Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Strus napisał:

@RoBerTo91 nie powiem nic więc niż napisałem już w tym poście, który @ghost podrzucił.

Aplikowałem go jeszcze na chyba 2 auta ale nie porwał mnie chyba niczym. Ani aplikacją, ani wyglądem, ani śliskością, ani hydro. O realnej trwałości nic nie powiem bo aut nie miałem do wglądu.

No i twoja odp mi wystarczy , potwierdza to YT autojaktalala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam wosku na wiosne/lato, który da fajny połysk i uwydatni ziarno. Mam fajny letniaczek Nattys Black ale on mocno przyciemnia i moim zdaniem lakier traci trochę na połysku. Rozważam jakieś testery m.in. Enzo Sio2, GS Sio2, GS Show Wax, woski Dodo lub HoW a może coś innego? Lakier czarna perła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil598 napisał:

Szukam wosku na wiosne/lato, który da fajny połysk i uwydatni ziarno. Mam fajny letniaczek Nattys Black ale on mocno przyciemnia i moim zdaniem lakier traci trochę na połysku. Rozważam jakieś testery m.in. Enzo Sio2, GS Sio2, GS Show Wax, woski Dodo lub HoW a może coś innego? Lakier czarna perła

HoW Diamond. W ogóle nie przyciemnia, ale dodaje właśnie sporo fajnego blasku i uwydatnia ziarno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil598 napisał:

Szukam wosku na wiosne/lato, który da fajny połysk i uwydatni ziarno. Mam fajny letniaczek Nattys Black ale on mocno przyciemnia i moim zdaniem lakier traci trochę na połysku. Rozważam jakieś testery m.in. Enzo Sio2, GS Sio2, GS Show Wax, woski Dodo lub HoW a może coś innego? Lakier czarna perła

Tu jest rozwiązanie problemu, a przynajmniej Gordix był zadowolony

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kamil598 napisał:

Szukam wosku na wiosne/lato, który da fajny połysk i uwydatni ziarno. Mam fajny letniaczek Nattys Black ale on mocno przyciemnia i moim zdaniem lakier traci trochę na połysku. Rozważam jakieś testery m.in. Enzo Sio2, GS Sio2, GS Show Wax, woski Dodo lub HoW a może coś innego? Lakier czarna perła

Może jeszcze w którymś sklepie znajdziesz, ale poszukaj Funky Witch Vettore - jest to limitowana edycja.

Właśnie na zime zarzuciłem sobie go na swój lakier.... dla mnie petarda jeśli chodzi o LOOK 🙂 własnie widać to ziarenko. Piękne krople 🙂 

P.S I am Fanboy FW ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil598 napisał:

@D@ViD narazie szukam wosków w mniejszych pojemnościach, chciałbym sobie potestować różne woski. Swoją drogą szkoda, że FW nie mają testerów. Myślę że znalazłoby się wielu chętnych.

Ceny FW za duże pojemności i tak są mega.

Jak chcesz połysk z delikatnym przyciemnieniem to może Zymol Concours. W moim temacie W&W masz pokazane co zrobił z Tornado Gray w Audi. Mam próbke na sprzedaż jakby co. Jestem nim tak zachwycony, że wpadła duża puszka 😅

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Bac Czekaj... Premiera miała miejsce hmmm kilka tyg temu. No może miesiąc temu? Myślisz że ktoś Ci odpowie "ile siedzi?" Według mnie to jest RRC 🙂 Kup, przetestuj. Podziel się opinią 🙂 będziesz pewnie pierwszy.

Aa znam jednego co ten wosk "testował" i mówił że jest sztos 😁 - zobacz na instagramie @detailingowy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

czuję, że potrzebuję w moim życiu następny wosk

mam: fk1000p, jasne fusso stare, BH finis, dsw, autobalm, AW desirable, carchem 38, małe dodo, jakieś inne w małych samplach.

cleanery mam djlp, BH CP, mckeesa, carchema.

wosk na sezon lato, auta różne ale głównie mój uni czerwony focus. Chciałbym coś co urwie mi cztery litery wyglądem, aplikacja nie jest prio - może być kłopotliwa. Ogólnie coś ciekawego.

