Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Kolega polecił mi w prywatnej rozmowie interior cleaner od Nanolex, jest produkt gotowy i koncentrat.

Najpierw kupiłem "gotowca", a po kilkakrotnym użyciu dokupiłem koncentrat - to rzeczywiście świetny IC. Przyzwoite właściwości czyszczące, nie pozostawia nic na powierzchni (czyszczę nim czasem elementy piano, ekrany wyświetlaczy i szybki zegarów - po czyszczeniu nie pozostają żadne smugi). Do tego zapach całkiem przyjemny (nie śmierdzi tak, jak Mist Soft-a). Jednak lepiej kupić koncentrat, bo samemu można regulować moc czyszczącą ("gotowiec" nie  ma czasami wystarczającej mocy czyszczącej). Generalnie, gdyby nie cena, byłby to mój jedyny IC w arsenale. A tak mam dwa ulubione produkty: Nanolex IC i BH Surfex.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eidos71 napisał:

Najpierw kupiłem "gotowca", a po kilkakrotnym użyciu dokupiłem koncentrat - to rzeczywiście świetny IC. Przyzwoite właściwości czyszczące, nie pozostawia nic na powierzchni (czyszczę nim czasem elementy piano, ekrany wyświetlaczy i szybki zegarów - po czyszczeniu nie pozostają żadne smugi). Do tego zapach całkiem przyjemny (nie śmierdzi tak, jak Mist Soft-a). Jednak lepiej kupić koncentrat, bo samemu można regulować moc czyszczącą ("gotowiec" nie  ma czasami wystarczającej mocy czyszczącej). Generalnie, gdyby nie cena, byłby to mój jedyny IC w arsenale. A tak mam dwa ulubione produkty: Nanolex IC i BH Surfex.

to w sumie zwyczajne apc. polecam opti spróbować bo zachowuje sie zupelnie inaczej do apc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gozdziu23 napisał:

to w sumie zwyczajne apc

Nie do końca - nie wymaga wypłukiwania i przecierania po użyciu, więc cały proces czyszczenia odbywa się szybciej, przy mniejszej ilości czynności. Poza tym każdy praktycznie IC to "bezpieczny" roztwór APC, czasem z dodanymi składnikami zapachowymi i lubrykującymi. "Lepszy" IC nie pozostawia śladów na elementach piano i ekranach. A IC, któy dodatkowo coś zabezpieczy/odświeży kolor, to już ID. Ale to fakt - OPT Power Clean też jest świetny, chociaż to raczej APC, niż IC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy Najpierw uściślenie: IC używam tylko do plastików i plastikopochodnych. Tapicerkę, (czy materiałową czy skórzaną), szyby, traktuję dedykowanymi środkami.

W przypadku P&S robiłem dwukrotnie podejście do dość zapuszczonych plastików i zawsze zostawiał mazy. Używałem prosto z butelki. Podobno można rozcieńczać - może wtedy byłoby inaczej. Ten sam problem mam po użyciu GTechniq I2.

Zadowolony jestem z Autoglym Interior Shampoo i Zymol Vinyl Cleaner.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ad.am napisał:

Zadowolony jestem z Autoglym Interior Shampoo i Zymol Vinyl Cleaner.

Spróbuj Fx protect interior cleaner 😉 Autoglym na plastikach w piano pozostawia mazy.

 

@Eidos71 mówisz że fajnie działa nanolex, przyznaje że z tej firmy nie używałem nic poza cleanerem do kół co był w kiedyś boxie. Nanolex chyba mało znany u nas w kraju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gardor napisał:

mówisz że fajnie działa nanolex, przyznaje że z tej firmy nie używałem nic poza cleanerem do kół co był w kiedyś boxie. Nanolex chyba mało znany u nas w kraju?

Naprawdę fajny IC - w odróżnieniu do dressingu, który niczym się nie wyróżnia. A sama marka już trochę czasu na naszym rynku jest dostępna, tylko jej mała popularność spowodowana jest pewnie cenami ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 08:39, Eidos71 napisał:

Najpierw kupiłem "gotowca", a po kilkakrotnym użyciu dokupiłem koncentrat - to rzeczywiście świetny IC. Przyzwoite właściwości czyszczące, nie pozostawia nic na powierzchni (czyszczę nim czasem elementy piano, ekrany wyświetlaczy i szybki zegarów - po czyszczeniu nie pozostają żadne smugi). Do tego zapach całkiem przyjemny (nie śmierdzi tak, jak Mist Soft-a). Jednak lepiej kupić koncentrat, bo samemu można regulować moc czyszczącą ("gotowiec" nie  ma czasami wystarczającej mocy czyszczącej). Generalnie, gdyby nie cena, byłby to mój jedyny IC w arsenale. A tak mam dwa ulubione produkty: Nanolex IC i BH Surfex.

BH Sufex jako Interior Cleaner? W jakim rozcieńczeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej WTN napisał:

BH Sufex jako Interior Cleaner? W jakim rozcieńczeniu?

Na szczurowate tworzywa na progach, dywaniki, tworzywa w dolnych partiach kokpitu - 1:20, czasem 1:10 (ale to rzadko). To silne APC i nawet na zewnątrz, przy stężeniu 1:4, 1:5 potrafi odbarwić tworzywa zewnętrzne.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoBee napisał:

Od tego? Wszystkim. Ten ma ogranicznik, który nie pozwoli przedawkować płynu. Nadmiar jest zwracany do butelki. Carpro tego nie ma. 

Mam ten od SCS w baniaku z ONR i sprawdza się wyśmienicie.

Jak dla mnie kupowanie tego typu akcesoriów do butelek litrowych mija się z celem. Ale do baniaków galonowych jest to bardzo dobre rozwiązanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx No ja mam właśnie te dozowniki od Mariusza od jakiegoś czasu i sprawdzają się bardzo dobrze.

Używam do litrowych butelek ech2o i bubble makera głównie. 

@D@ViD no i to widzę, że te carpro 2 razy tyle co produkt w SCS. To ja podziękuję, lubię produkty carpro ale za logo 100% nie zapłace ;-) 

Generalnie akcesoria robione/sygnowane przez SCS bardzo sobie chwalę, szczególnie aplikatory które nie przemakają do środka i nie traci się produktu na przemoczenie gąbki. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

Proszę Cię 😅 sam opis już mówi że masz doczynienia z jakąś typowa rebrandowana rozlewka 😅 najbardziej zaawansowana, zapytaj Arka o chociażby o proces pozyskiwania grafenu. 😅

Arek nigdy nie zapewniał, że to on miesza składniki x. 
Kupiłem na próbe. W końcu poczuje „synergię” z moimi grafenowymi qd 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.