Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, asaledr napisał:

Jaki znacie najlepszy wosk typowo podkręcający wygląd, taki wystawowy czy jak to nazwać? Do czarnego koloru.

I może w kombinacji z jakimś glazem zrobi świetną robotę? Chodzi mi o maksymalne podkręcanie wyglądu jak na pokaz, może raptem tydzień wytrzymać ale szukam takiej kombinacji. 

Jeszcze powiedz w jakim stanie jest lakier na samochodzie, dopiero wtedy można coś więcej powiedzieć na temat wosku czy innego zabezpieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qlimaxss napisał:

@blady666 Chodzilo ci o jakis qdek😁?. Bo Pinnacle Souveran to wosk. I z tego co się orientuje to raczej siedzi do 3 miechow

- orientujesz się to znaczy masz ten wosk , czy słyszałeś ? może zaszła jakaś pomyłka z signature series , 

 

, Powiem tak : samochód który jest użytkowany dziennie , parking pod chmurką , hmmm 2/3 tygodnie przy dobrych sprzyjających wiatrach 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nikt nie zauważył że tar & glue również nie uwzględniłeś. Możesz umyć, osuszyć, tar & glue, na niego deiron po kilku minutach, spłukujesz, ja bym umył jeszcze raz, suszenie, cleaner, wosk. Krócej to od razy chemia a mycie potem. Tak można jeśli masz bardzo uwalonego auta.
Nie powinienem dać IPY po cleanerze? Ponoć Fusso "lubi" jałowy lakier.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, psemo napisał:

Zymol Concours

Z doświadczenia na moim czarnym samochodzie powiem, to za mało (albo zrobiłem się zbyt wymagający).

 

A tak na marginesie. Przygotuj powierzchnię, połowę nałóż na HDC a połowę bez HDC.

Wtedy widać ile się przepłaca za sam wosk.

Milion razy lepszą opcją jest glasur, bo jest o połowę tańszy i trwalszy.

 

Swego czasu szukałem info co jest nie tak z woskami Zymola, bo nie byłem pewien czy wyciągam poprawne wnioski.

Okazało się, że tak, co potwierdził Evo w starych testach:

Cytat

I tutaj pojawia się moim zdaniem "problem" z systemem Zymola. Choćbym nie wiem jak się starał, nijak nie dostrzegłem poprawy po aplikacji wosku. Już nawet nie chodzi o fakt że nie widziałem różnicy miedzy Glasurem a Vintage'm bo to oczywiste , ale o fakt że całą robote robi cleaner. Osobiście wole tak jak jest w SV, gdzie cleaner jest poprawny, ale pod względem wyglądu nie powala, prawdziwie kopnięcie jest dopiero po woskowaniu. Rozwiązanie w którym "ciężar" looku spoczywa głownie na cleanerze powstrzymywałby mnie przed sięgnieciem po coraz to droższe woski Zymola.

 

Ogólnie z doświadczeń na czarnych metalikach i uni skupiłbym się bardziej na profesjonalnej pracy, niż produktach samych w sobie. 

jeszcze lepszą opcją niż zabawa z hdc, jest oczywiście zrobienie finishu z jewelingiem, który wyciągnie maksymalną ilosć gloss unitów. Do tej zabawy nadaje się dobrze np. koch M2, Megs 205, Tac System i inne.

Po wyzbyciu się defektów, hazu, i wykręceniu maxa GU, efekt będzie, że kopara opada. Różnice miedzy woskami wtedy będą jeszcze mniejsze. Wiśnią na torcie w tym przypadku może byc wspomniany kilka postów wyżej Souveran.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam poprzednie pytanie.

Jak to jest z tym aplikatorem? Rzeczywiście mogę nim porysowac auto (nie ma to dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia, i tak w obu zdecydowanie wskazana jest korekta)? Powinienem kupić jakiś oddzielny?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci od Fusso tak?. No super delikatny to on nie jest ale nasiakniety woskiem I zwilżony jest calkiem spoko 😁😉. Ale  na czarnym uni to bym nim nie smigal😉. Do delikatnych lakierow polecam Work Staff lub House of Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMCzysci napisał:


Jak to jest z tym aplikatorem? Rzeczywiście mogę nim porysowac auto (nie ma to dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia, i tak w obu zdecydowanie wskazana jest korekta)? Powinienem kupić jakiś oddzielny?
 

Używałem go kilka dni temu i nie zauważyłem nic strasznego nie sprawdzałem lakieru za pomocą latarki, ale w słońce nic się nie pojawiło. Przed nałożeniem robiłem Onestepa. Aplikator zwilżyłem i pracowało się mega wygodnie, kolejnym aplikatorem będzie ten od Work Staff ze względu na chwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten 12 months faktycznie długo siedzi? Zimę wytrzyma, no nie?

