Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Teraz, Aivars napisał:

@NEOXAL EUROPE moze zalozylbys osobny temat? Bo produkt jest na tyle ciekawy, ze z checia zobaczylbym jakies testy i poczytal o nim wiecej 😉 

Bardzo chętnie. Dziękuję za sugestię.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

18 minut temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Bardzo chętnie. Dziękuję za sugestię.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Zarobione 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Bo jest Essence i Essence+

Ten z linka to +

Nazwa podobna ale inne zastosowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
8 godzin temu, Domel napisał:

Bo jest Essence i Essence+

Ten z linka to +

Nazwa podobna ale inne zastosowania.

Tak, już zwrócono mi uwagę i odniosłem się do tego. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
21 godzin temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Na Neoxal Primer z powodzeniem można kłaść zabezpieczenie już po godzinie. 

I ) Jak zareaguje produkt jak po godzinie przetrzemy jakims odtłuszczaczem:

 

1) IPA 50%

2) delikatny wipe out

3) jakis mocny wipe out typu GT panel wipe ? 

 

II) rozpuszczalniki z powłok nie naruszą Primera po godzinie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, CAR CRAZY napisał:

I ) Jak zareaguje produkt jak po godzinie przetrzemy jakims odtłuszczaczem:

 

1) IPA 50%

2) delikatny wipe out

3) jakis mocny wipe out typu GT panel wipe ? 

 

II) rozpuszczalniki z powłok nie naruszą Primera po godzinie ? 

 

Neoxal Primer tworzy podkład którego nie trzeba odtłuszczać przed aplikacją zabezpieczenia. Jeśli jednak wystąpi taka konieczność zalecamy IPA 50%.

Primer jest tak skonstruowany aby rozpuszczalnik z powłoki "zkomunikował" go z nią w optymalny dla końcowego efektu sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

I ) Jak zareaguje produkt jak po godzinie przetrzemy jakims odtłuszczaczem:

 

1) IPA 50%

2) delikatny wipe out

3) jakis mocny wipe out typu GT panel wipe ? 

 

II) rozpuszczalniki z powłok nie naruszą Primera po godzinie ? 

 

Po co przecierać primer? Ja bym przetarł lakier PRZED primerem, a nie po. Nie jestem chemikiem (tylko fizykiem), ale to chyba działa na zasadzie zbliżonej do gruntowania powierzchni przed malowaniem, klejeniem płytek, itp. Mam pytanie do @NEOXAL EUROPE, czy primer jest również odpowiedni dla polimerowych sealantów bez sio2, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, ral6014 napisał:

Po co przecierać primer? Ja bym przetarł lakier PRZED primerem, a nie po. Nie jestem chemikiem (tylko fizykiem), ale to chyba działa na zasadzie zbliżonej do gruntowania powierzchni przed malowaniem, klejeniem płytek, itp. Mam pytanie do @NEOXAL EUROPE, czy primer jest również odpowiedni dla polimerowych sealantów bez sio2, 

Tak oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
5 godzin temu, ral6014 napisał:

Po co przecierać primer? Ja bym przetarł lakier PRZED primerem, a nie po

A ja odwrotnie, bo skoro primer to powinien mieć mocne właściwości czyszcząco/gruntujące więc ma za zadanie pozbyć się wszystkiego z lakieru i przygotować pod aplikację, a z drugiej strony to nie do końca wieżę w tzw. czyste pasty bez natłuszczających składników, i nawet jak pasta jest reklamowana jako bez dodatkó to i tak w testach wychodzi że zawsze minimalnie coś po sobie zostawia. Przetarcie czymś lekko odtłuszczającym po primerze ma za zadanie usunąć ewentualne "nośniki" tego Sio2 i pozostawić na lakierze związane z lakierem wypełniacze Sio2 ale za razem jak najbardziej jałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY  Teoretycznie masz rację. Nie jestem zawodowcem, tylko amatorem. Za jakiś czas zrobie korekte, wymyję resztki pasty, wrzucę primer, odczekam 2 godziny i wrzuce coś na lakier. Raczej się nie dowiem czy warto wymyć primer. Musiałbym kupić panel testowy, podzielić na 3 części i zrobić test trwałości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skromnie 2 sztuczki podrzucę

 

blackness.jpg.c4b5088897235ec59848ffc5695f22f1.jpg

 

iqd.jpg.664609205023a1ddb8dc43254af6e658.jpg

 

 

 

 

O ile IQD wymaga u mnie jeszcze czasu żeby się konkretnie wypowiedzieć (choć wiem, że na pewnych plastikach siedzi po 3 miesiącach nadal) o tyle Black Ness...... fajny, bardzo. Pierwszy efekt zwala z nóg - stare plastiki atakuje na potęgę. Ja aplikowałem przy ujemnej temperaturze i tylko na podszybie więc zimowy płyn do spryskiwaczy zrobił robotę w 2 tygodnie. Ale przy aplikacji w normalnych warunkach siedzi jak zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY nie sprawdzałem na szczurze żadnym więc się nie wypowiem na chwilę obecną. 
 

@ral6014 niestety nie. 
 


 

Mogę tylko pokazać jak wygląda dressing na dywanikach. I nie jest śliski na tej gumie.
 

9069D5AC-05AA-4DEA-BB9B-0E535125246C.jpeg.16751a8ece5d301b7cb15b873055e375.jpeg 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Wyglada to na produkt wielozadaniowy. Pewnie na oponach i uszczelkach też się sprawdzi. Czym aplikowałeś (gąbka, mikrofibra) i czy produkt łapie kurz po aplikacji? Ostatnie pytanie - czy trzeba go docierać na plastikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach nie sprawdzałem. Na dywaniki aplikowałem gąbką, akurat od ADBL. Jest zima więc o kurzu nic nie powiem. NA gumie ładnie się wchłania. Na plastiku nie docierałem także raczej nie ma takiej potrzeby.

10 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

@Strus  QID : pH 11 ? musi mieć mocną siłę czyszczenia ? 

 Pytałem. Oto odpowiedź

 

”Ma całkiem dobre właściwości czyszczące, a pH produktu zmienia się (spada do poziomu neutralnego) w trakcie aplikacji ze względu na odparowanie jednego ze składników.”

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2022 o 21:11, gprzesniak napisał:

Wygląda na to, że będzie wysyp takich powłok. Jakiś czas temu było tyle sceptycyzmu do artdeshine, a teraz proszę rynek weryfikuje wszystko.

Weryfikuje marketing 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie zauważył? Jakoś mało kochana tutaj marka, jednak wypuściła coś nowego.

W necie samozachwyt jest spory i powstaje pytanie, czy będzie jak zwykle, czy jednak wreszcie coś fajnego ?

Ktoś już nabył i używał?

Wiem, że @DZIADZIA zakupił, więc może coś pokaże?

Reborn_m.jpg.563ed7c2ddf8e034555f6aebc5e73e69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.