Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

doradźcie mi jakiś wosk w płynie który bardzo szybko sie naklada (bez polerowania, psiknąć na suchy lakier i przetzrec), daje super efekt na lakierze i trochę sie utrzymuje. Stosowałem ostatnio salenta optimum opti-seal , jest idealny do nakładania i super efekt, z trwałością chyba tez ok.ale..no własnie ale....ściąga kurz z całego garażu, po dniu stania można na samochodzie pisać palcem :(, .

Jest cos w stylu optimum opti-seal ale zeby nie przyciągał tak kurzu:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin napisał:

doradźcie mi jakiś wosk w płynie który bardzo szybko sie naklada (bez polerowania, psiknąć na suchy lakier i przetzrec), daje super efekt na lakierze i trochę sie utrzymuje. Stosowałem ostatnio salenta optimum opti-seal , jest idealny do nakładania i super efekt, z trwałością chyba tez ok.ale..no własnie ale....ściąga kurz z całego garażu, po dniu stania można na samochodzie pisać palcem :(, .

Jest cos w stylu optimum opti-seal ale zeby nie przyciągał tak kurzu:?

prima banana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie od nałożenia Opti Seala  przetrzyj auto Optimum Instant Detailerem 1:3 z wodą demineralizowaną.Podbijesz wygląd auta i pozbedziesz sie kurzu. Jak dla mnie to ciągle jeden z lepszych quik detailerów, uzywam go od lat. A jak chcesz mieć  świecące szkło,to rozcieńcz w proporcji 1:2. Po tej kanapce  (u mnie ) kurzu ani śladu co jest wazne,bo ulice w Opolu teraz rozkopane remontami tak, że szlag człeka chce trafic

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję tego, bo jeśli chodzi o ten OptiSeal to dla mnie tez super wygląd, szybkie nakładanie po myciu na myjni i chyba dobrze zabezpiecza. Jedyny minus to ten kurz, dosłownie jakby auto było naelektryzowane i ściągało kurz z całego podziemnego garażu.

 

a czy ten Optimum Instant Detailerem nie zmywa, nie obniża trwałości OptiSael-a ? czy można go stosować bez rozcieńczenia ? czy wtedy jeszcze lepszy efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pablo022 napisał:

 

Chce umyc auto w najblizszych dniach i nalozyc powtornie

Po myciu ipa czy od razu po myciu??

Skąd ludzie biorą takie pomysły żeby ipą przygotowywać lakier pod wosk???? Skąd ????

Przecież to nie są pojedyncze przypadki, jakie jest źródło tej zarazy, możesz podać źródło swojej koncepcji???  Nie pytam złośliwie, trzeba to po prostu wytępić u źródła by nie wracało.

Evo już ponad 7 lat temu dostrzegł te głupoty i próbował przeciwdziałać podwieszając wątek

 Ale jak widać nie pomogło 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w duzym stopniu to lenistwo 😁 cleaner jest troche pracochlonny zwlaszcza przy recznej aplikacji o wiele latwiej i szybciej przeleciec ipa 😁

@Bare Shine  taka koncepcja to nie tylko wymysl detailingowych Januszy ale na jednym z wiekszych zagranicznych forum to byla koncepcja bardzo powszechna i promowana przez tamtejszych detailingowych guru 😁 gdy wspominalen  cos niesmialo o cleanerach to prawie nikt nie wiedzial o co chodzi 😆 jaki cleaner skoro przeciez jest glinka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Skąd ludzie biorą takie pomysły żeby ipą przygotowywać lakier pod wosk???? Skąd ????

Przecież to nie są pojedyncze przypadki, jakie jest źródło tej zarazy, możesz podać źródło swojej koncepcji???  Nie pytam złośliwie, trzeba to po prostu wytępić u źródła by nie wracało.

Evo już ponad 7 lat temu dostrzegł te głupoty i próbował przeciwdziałać podwieszając wątek

 Ale jak widać nie pomogło 

Nie pomaga, nie pomoże. Od lat kilku mówimy. Prawie wszystko o co pytają nowi "detailingowcy" jest już na forum . Są zdjęcia ,testy, opisy. I kiedy padnie 148 pytanie typu-" jakie wiadro do mycia samochodu" to zaraz 50 odpowiedzi.  To forum jest już tak zaklejone setkami odpowiedzi na setki tych samych pytań, że zatraciło już swój fachowy charakter. To teraz jest chat ." ja kupiłem wosk,A ja kupie jutro. No to jak wy kupiliście to ja tez kupie" .Itd itp. I na takie duperele przewija się kilka ekranów. Bardzo lubię pytania  wraz ze stwierdzeniem : no bo nie będę czytał wszystkiego przecież. No właśnie . Po co czytać kilka stron,skoro można przeczytać tylko dwa posty nad pytaniem. Łza się w oku kręci za starym forum i wykładami fachowców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Ale żeście sie rozpisali..... 😉

