Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ze nie te same to wiem, ale Oki, to poratuj :-).
Interesi mnie dość dlugotrwaly wosk na czarny lakier. Długotrwały mam na myśli że 1-2 miechy sie trzyma spokojnie. W zimie wolalbym max 1 raz coś nakładać.
A i ważna rzecz. Nie lubię glinkowac. Da się to obejść? :-P
Soft99 duzo widzialem na yt ze polecaja.
Enzo tutaj sie przewijał
Colli tez tutaj i ponoć klasyk.

Mysle ze bedziesz zadowolony na lato Nattys a na zime BH dsw :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nazwy :-).

Chciałbym wiedzieć w takim razie czemu takie? Co zrozumiałem źle w tamtych dla swojej sytuacji :-).

Dla pewności: to są te?

https://allegro.pl/oferta/poorboy-s-world-natty-s-paste-wax-black-7572634934?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Z tym bh (black hole) dsw, moglbys mi podac link? Mam wątpliwości czy dobrze szukam.

 

I ogólnie jak długo się utrzymają te woski oraz czy mam na cos uważać przy aplikacji? Czy po prostu wg instrukcji na opakowaniu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tygore88 napisał:

czarny lakier....

A i ważna rzecz. Nie lubię glinkowac. Da się to obejść? :-P

Glinka bez korekty i na czarnym lakierze... przeczuwam zacne mikrorysy milordzie 😄

Pomiń glinkę, chyba, że decydujesz się na polerkę.

 

Mycie, dekontaminacja chemiczna oraz przede wszystkim dobry cleaner będą tu kluczem do sukcesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka bez korekty i na czarnym lakierze... przeczuwam zacne mikrorysy milordzie

Pomiń glinkę, chyba, że decydujesz się na polerkę.

 

Mycie, dekontaminacja chemiczna oraz przede wszystkim dobry cleaner będą tu kluczem do sukcesu.

 

Kurde nie strasz mnie icon_razz.gif.6d5d624f6128433e7104c63eeb23396f.gif.

Ja serio strasznie nie lubie tego glinkowania (kiedys na innym aucie probowalem). Chciałem po prostu polozyc jakis fajny wosk. Nie mam az tyle czasu żeby dlugo dziubac nad tym wiec stad takie pytania icon_razz.gif.6d5d624f6128433e7104c63eeb23396f.gif.

 

A co do woskow z jakimis wlasciwosciami wypelniajacymi? Te wymienione to robia?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tygore88, nie widziałeś tego co załączyłem?
tapatalk_1555090819217.png.5f542db54fc91d5d86c03cb552e06204.png

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Widzialem (nawet na pulpicie ten obrazek zapisalem), tylko kolega mnie kilka postow wyzej nastraszyl ze beda uber rysy :-).
Jestem amatorem wiec poddaje sie waszej wiedzy i zaleceniom.
Co do glinkowania. Widzialem reczniki glinkujace z mikrofibra. Testowaliscie?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tygore88 Bardzo łatwo zrobić ślady glinkując. Jak pierwszy raz jechałem ValetPro Yellow to narobiłem sobie trochę zmatowień, jednak wszystko ręcznie zeszło po cleanerze. Co do ręczników to ja polecam bardzo. Grunt to chemią najpierw potraktować, mycie, potem nałożyć pianę jeszcze raz i ręcznikiem schodzi max kilkanaście minut całość 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tygore88 Jak nie lubisz glinki to s clay sponge clay towele I rekawice glinkujace. To spokojnie Enzo. Daje mocnego kopa czarnemu, lakierowi bez, korekty.A na zime fusso. Albo jeszcze ci pomące😂. Wez Bilt Hamber Finis wax. Wosk na lato i Wiosne😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Qlimaxss napisał:

@tygore88 Jak nie lubisz glinki to s clay sponge clay towele I rekawice glinkujace. To spokojnie Enzo. Daje mocnego kopa czarnemu, lakierowi bez, korekty.A na zime fusso. Albo jeszcze ci pomące😂. Wez Bilt Hamber Finis wax. Wosk na lato i Wiosne😊

Co do finisa :] jak leży w zimie?