Utrzymanie wosku w dobrej kondycji to jak rozumiem mycie zasadnicze co jakiś czas plus QD? QD dedykowany od Fusso czy jakikolwiek, byle był? Mam prawie całą butlę QD1.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MMCzysci napisał:

I ten 12 months faktycznie długo siedzi? Zimę wytrzyma, no nie?

Utrzymanie wosku w dobrej kondycji to jak rozumiem mycie zasadnicze co jakiś czas plus QD? QD dedykowany od Fusso czy jakikolwiek, byle był? Mam prawie całą butlę QD1.

Zdajesz sobie sprawę, że o fusso jest 60 STRON informacji, w tym testy trwałości.

 

O quick detailerach ponad 200 stron.

Tym bardziej, że to nie jakieś białe kruki, wymienione są oklepane do bólu.

Dostęp nie jest płatny. Korzystaj i poczytaj 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci 6 miesiecy jest realne wszystko zalezy od stanu lakieru. Jak uwazasz. Ja ostatnio przy woskach straam się rzadziej psikac qdekami. Ale jak @ghost pisze usiądz wieczorkiem z piwkiem przy kompie I milej lektury😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss trzeba tak będzie zrobić. Potem jeszcze parę PSBków, żeby ogarnąć przygotowanie lakieru, zamówienie (jednak Fusso) i przechodzimy do czynu

 

Dziękuję Wam za pomoc.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr Bo chcę zobaczyć jak długo się trzyma wosk, chyba ze będzie umierał a ja nie będę miał czasu na pełny proces przygotowania. A że ostatnio nie było czasu na woski wpadał water gold, AF Finale i ADBL Qw , a że teraz było ciut więcej czasu to wpadło Fusso. które  pewnie   albo niczym nie będę podbijał albo jakiś szybkim PPZ który tylko likwiduje ślady po wodzie itp. a nie nadaje swojego wyglądu. 

@MMCzysci  Nie ma problemu , czasem wystarczy przejrzeć Psb i W&W i już połowa pytań które często świeże osoby tu zadają nie są potrzebne bo wszystko im rozjaśni relacja. Spróbuj na mokro kłaść Fusso  będzie łatwo i przyjemnie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy użytkownik na tym forum. Aby nie zaśmiecać nowym tematem poproszę o opinię tutaj.

W przyszłym tygodniu odbieram fabrycznie nowy japoński samochód w kolorze biała perła (Toyota Camry). Chciałbym go od razu zabezpieczyć odpowiednimi preparatami. Posiadam nieogrzewany garaż i umiejętność pracy rękoma. Od ponad 20 lat dbam o swoje samochody woskując je samodzielnie. Nieświadomy istnienia takiego forum woskowałem swoje samochody ogólnie dostępnymi produktami (Sonax, Formula 1, Turtle Wax) nakładając je i polerując pieluchami tetrowymi. Nie wiem czy to dobrze, ale wśród znajomych (i sąsiadów) jestem znany z posiadania bardzo zadbanych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, bierut napisał:

Chciałbym go od razu zabezpieczyć odpowiednim woskiem.

Idzie zima. Także kup Fusso albo Colli. Tutaj masz linka jak przygotować lakier i jak go nakładać:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję. O dziwo do tej pory posiadałem Mondeo MK3, MK4 oraz nadal mam Galaxy i teraz będzie Toyota. Do tego produkty Soft99 do mnie w teorii przemawiają. Tak więc twoja odpowiedź wydaje się być strzałem w "10". A czy należało by także od razu zadbać o pozostałe elementy (szyby, felgi)? Na oponach mi nie zależy. 

Aha, czy w przypadku nowego auto należy przygotować podłoże przed nałożeniem wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bierut Fusso możesz połozyć też na felgi. Zime po odpowiednim przygotowaniu powino wytrzymac😁💪. A co do szyb to polecam Ultra Glaco tez od Marki  @Soft99. Bardzo dobra Nw. Aaa no wlaśnie szybko wyplujesz te slowa. Jak zobaczysz efekt po woskowaniu auta I felg. A opony brudne I nie nadressingowane. Kup chociaz ogolnie dostepny w marketachdressing zelowy Marki @SONAX PROFILINE. Bo tak to zaraz będziesz pisal Panowie jaki dressing na opony bo psuja efekt woskowania.

A teraz polecam zrobić sobie herbatke / piwko kto co woli 😁😂😉. Odpalic forum . Wlaczyc temat ktory polecil kolega @Domel. Przejrzec tematy w wasg & wax. I Psb I zobaczysz co  będziesz potrzebowal . Aby efekt twojej pracy jak najbardziej cieszył oczko.😉☺. 