Nie chciałbym wosku o niskiej praktycznej trwałości lub czegoś co nie trzyma looku. 3-4mce przy dbaniu i umiarkowanym używaniu w garażwanym aucie byłoby zupełnie ok. Kropelki olać bardziej ogólne utrzymanie w czystości.

Chętnie mały sampler

Patrzę na petesa, sv utopia (niedostępny), blackfire blackice, souverana.

Dorzucicie jakiś inny pomysł, coś co powinienem brać pod uwagę, czy przemyślenia odnośnie powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireball fusion wax, malo o nim na forum bo dosc drogi ale niedoceniony.

look urywa, trwalosc wedlug producenta 4 miesiace, ale jak zaaplikujesz wieczorem i rano dopiero dotrzesz mozliwe ze posiedzi 5-6 miesiecy. 
kupilem ostatnio ale jeszcze nie aplikowalem. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bapko napisał:

A saphira od manufaktury próbowałeś?emoji6.png robi robotę! Kup sampler i wrzuć przynjamniej na panel dla testu emoji1360.png

@Bapko , o czym Bartek piszesz ?? nie pomyliles czegos ? daj link!

moze o to chodzi ? - https://autonablask.pl/produkt/house-of-wax-sapphire/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yas Pewnie miał na myśli HoW. 

@analyzator Używałem Saphira właśnie na akrylowych lakierach i potwierdzam ( co już wcześniej pisałem), że to naprawdę sympatyczny zawodnik. Z tych, które posiadasz mam tylko FK1k, więc nie odniosę się czy HoW wypada lepiej czy gorzej w porównaniu z innymi. Kup sampler i daj mu szansę, gwarantuję że będziesz zadowolony choć nie gwarantuję czy Ci urwie dupę 😉 Na strupku, którym jeżdżę świetnie wypada w połączeniu z Luxury Gloss. Na giełdzie jest też małe Concorso (co prawda w zestawie z Autobahnem i Cleaner Fluidem) ale może da się wyrwać osobno

20210116_140024.jpg

20210116_141749.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]yas [/mention] [mention]ad.am [/mention] [mention]analyzator [/mention]

Dzieki za czujność ! Oczywiście jebłem się i chodziło o saphira od House od wax!
Mój błąd!

@Notcon @wanraf89 nie do końca mine ciągnie w stronę carnaouba + sio. Apex wspominał że po fusionie ręczniki sztywnieją
@Bapko nope. Stanie równo obok takiego souverana?

Tu akurat nie pomogę bo nie miałem Souverena:/
Ale wszystko i tak zależy od stanu lakieru i koloru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, analyzator napisał:

heja

czuję, że potrzebuję w moim życiu następny wosk

mam: fk1000p, jasne fusso stare, BH finis, dsw, autobalm, AW desirable, carchem 38, małe dodo, jakieś inne w małych samplach.

cleanery mam djlp, BH CP, mckeesa, carchema.

wosk na sezon lato, auta różne ale głównie mój uni czerwony focus. Chciałbym coś co urwie mi cztery litery wyglądem, aplikacja nie jest prio - może być kłopotliwa. Ogólnie coś ciekawego.

Nie chciałbym wosku o niskiej praktycznej trwałości lub czegoś co nie trzyma looku. 3-4mce przy dbaniu i umiarkowanym używaniu w garażwanym aucie byłoby zupełnie ok. Kropelki olać bardziej ogólne utrzymanie w czystości.

Chętnie mały sampler

Patrzę na petesa, sv utopia (niedostępny), blackfire blackice, souverana.

Dorzucicie jakiś inny pomysł, coś co powinienem brać pod uwagę, czy przemyślenia odnośnie powyższych?

Przepraszam, chyba gdzieś pytałeś mnie o SV, ale mi umknęło.

