Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, menior napisał:

@lukasz_byd  2,5-3msc ? niczym nie wspomagany 🤔 wprawdzie tego black nie probowalem ale ten Blue swego czasu owszem i moge potwierdzic wszystko poza trwaloscia,bo umnie to byly raczej 3-4 tygodnie,inaczej bym chetnie do niego wrocil 

No może zależy to od wielu rzeczy.
W wątku o co zrobiles dzis przy aucie czy cos masz foto auta z Nattym. Na dachu masz wosk po poltora miesiaca (bez zadnych wspomagaczy).

Ja przed woskiem robie ipa, pozniej nakladam i jest.

W 2-3 msc robie ok. 4000 km

Myje roznymi szamponami, ale teraz bede myl Gold Class

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bierut napisał:

Witam jako nowy użytkownik na tym forum. Aby nie zaśmiecać nowym tematem poproszę o opinię tutaj.

W przyszłym tygodniu odbieram fabrycznie nowy japoński samochód w kolorze biała perła (Toyota Camry). Chciałbym go od razu zabezpieczyć odpowiednimi preparatami. Posiadam nieogrzewany garaż i umiejętność pracy rękoma. Od ponad 20 lat dbam o swoje samochody woskując je samodzielnie. Nieświadomy istnienia takiego forum woskowałem swoje samochody ogólnie dostępnymi produktami (Sonax, Formula 1, Turtle Wax) nakładając je i polerując pieluchami tetrowymi. Nie wiem czy to dobrze, ale wśród znajomych (i sąsiadów) jestem znany z posiadania bardzo zadbanych samochodów.

Na początek ogarnij zdjęciowe relacje jak to robić. Wash&wax oraz dział pokaż swój blask.

Koledzy z rozpędu polecili Ci fusso, bo to trwały produkt, aleeeee 

zapomnieli, że duży opór przy nakładaniu i fabryczny aplikator to gwarancja rys na lakierze toyoty. Toyota ma delikatny lakier.

 

Po umyciu.

Zobacz czy będzie potrzebna dekontaminacja chemiczna, jest szansa, że nie.

 

Następnie dajesz Cleaner. To najważniejszy etap przygotowania. Zdziwiony pewnie, ale potem zrozumiesz i przytakniesz.

Jakiś delikatny. Moze być Poorboys World Proffesional Polish. Lub droższy McKees37 CPP.

 

Co do samego wosku. Potrzeba coś co jest trwałe na zimę i coś co będzie się nakładać jak masło na delikatny lakier.

Bilt Hamber Double speed wax 85zł duza puszka

Bilt Hamber Finis wax 65 zł mała puszka tester

Finish Kare 1000p hitemp 25 zł mała puszka tester.

Każdy powyższy jest gwarancją, że dobrze wybrałeś. I wszystkie bardzo łatwo się docierają, nie musisz tak szorować jak fusso.

 

Aplikator do wosku mogą być żółte słoneczka typu Meguiars. 

Wowo czrwone i czarne Liquid elementa kupisz po 5zł.

 

Do docierania wosku i większości prac mikrofibry o różnej gramaturze

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie. Na moim aucie jest pięciowarstwowy lakier perłowy. Z opinii osoby, która nakładała ceramikę na takie lakiery, wynika że one są dużo twardsze niż standardowe lakiery metalizowane Toyoty.

Apropos, może jednak w tej sytuacji nałożyć ceramikę? Jest u mnie sprawdzone studio (Warszawa Rembertów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bierut napisał:

Bardzo dziękuję za opinie. Na moim aucie jest pięciowarstwowy lakier perłowy. Z opinii osoby, która nakładała ceramikę na takie lakiery, wynika że one są dużo twardsze niż standardowe lakiery metalizowane Toyoty.

nie spotkałem się z twardymi lakierami ani w Toyocie ani Lexusie, zwłaszcza nowszych. Ale przecież wszystkich możliwych nie widziałem 🙂

 

10 godzin temu, bierut napisał:

Apropos, może jednak w tej sytuacji nałożyć ceramikę? Jest u mnie sprawdzone studio

Minęło pół dnia i nikt nie odpowiedział. Bo zadałeś złe pytanie.

To trochę jak: mam do jazdy kupić pickupa czy kabriolet?

Pierwsze to decydujesz czy chcesz robić sam czy zlecać.