Tyle ode  mnie, Powodzenia✋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem:


Dodo Juice

Colnite 476

Soft99 Authentic

Soft99 Fusso 

Jakiś Meguilarsa i Zymol Titanium (?)

i Porbooys Natty Paste Wax.

 

I moim zdaniem i dla mnie najlepszy: Natty Paste Wax BLACK.

Dlaczego?

 

1. Aplikacja jest banalna jak oddychanie

2. Look utrzymuje się do samego końca trwałości wosku - ta nie jest super bo mi około na 2,5-3msc starcza ale dla mnie cztery czy nawet 5 razy w roku nałożyć wosk to przyjemność, tymbardziej że aplikacja jest jak wyżej.

 

No i to w sumie mi wystarcza. Łatwość i efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd  2,5-3msc ? niczym nie wspomagany 🤔 wprawdzie tego black nie probowalem ale ten Blue swego czasu owszem i moge potwierdzic wszystko poza trwaloscia,bo umnie to byly raczej 3-4 tygodnie,inaczej bym chetnie do niego wrocil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Qlimaxss napisał:

@bierut Fusso możesz połozyć też na felgi. Zime po odpowiednim przygotowaniu powino wytrzymac😁💪. A co do szyb to polecam Ultra Glaco tez od Marki  @Soft99. Bardzo dobra Nw. Aaa no wlaśnie szybko wyplujesz te slowa. Jak zobaczysz efekt po woskowaniu auta I felg. A opony brudne I nie nadressingowane. Kup chociaz ogolnie dostepny w marketachdressing zelowy Marki @SONAX PROFILINE. Bo tak to zaraz będziesz pisal Panowie jaki dressing na opony bo psuja efekt woskowania.

A teraz polecam zrobić sobie herbatke / piwko kto co woli 😁😂😉. Odpalic forum . Wlaczyc temat ktory polecil kolega @Domel. Przejrzec tematy w wasg & wax. I Psb I zobaczysz co  będziesz potrzebowal . Aby efekt twojej pracy jak najbardziej cieszył oczko.😉☺. 

Tyle ode  mnie, Powodzenia✋

Dzięki za porady. Z tymi oponami to jeszcze się zastanowię. Co prawda mam fioła na punkcie czystości, ale nie miałem pojęcia, że są lepsi ode mnie. Chyba o tym opowiem żonie jak będzie marudziła, że znów idę do garażu 🙂 Aha, jeszcze zapomniałem o tapicerce skórzanej. Chyba też wartałoby ją zabezpieczyć. Będę miał czarną, perforowaną mieszankę naturalnej skóry i eco produktu. Czy produkt K2 się nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bierut Ale ten Sonax kosztuje z 30 dyszki. ☺. Ewentualnie nie wiem skad jesteś , bo masz nie uzupelniony do końca profil . I nie wiem czy masz w miescie jakis sklep detalingowy po trasie. Tak to zawsze tam uzyskasz odpowiedz I podpowiedzi na nurtujace cie pytania. I doradza co kupic na pierwszy raz. Tak  to bardzo wazne aby dbac już od poczatlulku, tym bardziej ze to nie sa już skory takie jak za czasowów starszych alf 147, 166 przed liftowych. Gdzie 20 letnie fotele wymagaja jedynie odszczurzenia chociażby tym preparatem o skór o ktore pytasz. Bo niestety ale takie mamy czasy ze raczej sa to eko skóry. K2 będzie ok ale K2 Auron. Jest nawet temat na forum o tym preparacie. Ma jedno z lepszych Ph więc jest bardzo delikatne dla skóry tym bardziej nowych.  Aaa I jeszcze jedno bo zapomniałam dodac w poprzednim poście.  Tak nowe auto moga nawet wymagac wielo etapowych korekt. Wszytko zależy jak ustaliłes wydanie pojazdu z salonu. Czy tylko rozklejenie foli transportowych. Jak np kolega @Pajko przy swojej Skodzince. Czy z jakimś myciem ktore może narobić szkód , I trzeba tak jak wyżej napisałem grubszego podejscia do lakieru. 

Ps. Sorry , za rozpisanie😂😉✋

Ps.2 Aaa polecam do zabezpieczenia skór powłoke Gyeona . Fajnue to dziala tym bardziej przy jasnych skórach , łatwo utrzymać je potem w czystosci. Raz na jakiś czas przetrzec leciutenko wilgotna mikrofibra. Np ślady po jeansach latwo schodz jeżeli jest ta powłoka. Chodz ten prepatat do zabezpieczenia skor od @K2 Auto jak nowe też będzie ci pomagał w łatwym ich utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.