Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie polećcie coś co zabezpieczy lakier na zimę. Pacjent to Auris z 2016 roku w kolorze srebrny metalik (Ultra Silver metalik - 1F7) a więc lakier z tych miękkich. Po lekturzjakiś cleaner?  e tego forum zastanawiam się pomiędzy soft99 a Finish Kare 1000p. Głównie chodzi o zabezpieczenie lakieru zimą. Na ile te woski sobie poradzą np z solą. Pierwszy raz w ogóle będę nakładał wosk na lakier, więc bardziej skłaniam się ku Finish Kare, bo wg opinii łatwiej go nałożyć. Do tego można kupić mała próbkę za około 25 zł. Z kolei Soft99 niby wytrzymuje dłużej. Czytałem, że pod Softa w po myciu wystarczy sama IPA a jak jest w  przypadku FK? Też wystarczy sama IPa czy potrzebny będzie cleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik sT3VE

 

Pod wosk używa się najpierw cleaner'a, jednakże wosk soft99 fusso jest syntetykiem i lubi "tępy" lakier, więc wystarczy go tylko odtłuścić IPĄ i na odtłuszczony lakier nałożyć wosk.

 

Jeżeli coś źle zrozumiałem to sorry. Nigdy wcześneij styczności z woskami nie miałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamol napisał:

fusso jest syntetykiem i lubi "tępy" lakier, więc wystarczy go tylko odtłuścić IPĄ i na odtłuszczony lakier nałożyć wosk.

Nie, nie wystarczy. Znów ktoś powiela brednie. Cleaner zawsze, a pod fusso można go wymyć IPA. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanko. Pacjent Giulietta, a mianowicie competizione rosso. Efektowny 3warstwowy lakier. Na razie nie ma korekty. Mam środki do dekontaminacji. Chciałbym zabezpieczyć lakier dobrym woskiem. Posiadam rotacje. Proszę zaproponujcie dobry cleaner i wosk. Sporo się naczytałem i już mam mętlik w głowie... Cleaner prima amigo, a wosk? Hmm... Cena na wosk i cleaner 300+ zł... Dzięki za podpowiedzi. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qlimaxss napisał:

@Calypso88 Chcesz wosk na teraz czy na zime?

Może być już na zimę. Jestem otwarty na propozycje. Tak jak wspomniałem na razie dużo czytam i uczę się korzystając z Waszego doświadczenia i wiedzy 🙂 Zależy mi na dobrym zabezpieczeniu i wow wyglądzie 🙂 to moje początki, więc istotne jest abym sobie poradził... Asortyment na bieżąco zbieram, także liczę na pomoc, dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Calypso88 napisał:

Zależy mi na dobrym zabezpieczeniu i wow wyglądzie

Takie rzeczy to w Erze 🤣

 

A serio to raczej nie połączysz długotrwałego zabezpieczenie zimowego z mega lookiem. Na zimę ładuj Fusso albo Bilt Hamber Finis lub Double Speed Wax. Carchem 38 niby też do tytanów należy ale może być upierdliwy w aplikacji. Jest bardzo twardy.

Możesz też rozxważyć produkt typu powłokowego jak Tac System Moonlight czy Gyeon Can Coat. Aplikacja banalna a trwałość jest. Wygląd moim zdaniem też lepszy niż przy woskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Strus napisał:

 

. Na zimę ładuj Fusso albo Bilt Hamber Finis lub Double Speed Wax /

Możesz też rozxważyć produkt typu powłokowego jak Tac System Moonlight czy Gyeon Can Coat. Aplikacja banalna a trwałość jest. Wygląd moim zdaniem też lepszy niż przy woskach

Tak jak kolega wyżej poszedł bym w te preparaty nie są mega drogie . A jeśli takiej ilości nie potrzebujesz , ostatnio dosyć często są na giełdzie jak np. DSW  które duża puchę można wyrwać za 60 dyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha wiem, że dziwnie to wybrzmiało z wow lookiem 🙂 najistotniejsze dla mnie to dobór optymalnego rozwiązania. Cleaner maszynowo na rotacji miękkim padem plus coś na zabezpieczenie. Kwestia wyboru produktów. Dzięki za podpowiedzi. Poczytam o tych produktach powłokowych.

