Skocz do zawartości

Najlepsze oleje syntetyczne ich dobór, filtry oraz dodatki do paliw i olejów - Zmienolej.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czeka mnie pierwsza wymiana oleju po 1000km w nowym suzuki sx4 s-cross, Silnik 1,4 boosterjet 129PS. Olej wg instrukcji 5w30.

W serwisie leją Shell Helix Ultra 5W30 Professional AM-L. Jazda autem to przeważnie miasto. Rozważałem zalać Motulem 8100 X-CLEAN EFE 5W30 lub Ravenolem HLS SAE 5W30. Może jakieś inne opcje. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym prosić o pomoc przy doborze oleju do Bmw e90 320i. Wolnossący silnik benzynowy. Auto wykorzystywane głównie do spokojnych dojazdów do pracy na krótkich odcinkach rzędu 10 km w jedną stronę. Od czasu do czasu zdarza się pojechać trochę dynamiczniej. Obecnie zalany jest Ravenol VST 5w40. Pozostać przy tym oleju czy polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 10:57, Zwiadowca napisał:

Witam. Chciałbym prosić o pomoc przy doborze oleju do Bmw e90 320i. Wolnossący silnik benzynowy. Auto wykorzystywane głównie do spokojnych dojazdów do pracy na krótkich odcinkach rzędu 10 km w jedną stronę. Od czasu do czasu zdarza się pojechać trochę dynamiczniej. Obecnie zalany jest Ravenol VST 5w40. Pozostać przy tym oleju czy polecacie coś innego?

Polecam wyśmienitego Amsoil-a 5W40 Full Saps

https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=amsoil+5w40+efm&submit_search=

Drugą bardzo dobrą alternatywą jest Millers Oils Trident 5W40 teraz w nieco nowszej lepszej odsłonie po mały liftingu

https://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3117-olej-silnikowy-millers-oils-trident-5w40-5l-5024081762553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsoil super ale cena a raczej jej wysokość też.

Zostałbym przy Ravenol, jak pisałem SSL jest nie do przebicia do tego typu motorów biorąc relacje cena-jakość.Jedynie Extreme AMG 0w40 może z nim konkurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb na oil  clubie może tam mają jakieś niezależnie testy.

Ja to znam z osobistych i znajomych poruwnań na trudnych przypadkach.A zainteresował mnie tematem pan Tomek z LejOlej i się zaczęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Damian68 napisał:

Można wiedzieć co znaczy na trudnych przypadkach 🙂

Chodzi o silniki które lubią poklepać zaworami na zimno i nie tylko oraz takie które lubią zjadać olej czy nadmiernie się zabrudzić nagarem np.

8 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Witam. Szukam oleju do Mercedesa Vito om654 2.0 diesel om654 z normą mb 229.52 . Autko robi około 5 tys miesięcznie. Myślę nad oryginalnym olejem, lub czymś tańszym


 

Nic prostszego Ravenol VMP lub jeśli narażony na zimno czyli pod chmurką to ALS. Druga opcja to odpowiedniki Extreme AMG choć nie wiem czy zdobędziesz 0w30 lub Eurol, Penrite, Neste pro.

Z Aso odpuść bo nie warty tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vujek napisał:

Chodzi o silniki które lubią poklepać zaworami na zimno i nie tylko oraz takie które lubią zjadać olej czy nadmiernie się zabrudzić nagarem np.

 

Czyli jak rozumiem potrafią zmniejszyć zużycie oleju na przykład , dobrze rozumuję ? . Czy to oznaczenie SSL dotyczy tylko Ravenola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenol SSL jest dobry oleje.

Ale poleciłbym Tobie jeszcze pewien unikalny środek który bazuje na nanocząsteczkach posiada certyfikat TUV i działa w opinii klientów najlepiej z tego wszystkiego co jest na rynku.

https://zmienolej.pl/pl/dodatki/5931-dodatek-do-oleju-protec-nano-engine-protect-seal-375ml

Czym się ten dodatek do oleju charakteryzuje to przede wszystkim:

- Natychmiast wycisza silnik bardzo wyraźnie

- Bardzo mocno redukuje zużycie paliwa (można to zaobserwować poprzez włączenie silnika na biegu jałowym jak jest gorący sprawdzić przed i po

- Jako jeden z niewielu środków najbardziej minimalizuje pobór oleju a w nowszych jednostkach czy to Hondach czy dajmy na to poularnych TSI TFSI czy dieslach z VW redukuje te pobory do zera.

U Ciebie by na pewno zredukował dodatkowo zużycie oleju do praktycznie niemierzalnego poziomu przynajmniej jest na to bardzo duża szansa.

Bardzo polecam Ci ten nano dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adaszek96 napisał:

@Zmienolej czy warto zastosować taki dodatek w nowym samochodzie, nie pobierającym oleju? Czy polecasz coś innego np archoil ? Autko Mercedes Vito om654 2 litry diesel


 

Ja polecam stosuje to wielu użytkowników do właśnie nowych jednostek aby wyciszyc jeszcze pracę a w nieszczęsnych TSI wykluczyć pobór oleju choć i w nowych jednostkach TDI też o dziwo ten pobór się pojawia.

Niemniej dałbym zawsze czas na dotarcie nowej jednostce te kilka tyś km .

Archoil był dobry do tej pory i nadal nie jest zły ale PROTEC jest po prostu lepszy ma certyfikat TUV

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.