  Tylko skąd tu na wszystko pieniądze brać 🙂

 

@alfaJersey Cały w wodzie zanurzyć, wycisnąć i nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Przejrzałem forum tak jak mówiliście i znalazłem jeszcze jeden wosk który mnie zainteresował. Collinite 915, ale jest o nim dość mało na forum. Chyba zapomniany trochę wosk, a wydaję sie być dobrą konkurencją dla tych. Wypowiecie się cos o nim?

Kilka lat temu posiadałem Colli 915 w arsenale, potem go sprzedałem. Jakiś czas temu ponownie zasiliłem arsenał tym woskiem - jest to naprawdę świetny wosk. Gdyby był pakowany w szklane słoiczki i sprzedawany po 200 PLN za 100 ml - miałby swoich zwolenników tak, jak Zymol. Colli 915 nadaje świetnego połysku - lekkie oblanie szkłem, ale ten efekt jest ciepły i posiada głębię. Ważne, aby aplikować go cienko i nie pozwalać mu zaschnąć na lakierze. Jeśli ktoś ma doświadczenie z Fusso, poradzi sobie z Colli 915. Nie jest tak trwały, jak Fusso (zależnie od wielu zmiennych, jak np. parkowanie pod chmurką/garażowanie, przebiegi auta, warunki pogodowe, agresywność chemii myjącej itd.) - 915 utrzyma się na lakierze od 3 do 6 miesięcy, nawet bez wspomagania QD. Jednak efekt wizualny bije na głowę efekt Fusso. Uważam, że stosunek cena/jakość w przypadku Colli 915 jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczysz aplikator jak gąbkę do mycia. Wsadzasz do wody, parę razy naciskasz zeby woda weszła do środka, wyciągasz i porządnie wyciskasz, tak żeby był tylko wilgotny ale nie mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

Colli 915 nadaje świetnego połysku - lekkie oblanie szkłem

Potwierdzam efekt 915 , nigdy go nie sprzedam tak jak Carbona Zymola , wszyscy się rzucają na Fusso z powodu ceny i przede wszystkim magii " japoński wosk , japońska technologia , kolorowe pudełeczka z krzaczkami " , ale takie czasy , na forum zapomniano o cleanerach , mleczkach , a wszyscy chcą mieć super efekt po pryśnięciu woskiem w spreyu nie wspominając o QD który ma mieć krople jak powłoki . Ech... czasem to już nie chce mi się tego czytać ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.