Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mwleszek napisał:

napisałeś liquidy..

no właśnie chyba to miałem na myśli bo chodzi mi po głowie poorboys i ch butter właśnie w formie liquidu z butelki..

Nie miałem Nattys Liquid Wax, więc się nie wypowiem. Chyba, że mówisz o EX oraz EX-P, ale tym produktom przydałaby się nowa formuła.

CG Butter jest ok, ale Tobie się nie spodoba, stłumi jasne metllic. On robi robotę na ciemnych uni kolorach.

 

Jednak nie ma co wrzucać wszystkich liquidów do jednego worka.

Wolgang Deep Gloss Paint Sealant wg mnie wygląda bardzo dobrze na większości lakierów.

Wowos Hot Wax też jest fajny.

 

Nie można też mówić, że liquidy to starocie, bo sam Meguiars niedawno wydał M27 Sealant oraz Liquid ceramic wax

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mwleszek napisał:

a ja mam takie zapytanie - czy są woski które mało przyciągają kurz czy raczej nie ma większych różnic ?

Po woskowaniu zawsze szybko ściągniesz kurz z połowy okolicy, fizyki nie oszukasz. Jednak po myciu ja osobiście jestem fanem QD aplikowanych na mokro. Taki CC Water Gold, ADS Graphene Detailer itd (długo by wiemieniać, zależy od lakieru) docierają się ręcznikiem do osuszania i nie trzeba poprawiać fibrą - na moim ciemnym lakierze sporadycznie znajdzie się jakiś maz. Unikając dodatkowego tarcia szmatkami mniej elektryzujesz lakier oraz mniej rysujesz. Zwłaszcza przy lakierze po korekcie widać jak z mycia na mycie rys przybywa (pieszczotliwie zwane "love marks")- tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mwleszek

Nawoskowane auto będzie bardziej ciągnęlo kurz niż niezabezpieczone. Miałem kiedyś na aucie trudno dostępny fragment na dachu, którego nie nawoskowałem i widać było w bezpośrednim zestawieniu, że mniej łapie kurz. Także inaczej nie będzie, taki paradoks. Natomiast od kilku miesięcy zmieniłem formę mycia auta: przed osuszeniem lecę qd, potem wycieram i na koniec docieram fibrą. Auta po myciu wciąż wyglądają fajnie i wyraźnie wolniej łapią potem kurz (parkowanie pod chmurką). Chyba teoria o elektryzowaniu lakieru się potwierdza. Mam też wątpliwości czy liquidy są łatwiejsze w użyciu. Aplikacja jest analogiczna: też trzeba przetransferować substancję z opakowania na lakier, a potem dotrzeć, czyli nic czego nie robiłbyś z 'normalnym' woskiem. Może trochę szybciej, ale te 10 min dla mnie nie są argumentem. Tradycyjnie polecę tester HoW. Będzie bardzo ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk na lato (maj - wrzesień)? Zależy mi na trwałości i ładnym kropelkowaniu. Nie będe woskowa auta w trakcie sezonu... Wosk będę wkład na cleaner Mckee's 37. Aktualnie mam wosk AW Desirable i BH Finis. Chcę uniknąć efektu pocenia się po nakładaniu... Ktory zestaw będzie trwalszy i mniej problemowy? Czy może kupić sampler HoW Szafiir? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk polecacie na ciemny lakier (śliwkowy)? Z tego co przeglądałem forum do ciemnych polecany jest Soft99 fuso, aczkolwiek były to tematy/posty z lat '10 czy '15.

Dodam że kompletnie się na woskach nie znam (tylko teoria z forum). Rozumiem, że naturalny daje najlepszy look ale jest najmniej trwały. Zależy mi na czymś co wytrzyma z 6mc. Zamierzam myć własnym sprzętem, ale że nie mam gdzie, to jak mnie poprzeganiają z bezdotyku, będę musiał ich chemią truć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dopiero część kupiłem na all od jednego sprzedawcy  , zacząłem od cleanera valetpro   miał w bardzo dobrej cenie..

teraz popatrzę za tymi tricolorami  innymi gratami co mi jeszcze brakują..

czy kupować pady z HoW czy te K2 wystarczą ..? to już nie chodzi o kasę tylko że mi się to zaraz namnoży jak choroba.. ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mwleszek napisał:

czy kupować pady z HoW czy te K2 wystarczą ..?

Leszek... czy ty czytasz odpowiedzi kolegów wyżej??
Masz jak byk napisane kilka razy, że K2 możesz śmiało brać do wosków. Po co tak drążyć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Domel napisał:

Mamy jakis temat podwoski Grafenowe ?

A czy warto robić osobny temat na kategorię, gdzie zalety struktury materiału nie są wykorzystywane? A dodatek jest tylko po to by ładnie brzmiał marketingowo 😉

Na chwilę obecną produkty graafenowe z wielkimi hasłami o obniżonej temp powierzchni, super twardości, wytrzymałości... zderzyły się boleśnie z rzeczywistością podczas testów użytkowników.

 

Jak produkt jest dobry broni się sam, niezależnie czy w składzie ma naturalny wosk karnauba czy montanowy, pszczeli, polimery, sylikony, kwarc, grafen, fluor, teflon.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.