Petes53 - nie ma samplerów, bardzo fajny allrounder, należy do wosków które przyciemniają, ale lekko, powiedzmy tak w połowie skali. Gdzie np fk1000p to 1/10 a Fusso12 Dark Old to 9/10 przyciemnienia 🙂

SV - nie zachęcam i nie zniechęcam, bardzo fajny wosk, przyjemny, ale magia nie tkwi w super parametrach, tylko świadomości posiadania premium 

Black Ice - to wosk "barwiony" typowo do czarnych uni, nie odważyłem się kłaść na niczym innym, nawet nie koniecznie do czarnych metalików, obstawiam, że je przygasi, raczej bym nie próbował tym bardziej na innych kolorach, na czarny śmiało brać

Souveran - kilka tygodni siedzi, wygląda fajnie, pod warunkiem, że masz samochód po korekcie, aplikacja i docieranie bardzo dobre, stara ponadczasowa szkoła w temacie wosków

 

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator zymol titanium a jak się szczypiesz z kasą to sprzedaj fusso, finsa, dsw, desirable, fk1000p i kup coś z czego będziesz zadowolony 😂 żartuje. House od wax saphire/diamond (tester szafirka jakieś 3 dychy więc tanio jak barszcz). Diamond jak dla mnie mi nie potrzebny z racji tego że wg mnie bardzo przyciemnia a ja już jestem psycho fanem elixira tak czy inaczej to również świetny wosk 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzięki. Nie będę ryzykował szukania black ice. Mocno ciekawy ze względu na montana i polimery ale fakt efekt może byc dosyć losowy. Kolor chyba ma od oczyszczonego montana taki.

Ogólnie to zabiliście mi gwoździa z saphirem 🙂@DZIADZIA wciągnąłem oba video. Jak się broni do takiego souverana czy ogólnie popularnej wyższej półki, jest ten look jeszcze do urwania czy olać brać hw bo robotę robi?

To na moje auto. Będzie przygotowany lakier na lalę i tu jest wyzwanie dla wosku żeby coś jeszcze wyciągnąć. Przebieg od ostatniej polerki pewnie będzie symboliczny więc rozważałbym takie combo - DJLP + szafirek?

Nie mam potrzeby super premium aplikacji bo fusso uważam za ok, niezły baseline 😉 bardziej liczę, że efekt wybije się wyraźnie ponad te co mam. Finis czy carchem robią robotę. Desirable coś oszukuje z olejkami bo ma zauważalnie, faktycznie, lepszy look i jest tłusto tylko że ten jego extra look to spływa i wosk jest a to extra - nie.

coś się zepsuło to nad wołaniem 😉 miałem titanium na aucie raz, oddałem auto do studia. Ogólnie spłynął i nic nie urwał ale też uważam, że lecieli w ukulele i pewnie dla tego 😉 niemniej preferencję mam na swissa. Jest też rogue.

@Moniak Lord Masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzięki. Nie będę ryzykował szukania black ice. Mocno ciekawy ze względu na montana i polimery ale fakt efekt może byc dosyć losowy. Kolor chyba ma od oczyszczonego montana taki.
Ogólnie to zabiliście mi gwoździa z saphirem @DZIADZIA wciągnąłem oba video. Jak się broni do takiego souverana czy ogólnie popularnej wyższej półki, jest ten look jeszcze do urwania czy olać brać hw bo robotę robi?
To na moje auto. Będzie przygotowany lakier na lalę i tu jest wyzwanie dla wosku żeby coś jeszcze wyciągnąć. Przebieg od ostatniej polerki pewnie będzie symboliczny więc rozważałbym takie combo - DJLP + szafirek?
Nie mam potrzeby super premium aplikacji bo fusso uważam za ok, niezły baseline bardziej liczę, że efekt wybije się wyraźnie ponad te co mam. Finis czy carchem robią robotę. Desirable coś oszukuje z olejkami bo ma zauważalnie, faktycznie, lepszy look i jest tłusto tylko że ten jego extra look to spływa i wosk jest a to extra - nie.
coś się zepsuło to nad wołaniem miałem titanium na aucie raz, oddałem auto do studia. Ogólnie spłynął i nic nie urwał ale też uważam, że lecieli w ukulele i pewnie dla tego niemniej preferencję mam na swissa. Jest też rogue.
@Moniak Lord Masło

Ja dokładnie zrobiłem jak napisałeś i przeleciałem DJLP i na to saphire i na Jatoba Brown od BMW zrobił mega robotę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.