Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie lubię Millers bo w grupie Vag się nie sprawdził , co nie oznacza że Honda go też nie polubi.Wolę mniej przereklamowane firmy jak właśnie Ravenol, Eurol, Extreme AMG, Meguin czy nawet nasz Specol. Mają sprawdzone stabilne bazy i powtarzalność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie jest niedoceniane, zwłaszcza po lipnych olejach oraz long lifach.Pozwala zmniejszyć spalanie oleju jak i paliwa i poprawia kulturę pracy zasyfionych jednostek.Odobiście przerobiłem temat niejednokrotnie.Chyba że ktoś używa słabych środków jak i najczęściej olei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o polecenie jakiegoś oleju do silnika VW 1,4 16V o oznaczeniu BKY. Silnik jest z LPG. Olej wymieniany co rok, czyli co 12 tys km. Wadą tych silników jest ich głośna praca, co trochę mnie denerwuje. Potrzebuję oleju z średniej półki cenowej 100-140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Vujek napisał:

Płukanie jest niedoceniane, zwłaszcza po lipnych olejach oraz long lifach.Pozwala zmniejszyć spalanie oleju jak i paliwa i poprawia kulturę pracy zasyfionych jednostek.Odobiście przerobiłem temat niejednokrotnie.Chyba że ktoś używa słabych środków jak i najczęściej olei.

Przepłuczesz nafta i bedzie to samo a na pewno taniej.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil598 napisał:

@Bartosz85 Zalałem ostatnio do BBY olej Extreme AMG vr2 5w40 i silnik chodzi o wiele ciszej i nie klekocze już tak głośno jak diesel 🙂

Który dokładnie kupiłeś bo jest ich kilka (różnią się tymi trzema literami na końcu). Do naszych Vagów chyba ten:  EXTREME A.M.G VR2 5W-40 GTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartosz85 napisał:

Proszę o polecenie jakiegoś oleju do silnika VW 1,4 16V o oznaczeniu BKY. Silnik jest z LPG. Olej wymieniany co rok, czyli co 12 tys km. Wadą tych silników jest ich głośna praca, co trochę mnie denerwuje. Potrzebuję oleju z średniej półki cenowej 100-140 zł.

Za te pieniądze nie kupisz dobrego oleju.

Zalej Ravenol SSL.Do tego motoru najlepszy.

Jak super budżetowo to Specol 5w40 lub 0w40 ale różnicę między SSL a nimi usłyszysz na pewno.

Skontroluj zawory bo w tych motorach robią dużo hałasu, zwłaszcza przy LPG.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz olej ,zwłaszcza z gorszego na lepszy to szczególnie ważne że( słaby olej zostawia straszny syf w silniku).Z kolei przy LPG praca osprzętu zaworów jest bardzo ważna i wymaga dobrego smarowania oraz czystości.Dobrym rozwiązaniem jest też płukanka długoterminowa jak AR2300 wlana do pożądanego oleju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej go się spała i szybciej silnik dochodzi do temperatury roboczej.Ma lepszą pompowalnosc co w zimnie ma znaczenie.

Jak trzymasz auto nie pod chmurką tylko w ciepłym garażu to 5w40 jest wystarczająco.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 15:08, Vujek napisał:

Osobiście nie lubię Millers bo w grupie Vag się nie sprawdził , co nie oznacza że Honda go też nie polubi.Wolę mniej przereklamowane firmy jak właśnie Ravenol, Eurol, Extreme AMG, Meguin czy nawet nasz Specol. Mają sprawdzone stabilne bazy i powtarzalność.

WItaj,

A Penrite ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaką oliwę zalać do Mitsubishi Outlander 2.2DI-D 4WD (silnik 4N14)? Dotychczas jeździ na 5W30 Castrola (taki zalali ostatnio w ASO ale zalewają także klienta byleby był zgodny z normą).

Swego czasu lałem Fuchsa Titan Pro C3 do innego japońca (Hondy z i-CTDI). Później do VAG-owego 2.0 CR TDI MIllersa.

A do Mitsu wchodzi ponad 7l oliwy. Coś polecicie,w jakiejś rozsądnej cenie bo cena oliwy w ASO zabija ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, woyt1 napisał:

Witam,

Jaką oliwę zalać do Mitsubishi Outlander 2.2DI-D 4WD 

A do Mitsu wchodzi ponad 7l oliwy. Coś polecicie,w jakiejś rozsądnej cenie bo cena oliwy w ASO zabija ...

Fuchs jest ok, ale cena już nie.Proponuję Extreme AMG, Ravenol VMP lub VSF czy Eurol Elance.Jak po taniości to zostaje tylko Specol 5w30 lub 0w30.Wszystkie wymienione lepszego od Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wymiana oliwy będzie grana, pacjent  Civic ufo r18a2 + LPG, obecnie zalane valvo 5w30 a3+ płukanka valvo mf( 1 moja wymiana po zakupie auta)Teraz mam ochotę po świetnych opiniach na ravenol i tu proszę o poradę, ponieważ czytam i coraz większy mętlik w głowie: fds, fo, hps, hls? Wszystko 5w30, jazda głównie miasto, średnio 10km w jedną stronę, raz w tygodniu "trasa" 100km w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niecałe 15000km temu miałem robioną płukankę silnika i zalany Castrol 5w30 Professional LL III + LiquiMoly Ceratec.

Waham się, czy pozostać przy nim, czy jednak płukanka i Liqui Moly Top Tec 4200. Wymiany i tak przewiduję co 15kkm.

1.6 tdi CLHA 165000km

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4200 to też bez szału.Zwykły hydrokraking.Lepiej coś porządniejszego i koniecznie bez Cerateków.Lepiej coś z Ravenol , Extreme AMG czy Eurol.Taniej i lepiej. Jeśli dużo miasta rozważyć 0w30, zwłaszcza jak pod chmurką stoi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.