Edit: hmm tak myślę, że spróbuje cleaner CarPro Essence plus Tac System Moonlight 🙂 ale czytam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Calypso88 napisał:

Haha wiem, że dziwnie to wybrzmiało z wow lookiem 🙂 najistotniejsze dla mnie to dobór optymalnego rozwiązania. Cleaner maszynowo na rotacji miękkim padem plus coś na zabezpieczenie. Kwestia wyboru produktów. Dzięki za podpowiedzi. Poczytam o tych produktach powłokowych.

Edit: hmm tak myślę, że spróbuje cleaner CarPro Essence plus Tac System Moonlight 🙂 ale czytam dalej...

Zimą o wyglądzie i tak zapomnisz już w pierwszych trzech minutach jazdy w błocie pośniegowym 🙂

Ale fakt faktem Moonlight daje całkiem fajny.

 

Możesz złożyć komplet TS, Total one essential zamiast essence.

 

Oczywiście liczba kombinacji jest nieograniczona.

Zamiast primera może być cleaner + inspekcja.

Np PBW Proffesional Polish + SG Sis 

A na to dowolny wosk, sealant, powłoka.

99% markowych LSP robi co ma robić, więc wybierając dedykowane zabezpieczenie powinno być dobrze

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

planuje zrobić z kolega mały prezent urodzinowy dla innego naszego kolegi i chcemy się złożyć na wosk plus mała flaszkę . 
pomożecie na bank coś wybrać 🙂
Wosk ma być takim złotym środkiem miedzy trwałością ale lookiem ! 
moje typy to  ( do wydania około stu zł na wosk ) 
@Funky Witch paradise gloss
prostaff cc wax gold   ( mój faworyt tego zestawienia ) 
@Good Stuff show wax 
MEGUIAR'S GOLD CLASS CARNAUBA PLUS PREMIUM PASTE WAX
Menzerna Power Lock Ultimate Protection
BILT HAMBER DOUBLE SPEED WAX 250 ML

do tej pory kolega ma za sobą z tego co wiem softa kiwami / shiny garage wax / prima banana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa ten Megs to chyba jakiś dinozaur 😄

DSW mam i nie robi wow, za to u taty położyłem na maske na czarne uni Paradise Gloss ostatnio - mega. Trudno mi o opisać, ale on on jednocześnie daje głębie i taki szklisty połysk. A z relacji kolegów wynika, że jest dość trwały i na każdym lakierze robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lodowa napisał:

planuje zrobić z kolega mały prezent urodzinowy dla innego naszego kolegi i chcemy się złożyć na wosk plus mała flaszkę . 
pomożecie na bank coś wybrać 🙂
Wosk ma być takim złotym środkiem miedzy trwałością ale lookiem ! 
moje typy to  ( do wydania około stu zł na wosk ) 
@Funky Witch paradise gloss
prostaff cc wax gold   ( mój faworyt tego zestawienia ) 
@Good Stuff show wax 
MEGUIAR'S GOLD CLASS CARNAUBA PLUS PREMIUM PASTE WAX
Menzerna Power Lock Ultimate Protection
BILT HAMBER DOUBLE SPEED WAX 250 ML

do tej pory kolega ma za sobą z tego co wiem softa kiwami / shiny garage wax / prima banana

Tester Zymola Carbona sprzedawał ktoś u nas na forum nowe, chyba Eryczek za 60zł

 

Angelwax Guardian 30ml 85zł

Dark Angel 100zł

Desirable 120zł

 

Blackfire Midnight Sun 90ml 120zł

 

Arteshine Kotsos Wax 2019 Mini 50ml 130zł

 

G3 Supergloss paste wax 200ml 120zł

 

Myślę, że kazdy z powyższych byłby fajną niespodzianką na próbę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.