Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Usvo to nowsza odmiana i niby ulepszona.5w30 odpuść.To że VST czy Meguin do diesla ignoruj bo to bzdury.Vst to jeden z najlepszych w swojej klasie chyba że cię stać na Amsoil.Jsk chcesz po taniości i dobrze to Shell  5w40.

Ja tam wolę zdecydowanie SSL.Na tym moje LPG chodzi najlepiej a to jeden z najlepszych olejów ostatnich lat.Polecałem niejednokrotnie i wszyscy zadowoleni.

Światowe trendy ekologiczne wciskają do większości silników wyjałowione oleje 5w30 pozbawione dobrych składników nie dajmy się tej durnej polityce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak się będą hydroszklanki na Ravenolu sprawować. Ten silnik nie jest ciasno pasowany, miejmy nadzieję że nie będzie gubił filmu. Ale jak mówisz, że to dobry olej jest, może warto zaryzykować. 

Wczoraj zajrzałem do bagnetu, nadal jedna kreska od max. Olej już ciemno bursztynowy, ale przynajmniej nie czarny jak u znajomej z tym samym silnikiem, co leje jakiegoś Castrola. Chociaż jej silniczek chodzi cichuteńko. Ale o wiele mniejszy przebieg i bez LPG.

Fakt faktem, LM również nie ma standardu Dexos 2 a ludzie go leją i sobie chwalą w opelkach. 

A chcę sam wymieniać olej, bo mechanik ma wywalone na sprawdzenie opiłków w oleju. Wyssie bagnetem do baniaka i tyle go widzieli. Filtr do kosza i nie będzie tracił czasu na rozcinanie puszki, żeby obejrzeć wkład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam temat i wiem, że nic nie wiem 😄

Potrzebuję porady, co wybrać? Fiat Bravo 2.0 Multijet 165km po mocnym chipie i wyłączonej ekologii, nalatane 240 tys km z czego na chipie 70 tys. Do tej pory co 10tys km lany Motul Xcess 5W40 i generalnie nie mam zastrzeżeń.

MILLERS TRIDENT, MEGUIN MEGOL SUPER LEICHTLAUF czy RAVENOL VST Turbo USVO ? Może coś innego? Wg poprzednich postów każdy z tych olejów będzie lepszy od Motula 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Volvo:Eurol Fluence FE 5W-30 lub Ravenol FDS czy EXTREME AMG VR2 5W30 GTJ.

Ja bym brał ten ostatni.

Do Fiata: to co wymieniłeś ok, ale rozważyłbym 5w50 Ravenol RRS jak sobie lubisz poszaleć. Do umiarkowanie ostrej jazdy Extreme  A.M.G. VR2 5W-40 GTC

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju w moim aucie.
VW Scirocco R, 2.0 TSI CDLA 265koni, DSG, przebieg 160 tysięcy km.
Teraz miałem zalanego RAVENOL VMP 5W30 CleanSynto USVO i filtry (paliwa, oleju, kabinowy z węglem, powietrza) firmy Knecht.
Zostać dalej przy tym zestawie, czy polecacie zmienić na coś innego/lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamilJ26 napisał:

Cześć, 
W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju w moim aucie.
VW Scirocco R, 2.0 TSI CDLA 265koni, DSG, przebieg 160 tysięcy km.
Teraz miałem zalanego RAVENOL VMP 5W30 CleanSynto USVO i filtry (paliwa, oleju, kabinowy z węglem, powietrza) firmy Knecht.
Zostać dalej przy tym zestawie, czy polecacie zmienić na coś innego/lepszego?

Olej spoko.Można by jedynie spróbować AMG Extreme bo na razie zarąbiste.Za te pieniądze nie kupisz nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vujek napisał:

Olej spoko.Można by jedynie spróbować AMG Extreme bo na razie zarąbiste.Za te pieniądze nie kupisz nic lepszego.

A np. Millers Oil? Bo dużo ludzi o nim pisze ze niby dobre. Czy z tych dwóch, to lepiej zostać przy Ravenolu 5w30? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 22:53, KamilJ26 napisał:

A np. Millers Oil? Bo dużo ludzi o nim pisze ze niby dobre. Czy z tych dwóch, to lepiej zostać przy Ravenolu 5w30? 

Mi osobiście Millers nie podszedł pod silniki z grupy Vag ,zwłaszcza pod LPG.Wolę zdecydowanie Ravenol, Eurol , Extreme AMG czy Meguin.To dobre produkty.

23 godziny temu, Gold_Car napisał:

Panowie jak używacie ar2823 tą szybką płukanie to czy podczas procesu płukania zwiększanie obroty do ~1500 obrotów , tak jak zaleca producent ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Trochę gazu co parę minut nie zaszkodzi dla lepszego rozprowadzenia.Tylko nie za dużo aby turbina za mocno się nie rozkręciła.

23 godziny temu, Gold_Car napisał:


 

Jaki motor i auto KamilJ26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.