Drugie czy chcesz wosk czy ceramikę. Są na forum dokłądnie opisane wady i zalety obu.

Nie będziemy decydować czy na obiad chcesz bigos czy pizzę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu się i zasięgnięciu opinii (także gdzie indziej) odpuszczam sobie ceramikę. Jak najszybciej to będzie możliwe nałożę wosk zgodnie z twoimi sugestiami. Jestem w trakcie kompletowania zamówienia. Jak na tą chwilę najprościej jest dostać w jednym sklepie cleaner Poorboy's World Proffesional Polish i Finish Kare 1000p. 

Co do lakierów Toyoty to nie mam jeszcze doświadczenia więc nie dyskutuję (wcześniej przytoczyłem opinię kogoś kto nakłada ceramikę). Wiem tylko, że biała perła to inny produkt. Więcej warstw no i wyższa cena zakupu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bierut napisał:

Jak na tą chwilę najprościej jest dostać w jednym sklepie cleaner Poorboy's World Proffesional Polish i Finish Kare 1000p. 

Popatrz 

Showcarshine

Bestseller

Autonablask

Któryś z tych zawsze miał te produkty. 

Wszystkie polecam i nie tylko te, w sumie większość sklepów partnerskich forum 🙂

 

Cleaner możesz kupić też tester tak jak wosk,

118ml wystarczy na 3-6 razy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, dzięki za namiary, z braku obycia w temacie tego mi właśnie brakowało.

Oprócz białej Camry, mam jeszcze ciemnoniebieskiego metalic Galaxy.

Czy wspomniane przez ciebie woski będą tak samo skuteczne na tak odmienne kolory?

Jeszcze jedna wątpliwość, czy na ten nowy biały lakier koniecznie muszę użyć cleanera, czy jednak wystarczy IPA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bierut napisał:

Czy wspomniane przez ciebie woski będą tak samo skuteczne na tak odmienne kolory?

Testowane na ciemnych granatach i niebieskich również. Połysk nawet przyzwoicie długo utrzymuje się przy tym "wosku" 🙂 Nie musisz się bać, różowy się nie stanie po nałożeniu 😄

38 minut temu, bierut napisał:

Jeszcze jedna wątpliwość, czy na ten nowy biały lakier koniecznie muszę użyć cleanera, czy jednak wystarczy IPA?

Cleaner ZAWSZE przed woskiem (wyjątkiem jest polerka).

To ipa co najwyżej jest opcjonalna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bierut napisał:

wosk Bilt Hamber DSW (Showcarshine fajny kontakt)

Świetny wosk, użyłem go co prawda pierwszy raz, ale aplikacja łatwa, kropelki też ładne. No a zakupy w Showcarshine to czysta przyjemność, szybko i fachowo, kontakt pierwsza klasa. 👌

Będziesz Pan Zadowolony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MMCzysci napisał:

A powiedzcie mi, BH idzie bardziej w stronę maskowania rys, czy wyciągania ziarna?

Idzie od strony porannych zbóż i ich ziaren skąpanych w słońcu, przez gładź roztopionego wosku ze świecy, otulonego w blasku łuski morskiej syreny trzymającej ów kaganek...

 

.... o rany, to nadal tylko wosk 😂

 

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie.

Niedawno pytałem o produkty do nowego samochodu w kolorze biała perła. Zdecydowałem się jednak na ceramikę.  Do tego stosuję QD Binder Premium Hydrophobic Wax. I to był strzał w „10”. Niedługo po aplikacji po masce przeszedł sobie kot. No i zostawił bród i ciemne ryski. Na szczęście ryski zniknęły po użyciu tego QD. Do tego zajebiście nadaje połysk.

Zakupiony BH Double Speed nałożyłem po użyciu cleanera Poorboys Proffesional Polish na drugi samochód (ciemnoniebieski Ford Galaxy). No i po raz kolejny jestem zachwycony. Samochód wygląda jak nowy nawet bez glinkowania i korekty (co prawda nie wyglądał źle bo regularnie stosowałem do tej pory wosk Formula 1).

