Jump to content

Vujek

Użytkownik
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Świetna

Informacje

 • Imię
  Dominik
 • Lokalizacja
  Włodowice
 • Województwo
  Śląskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Vujek

  Generator ozonu

  Niestety nie śmierdzi czy nie będzie śmierdzieć tylko przez krótki czas do miesiąca dwóch max. Moja metoda czyli ozon +piana+Tunap dopiero załatwia sprawę na dobre.
 2. Vujek

  Generator ozonu

  Raczej odwrotnie.15 nim ozonowania na ob.zamkniętym klima on potem wietrzysz i 10 min na klima off potem wietrzysz. Jeśli faktycznie ma 20g w co wątpię może być krócej.
 3. Philips Extreme akurat jak na Philipsa najkrócej świeci podobnie jak Osramy.Polecam White Vision.
 4. Drugi też występuje jako 0w40. Jak masz nalatane ok 500tkm ( sądząc po modelu pewnie tak) to może lepiej 5w40.Płukanie koniecznie.Jak silnik w dobrym stanie 0w.
 5. SSL lub Extreme AMG . Płukanka obowiązek. Jeżdżę od lat na tych motorach z LPG.Nie ma się nad czym zastanawiać.
 6. Przerabiałem Meguina i faktycznie ubywało go nieco więcej niż VST. Co płukanek to nie tylko chodzi o rozpuszczenie syfu ale też o zmiękczenie uszczelek, w tym uszczelniaczy zaworowych przez które często ubywa sporo oliwy jakbyś nie wiedział. Dwukrotne przepłukanie i dobry olej zawsze daje efekt. Jeśli po 1 płukance i po przejechaniu 1kkm masz syf na bagnecie w silniku Pb czy LPG po kilku tysiącach trzeba powtarzać i wlewać odpowiednią ilość płukanki. Co lejesz bo w tym przypadku oliwa ma spore znaczenie?
 7. Nikt nie pisze że sam olej zmieni pobór, tylko płukanka+dobry olej. A ten Valvoline wcale ci szału nie zdziała.Przerabialem go. W 90% moja metoda daje dobre oferty.
 8. Jak sądzę jeździła na 5w30. Polecam Ravenol FDS 5w30.Choć lepszym wyborem dla tego motoru jest Eurol Ultrance VA 0W-30. Żeby zredukować pobór oleju konieczna płukanka przed wymianą.
 9. O tym to już było setki razy i osobiście nie polecam najdroższych tylko dobre oliwy warte swojej ceny.
 10. A z tego co dziś już nie jest eko jak chociażby związki siarki od lat cenione za właściwości smarne. Skończmy to bo się docenci wtrącają z mądrością.
 11. Oleje niskopopiolłowe wiadomo że muszą mieć czyste bazy ale oleje MID saps jak np 0w mają najlepsze bazy a wcale nie muszą być niskopopiołowe wyjałowione dobrych komponentów które nie nadają się DPF a dobrze wpływają na smarność oleju oraz zakres temperaturowy. Prosty przykład SSL czy Extreme AMG.0w40.
 12. Nie karty i cyferki są najważniejsze, a to, jak całość pracuje na przełomie interwału, czyli min te 10 tys km. Święta prawda ,ale oleje z noack wyższym niż 8,5 i TBN niższym niż 9 są po prostu zwykłą oliwą i niestety przekłada się to na cały interwał. Jakbyś dobrze poczytał nie polecam w większości olejów niskopopiolowych wręcz przeciwnie tam gdzie tylko to możliwe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.