Mam pod ręką fusso, dsw, jedzie finis + cleanser polish i dodo lp + aw desirable na wiosnę. Myślałem, czy by finisa w listopadzie na zimę nie położyć. Nie wytrzyma?

Dsw/finis zakładając, że umiem dbać i dostanie jakiegoś qdeka kilka razy to zimę przetrzyma? Czy dawać fusso i nie kombinować? Wzbraniam się od fusso. Desirabla trzymam na ładną pogodę.

Dwa auta. Garażowane. Jedno zrobi w zimie z 2000km, drugie klepnie 3-4k. Żadnych proszków i trucków - kulturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 strony wcześniej masz mój film z 3 miesiecznym dsw. 

Ma świetny zrzut. Jest trwały.  Wypaca  się  przez około tydzien - trzeba go domyc na 2 wiadra po kilku dniach.

Look nie urywa ale nie taki jest jego profil zeby robic wow. Dla mnie w tej półce cenowej na wiosnę i jesień super. Na zimę pewnie też go wrzucę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

Mam pod ręką fusso, dsw, jedzie finis + cleanser polish i dodo lp + aw desirable na wiosnę

cleanser polish jest spoko, ale na zimę trzeba go wymyć przed finisem tak jak podaje producent, bh poleca cleanser fluid ale każdy płyn inspekcyjny się nada

fusso siedzi najdłużej, ale finis u mnie też wytrzymał zimę

Godzinę temu, analyzator napisał:

Dsw/finis zakładając, że umiem dbać i dostanie jakiegoś qdeka kilka razy to zimę przetrzyma?

wiele qd zamiast przedłużać to skraca trwałość wosku 🙂 zawarte w nich rozpuszczalniki, środki czyszczace itp naruszaja lsp. a efekt wzmocnienia jest pozorny, bo zostawiają kolejną słabszą warstwę na lsp, przynajmniej część z nich

 

fusso, finis, dsw trzymają się całkiem dobrze przy myciu samym szamponem bez qd

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ghost napisał:

cleanser polish jest spoko, ale na zimę trzeba go wymyć przed finisem tak jak podaje producent, bh poleca cleanser fluid ale każdy płyn inspekcyjny się nada

fusso siedzi najdłużej, ale finis u mnie też wytrzymał zimę

wiele qd zamiast przedłużać to skraca trwałość wosku 🙂 zawarte w nich rozpuszczalniki, środki czyszczace itp naruszaja lsp. a efekt wzmocnienia jest pozorny, bo zostawiają kolejną słabszą warstwę na lsp, przynajmniej część z nich

 

fusso, finis, dsw trzymają się całkiem dobrze przy myciu samym szamponem bez qd

dzięki, wszystkim, za podłapanie tematu

Też mam ten dylemat z LSP i wpływem na wosk. Pomyślę jeszcze. Fukupika jest na wodzie. Koch protector na pewno tylko dodaje. Myślę jeszcze o ech2o.

DSW mam na aucie, ciężko w sumie powiedzieć czy mam bo sezon prawie skończony a na nim siedzi gold i kilka innych wpadło. Sam nie zrobił mega roboty na czerwonym uni szczerze. Miałem wrażenie, że rozjaśnia, ciężko opisać. Na plus wytrzymałość i nakładanie.

