Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Szkodliwe dla DPF który się nie wypala to jest nawet olej i samo paliwo. Ten do 2T ma mniejsza temp zapłonu niż olej z silnika. Więc jak ten drugi wypala się się bez problemu to i 2T poleci. DPF zabije tylko wtedy kiedy się nie wypali z powodu braku procedury.

W Bimmer tool mam podgląd temp. spalin i tam potrafi się pojawić wartość bliska 600 stopnia z tego co wiem to oleje mają temp spalania około 250-300 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 21:48, Damian68 napisał:

Gdzie czytałeś?

Nie mogę znaleźć teraz, ale to konkretnie zapadło mi w pamięć bo sam dolewałem kilka razy. Było tam o tym że z tych olei (podobnie jak z oleju silnikowego) odkłada się coś co się nigdy nie wypali z DPF'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 14:09, inspire napisał:

Nie mogę znaleźć teraz, ale to konkretnie zapadło mi w pamięć bo sam dolewałem kilka razy. Było tam o tym że z tych olei (podobnie jak z oleju silnikowego) odkłada się coś co się nigdy nie wypali z DPF'a.

Zanim zalałem olej 2T przeglądałem mnóstwo stron , forów samochodowych itp. Ja odczułem subiektywną różnicę w zastosowaniu 2T. Nikogo nie namawiam do stosowania. Tu mały wątek do poczytania https://forum-mechanika.pl/threads/dolewanie-oleju-dla-2-suwow-do-diesli.5277/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka diesli większość po dolaniu 2T chodziła "gładziej" ale do aut z DPF nie zalewam tego już, nie mam zamiaru ryzykować kilku tyś, prędzej wolałbym dolać dodatek typu ar6900. 

 

Cytat

W wyniku spalenia oleju 2T powstaje popiół siarczanowy, który skutecznie zatyka filtr cząstek stałych (FAP / DPF) ...

 Popiół siarczanowy, w przeciwieństwie do sadzy, nie wypala się w filtrze cząstek stałych – zostaje tam praktycznie na zawsze. 

Źródło: 

https://klinikasilnika.vxm.pl/olej-2t-do-oleju-napedowego-ropy-diesla/

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio zalałem Mazda3 benzyna Olej silnikowy AMSOIL 5W30 OE Synthetic Motor Oil i spożycie  ogromne . Teraz zalałem Specol 5W40 Gold synthetic i spożycie zniknęło . Jak na razie . Zobaczymy co dalej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 22:23, Damian68 napisał:

Poprzednio zalałem Mazda3 benzyna Olej silnikowy AMSOIL 5W30 OE Synthetic Motor Oil i spożycie  ogromne . Teraz zalałem Specol 5W40 Gold synthetic i spożycie zniknęło . Jak na razie . Zobaczymy co dalej 🙂

Robiłeś płukankę przed zmianą z Amsoil na Specol?

O jakim spożyciu mowa?

Jak znam życie Amsoil przepłukał-wyczyścił ci silnik i on przez to odżył.Nie słyszałem aby ktoś skarżył się na Amsoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukasz-odkrywca napisał:

Hej, szukam oleju silnikowego do mojego golfa 7 gtd. moc seria 184km, przebieg 158000 kilometrów. Jazda raczej dynamiczna. Jaki olej proponujecie ?

Ravenol VMP , VSW,  EXTREME AMG VR2 5W30 GTJ czy Eurol syntence. Porządne oleje do TDi VW.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 09:37, Vujek napisał:

Robiłeś płukankę przed zmianą z Amsoil na Specol?

O jakim spożyciu mowa?

Jak znam życie Amsoil przepłukał-wyczyścił ci silnik i on przez to odżył.Nie słyszałem aby ktoś skarżył się na Amsoil.

Zgodnie z Twoim wcześniejszym zaleceniem przed zalaniem Amsoil była  Płukanka do silnika Archoil 2820 Engine Flush oraz AMSOIL 5W30 OE Synthetic Motor Oil .Po przejechaniu 6000 km wymiana na Spec Gold 5w40. Jakie spalanie oleju - około 700ml /1000. Obecnie 0ml/500 km. Może amerykańcy nie lubią  za wysokich temperatur , za rzadki olej ? Silnik po AMSOIL bardzo cichutko chodzi to fakt. Na razie przetestuje Speca 🙂 Silniki 2,0 LF Mazdy lubią olej to fakt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.