Jeszcze raz dzięki za porady.8907FFF5-3315-4596-A46A-4B0D13C07F04.jpeg

W dniu 29.10.2019 o 23:35, ghost napisał:

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ghost napisał:

Nie ma znaczenia czy na cleaner aw, mckees37 czy dowolny inny+odtłuszczenie

To, że cleaner nie ma znaczenia w przypadku AW to akurat wiem. Bardziej chodziło o to czy AG bardziej lubi cleanery czy jałowy lakier. Producent nigdzie tego nie określa, a ich film instruktażowy jest śmiechu warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, KUBA46 napisał:

czy AG bardziej lubi cleanery czy jałowy lakier

A jak miałaby się objawiać ich sympatia lub jej brak

 

Przerobiłem stosy wosków, cleanerów oraz jeszcze więcej ich kombinacji. I większe problemy drastycznie skróconej żywotności to pojedyncze przypadki. Mniejsze typu pocenie to też nie tragedia bo występuje nawet w zestawach tego samego producenta.

 

Nie zaprzątaj sobie tym głowy 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ghost napisał:

A jak miałaby się objawiać ich sympatia lub jej brak

 

Przerobiłem stosy wosków, cleanerów oraz jeszcze więcej ich kombinacji. I większe problemy drastycznie skróconej żywotności to pojedyncze przypadki. Mniejsze typu pocenie to też nie tragedia bo występuje nawet w zestawach tego samego producenta.

 

Nie zaprzątaj sobie tym głowy 🙂

Pytam, bo np. Zymole lubią bardziej HDC co zresztą na tym forum zostało potwierdzone. Tak jak i fusso czy colli woli jałowy lakier bez "podkładu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KUBA46 napisał:

Zymole lubią bardziej HDC

Dogadują się z hdc, bo ten cleaner robi conajmniej tyle samo (jak nie więcej) roboty co wosk w tym zestawie, między innymi wpływa na hydrofobowość

 

48 minut temu, KUBA46 napisał:

Tak jak i fusso

Idealny przykład masowo powtarzanych sloganów bez poparcia.

 

Fusso coat 12 (old) miał na tyle silne rozpuszczalniki, że siedział nawet na "brudnym" lakierze bez cleanera miesiącami, choć bez połysku.

Na różnych cleanerach sprawuje się doskonale. 

Nie ma nic lepszego niż samemu sprawdzić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ghost od pewnego czasu zwracam uwagę co piszesz itd. Chłopie kiedy ty to wszystko robisz te testy porównania ze tyle wiesz ??. Bo ja robiąc przy autach Klientów nie mam czasu kiedy swojego ogarnac a co dopiero cos sprawdzać i analizować co na czym lepiej siedzi tym bardziej ze robiąc taki test to nie kładzie sie tego na 10cm x 10 cm tylko na cale auto a średnio cos lezy 1-2 miesiace to lata i wiosny zabraknie zeby te stosy woskow sprawdzic Nie wspominając o pastach czy cleanerach. Takie pytanie Ode mnie gdzies robisz w jakims studiu ?? Czy duzo czytasz i tyle ?? Oczywiscie nie czepiając sie do twojej osoby 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BiałyGTi napisał:

duzo czytasz ... ??

Też. Czytam i oglądam yt, ale głównie w celu sugestii jaki produkt osobiście przetestować, bo na rynku jest za duży wybór by spróbować wszystkich. Choć często biorę też produkty w ciemno jeżeli jakąś markę "lubię".

14 minut temu, BiałyGTi napisał:

Takie pytanie Ode mnie gdzies robisz w jakims studiu ??

Nie, detailing po pracy jako pasja 🙂 Mam do dyspozycji kilka samochodów w rodzinie, plus testy czasami lecą na samochodach znajomych. Oni są zadowoleni bo nie inwestują w chemię ani usługi, a ja mam więcej obiektów do obserwacji 🙂

 

Teraz jestem na wyjeździe, ale dostałem info, że w domu już czeka na mnie sprzęt. I będę regularnie wrzucał udokumentowane efekty 🙂

Myślę o serii zdjęć before+after lub 50/50. 

Tylko zastanawiam się czy wszystko wrzucać na forum czy utworzyć dedykowane otwarte konto instagramowe, dostępne dla wszystkich bez logowania.

31 minut temu, BiałyGTi napisał:

Nie wspominając o pastach czy cleanerach

Jak idzie "na pokaz" cały samochód jest robiony tak samo.

Jak "na testy" to przykładowo ten sam wosk, ale co dwa elementy inny cleaner pod lsp.

Albo odwrotnie ten sam cleaner plus różne woski.

 

Mam z tego niezłą frajdę 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.