DJLP vs CP, zakładając, że oba wymyję. Jakieś porównanie? Pewnie na lato położę desirabla na niewymytym CP i zakładam, że wyrwie z butów 🙂 ale co z zimą? 🙂 CP pratyczne rady do aplikacji ręcznej? aplikator fibrowy, tricolor, gąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele qd zamiast przedłużać to skraca trwałość wosku  zawarte w nich rozpuszczalniki, środki czyszczace itp naruszaja lsp. a efekt wzmocnienia jest pozorny, bo zostawiają kolejną słabszą warstwę na lsp, przynajmniej część z nich
 
fusso, finis, dsw trzymają się całkiem dobrze przy myciu samym szamponem bez qd

Dlatego lepsze po myciu sa produkty typu quick wax (niz qd - bo te z zalozenia maja szybko czyścić i polepszyć wygląd) np. Zymol field glaze czy fireball carnauba wax (przy woskach naturalnych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost mądrego miło posłuchać 🙂 miałem podobne przemyślenia i obserwacje.

Czasem na woskach w miesiącach około zimowych bawiłem się QD, czasem nie. W zeszłym roku uznałem, że odpuszczam QD. Colli przeleżał dość ok od początku listopada do początku lutego. Podbity SSW na sam koniec. Przez ten czas myłem go głównie pianą Magi i raz na kilka tygodni wjeżdżał szampon po piane, ale delikatnie, żeby nie ścierać. Potem położone DSW zrzucało pięknie przez 3 miesiące wiosny, gdzie było sporo przymrozków, deszczy i bardzo różnej pogody. Mycie podobne, piana i czasem 2 wiadra.

W porównaniu do wosków wspomaganych QDkami w poprzednich latach w tym roku moim zdaniem... było lepiej. Wspomagane woski po 1-2 tygodniach od nałożenia QD sprawiały wrażenie mocno zmęczonych.  Używane QDki to Detailers Magic Quick Wax (świetny, lekki, rewelka zrzut), Botox i QD1.  Każdy z nich jest inny i jest super w swoich właściwościach ale mam wrażenie, że QDki ze swoimi właściwościami czyszczącymi, gdzie łatwo radząc sobie z water spotami i czymś po ptakach/asfalcie/drzewach delikatnie jednak ścierają wosk. 

Może inaczej jest z tymi, które mają carnaube, ale tu pytanie, czy nie zapychają? Cleantech w opisie i porównaniu Carnauwax i Easyone sugerował wręcz, że Carnauwax może zapychać powłoki i woski twarde.

Obecnie QDkami bawię się tylko w lato, dzień długi, więcej czasu i lepsze warunki, produkty takie jak Show czy Icon są bajeczne w mizianiu autka wieczorem. Zjazd wosku mniej boli, jest look, jest przyjemność, jest zabawa.

W tym roku  mam zamiar położyć DSW i jeśli będzie zjeżdzał to po 2-3 miesiącach wspomóc właśnie Easyone od Cleantech. Z opisu zawartego tutaj 

 oraz tutaj 

wydaje mi się, że to może być środek, który fajnie podbije sealanty ale ich nie zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 @Syrio @ghost  A jak już gadamy o. BILT Hamber to maja 3 woski Finis , DSW , I Auto balm czy jakis jeszcze. Ja mam w planach na zime albo Moonlight a wrzucic na zime albo Na pol auta Finis a pol DSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  Dobrze wiedziec, akurat dokupiłem w tym miesiacu DSW. Więc mam cała kolekcje,😀.

Nie widziałem gdzie to dodać bo nie ma tematów tych wosków tylko wspominki . Jak by ktoś miał w kolekcji lub miał możliwość kupna to tak prezentuję się 

O.C.D Allen 51 kładziony na cleaner @Good Stuff.

20170707-155533.jpg

20170707-155543.jpgupload photo on site

20170707-155024.jpg 

Nattys Black tak samo cleaner GS. Na ex służbówce na lakierze bez korekty. Szefowa, mówiła ze wygląda jak nówka po tych zabiegach 😜 

20170714-182328.jpg

20170714-184333.jpgthe thorn fallout 

W tle wygląd Aliena po 2 tygodniach. 😛 

20170714-184325.jpg

20170714-184426.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.