 

Ok czesciowo moja wina, post na szybko bez dokladnych info

 

Jeszcze raz

Wosk nalozony w maju, po myciu, da i amigo

Chce umyc auto i teraz pytanie

Czy po umyciu,t&g,deironizerze(kilka krotnym), moze glinka pojdzie w ruch moge polozyc amigo i petes, czy powinienem od nowa przygotowac lakier/przejechac np da, ipa, wosk??

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi się bardzo fajnie pracowało z Funky Witch Paradise Gloss, przy aplikacji sprawia wrażenie delikatnego niczym Kinder Bueno, przy nakładaniu tworzy bardzo cieniutką warstwę, której przy moim srebrnym lakierze ledwo można się było dopatrzeć. Fantastyczny zapach oraz docieranie. Look to też dużo lepiej niż Soft99 Premium Authentic. Dla mnie strzał w 10 na okres wiosenno letni, zostaje u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 09:56, Marcin napisał:

spróbuję tego, bo jeśli chodzi o ten OptiSeal to dla mnie tez super wygląd, szybkie nakładanie po myciu na myjni i chyba dobrze zabezpiecza. Jedyny minus to ten kurz, dosłownie jakby auto było naelektryzowane i ściągało kurz z całego podziemnego garażu.

 

a czy ten Optimum Instant Detailerem nie zmywa, nie obniża trwałości OptiSael-a ? czy można go stosować bez rozcieńczenia ? czy wtedy jeszcze lepszy efekt ?

Marcin. Zestaw kosmetyków firmy Optimum bazuje na tych samych polimerach. Wzajemnie sie uzupełniaja. Gdy nałozysz Opti Seala ( niewiarygodnie wydajny produkt) to po ok godzinie zauwazysz ciemniejsze miejsca na lakierze. Te slady to miejsca gdzie dałes za duzo produktu. I wtedy producent oraz fachowcy-detailerzy zalecaja lekko przetrzec tylko te miejsca szmatka zwilzona Instant Detailerem. Opti Instant Detailer  jako gloss enhancer  doda połysku do Seala.. ja rozcieńczam dlatego,że ze względów finansowych zawsze kupuje koncentrat a nie gotowy produkt. Przy rozcieńczeniu 1:3 masz 4 litry swietnego quik detailera. pamiętaj tylko,że rozcienczasz woda demineralizowaną a nie kranówą.Poza tyk, jesli mam koncentrat to moge sobie eksperymentowac z rozcieńczeniami,miksowa itd zabawy. Najlepszy efekt uzyskujesz twedy gdy na przygotowany  lakier nałożysz Opti Seala,po godzinie Instant Detailera na po 24 godzinach swietny wosk  Optimimum car Wax. Powodzenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja też dorzucę pytanie. Było o jednym i o drugim a tym forum, ale nie umiem się zdecydować. Help.

COLLINITE 476S WOSK
SOFT99 Fusso Coat 12 Months - Dark Colour Wax
Enzo Coating SiO2 Wax 40g

 

Przygode dopiero zaczynam, więc nie chce nic zepsuć. Fura jest nowa, wiec lakier jest niezly. Myje go SG neutral pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę pytanie. Było o jednym i o drugim a tym forum, ale nie umiem się zdecydować. Help.
COLLINITE 476S WOSK
SOFT99 Fusso Coat 12 Months - Dark Colour Wax
Enzo Coating SiO2 Wax 40g
 
Przygode dopiero zaczynam, więc nie chce nic zepsuć. Fura jest nowa, wiec lakier jest niezly. Myje go SG neutral pianą.

To w sumie 3 nie do końca te same woski - skad taki rozstrzal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze nie te same to wiem, ale Oki, to poratuj :-).

Interesi mnie dość dlugotrwaly wosk na czarny lakier. Długotrwały mam na myśli że 1-2 miechy sie trzyma spokojnie. W zimie wolalbym max 1 raz coś nakładać.

A i ważna rzecz. Nie lubię glinkowac. Da się to obejść? :-P

Soft99 duzo widzialem na yt ze polecaja.

Enzo tutaj sie przewijał

Colli tez tutaj i ponoć klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.