Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, pawelus668 napisał:

Kupiłem DSW miał być banalny w aplikacji a okazało się że to drugi Fusso. Przy docieraniu wszędzie plamy ciemniejsze/jaśniejsze mimo nakładania grubo/cienko i docierania po 5minutach jak i 15min. Ostatecznie poszedł 1000p bez żadnych komplikacji. Jakie macie sposoby na docieranie tego wosku? 

Ile gram poszło Ci na smarowanie?

Bo coś czuję że było grubo jak kromka masłem.

 

1. Rewelacyjne białe aplikatory BH zamienił na takie szare. Te szare wywalić i wziąć inny, np czerwony CG, biały stary BH, ewentualnie work stuff itd...

2. Smarować  normalnie 5-6g na samochód wystarczy

3. Nie nakładać w słońcu

 

Nie ma żadnej magii z tym woskiem, pracuje sie z nim bardzo łatwo. Bliżej mu do fk niż do fusso łatwością.

 

 

 

1 godzinę temu, Michał82 napisał:

Dzięki Panowie. 😉 

Nigdy nie używałem tego typu aplikatorów, jest to wygodniejsze niż zwykłych? 

Są ok, ale lepsze są 2 składnikowe tego typu. Twardsze przy uchwycie, i miękkie na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam o co chodzi z tym Fusso że jest coś ciągle nie tak..

Przygotowałem sobie błotnik zgodnie ze sztuka(3d ONE + żółty pad), przed samą aplikacja fusso odtluscilem eraserem. Fusso podgrzałem (wrzucony do umywalki z ciepłąwodą),  aplikator (fabryczny) lekko zmoczylem i rozpocząłem aplikację. 0 problemów z jego aplikacją.. natomiast dotarcie.. szybki przejazd Kirklandem i.. tyle .. aż sam się zdziwiłem ze tylko tyle trzeba.. nic więcej.. 

Nie wiem, może moje 2 letnie Fusso jest jakieś stare i coś z nim nie taK.. ale docieranie aż mnie zaskoczyło i śmiało mogę je porównać do HOW Diamond czy Good Stuff ów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja też tak mam że jak czytam tutaj o problemach z Fusso, tym jaki to straszny wosk w nakładaniu i t.d. to zastanawiam się co robię źle skoro smarowanie i docieranie to chwila i idzie tak samo łatwo jak woski np. DJ.

Widać jesteśmy za mało PRO w te detailerskie klocki i nie odkryliśmy wszystkich meandrów wiedzy detailerskiej. W tym jak źle położyć Fusso 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, alfaJersey napisał:

Spoko, ja też tak mam że jak czytam tutaj o problemach z Fusso, tym jaki to straszny wosk w nakładaniu i t.d. to zastanawiam się co robię źle skoro smarowanie i docieranie to chwila i idzie tak samo łatwo jak woski np. DJ.

Widać jesteśmy za mało PRO w te detailerskie klocki i nie odkryliśmy wszystkich meandrów wiedzy detailerskiej. W tym jak źle położyć Fusso 😄

Ja źle położyłem Fusso .. za pierwszym użyciem i na całe auto xD i nie chcę tego powtarzać 😜 Tutaj tak dla testu wrzucone, na połowę błotnika i coś jest ze mną nie tak bo nie widzę różnicy, ani odcinki w stosunku do HOW Diamond .. (celowo nie piszę gdzie jest HOW a gdzie Fusso bo i tak nie da się dojrzeć różnicy .. ) 

Screenshot_20200727-093039_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam jeśli było już pytanie o ten wosk ale zastanawiam się nad Angelwax Enigma. Jak sie sprawuje, jak z aplikacją, brudzeniem plastików,  maskowaniem lekkich niedoskonałości no i trwaloscia? Miał ktoś z Was styczność z tym woskiem i moze sie podzielic opinia?

Pozdrawiam, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 17:35, Aivars napisał:

Czy ktos moglby napisac kilka slow o House Of Wax Diamond ? 🙂

Mam go wrzuconego na samochód równo od miesiąca, ale to typowa weekendówka, wyciągana z garażu jak chcę sobie poprawić humor - także o trwałości się nie wypowiem, bo wygląda i  jak w dniu aplikacji. Przejechałem od wtedy może ze 300km - raz myłem na dwa wiadra i dwa razy metodą rinse-less.

Smarowanie bardzo przyjemne, robiłem kilkukrotnie test palucha i zasadniczo wychodzi na to, że możesz oblecieć całe auto o dopiero docierać (aplikacja przy temperaturze +/- 22 stopni).

W kwestii wyglądu, na moim lakierze ciężko coś powiedzieć, bo jest wyprowadzony na lusterko - nie zauważyłem przyciemnienia, ale nabrał przyjemnego wet-looku. Kropling na elementach poziomych i górze drzwi jest obłędny, doły już zrzucają taką pół-taflą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aivars potwierdzam to co napisał @Mumins. Docieranie bezproblemowe, przyjemna śliskość. Nawet jak przyschnie w gorący dzień w słońcu. Przy aplikacji w temperaturze ok. 15 stopni może leżeć i 40 min i nie widać przysychania - wosk cały czas ciągnie się pod palcem (w stylu np. Petes’a) Nie przyciemnia, nie maskuje, ale daje przyjemny efekt „oblania szkłem”. Trwałości jakiejś wybitnej nie ma, ale kilka tygodni siedzi. Zapach to coś w stylu „wiśnia w likierze” - ciekawy, ale nie jakiś szczególnie naturalny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam bo nachodzi mnie na kupno wax Golda ale zastanawia mnie ta aplikacja, podobno zwizonym padem tak jak w fusso można to ogarnąć w tradycyjny sposób. Wracając do tematu czy jest jakis wosk który w tej kasie daje taka sliskosc i szklistość co wg? Fw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.