Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do wątków interior cleanerow i apc polecam kombinacje Sufrex + odrobine no rinse od opti. W polaczeniu z parownica nie mają sobie równych, ale bez niej tez nie trafilem lepszej kombinacji. Pojazdy stojące bez szyb na skraju pustyni, popowodziowe lub takie co służyły nietoperzom za karmnik ogarnia na medal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 23:12, mefONE napisał:

W nawiązaniu do wątków interior cleanerow i apc polecam kombinacje Sufrex + odrobine no rinse od opti. W polaczeniu z parownica nie mają sobie równych, ale bez niej tez nie trafilem lepszej kombinacji. Pojazdy stojące bez szyb na skraju pustyni, popowodziowe lub takie co służyły nietoperzom za karmnik ogarnia na medal. 

jakie dokladnie stezenia  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do wątków interior cleanerow i apc polecam kombinacje Sufrex + odrobine no rinse od opti. W polaczeniu z parownica nie mają sobie równych, ale bez niej tez nie trafilem lepszej kombinacji. Pojazdy stojące bez szyb na skraju pustyni, popowodziowe lub takie co służyły nietoperzom za karmnik ogarnia na medal. 
Spokoju mi nie daje to co napisałeś i musisz to rozwinąć nim umrnę .

Używam Surfexa dość często, bo to jest bardzo wszechstronny produkt. Do środka wpada rzadko, bo tylko na naprawdę zabrudzone miejsca i to w stężeniach typu 3:100 ÷ 5:100. Ale trzeba go wymywać- dlatego skłaniam się raczej ku innym produktom z grupy IC.

To co 1:200?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:33 + 5ml opti na 0,5l dobrze ogarnia juz nawet mocno uwalone wnetrza. Opti w tym przypadku wnosi tyle ze pewnie w jakims tam niezauważalny stopniu wzmacnia działanie, ale fakt że zaperla/kapsulkuje syf do srodka daje tu kluczowy rezultat. Jak walcze z pleśnią do robie mix z octem i niekiedy kwaskiem cytrynowym. Nie ma potrzeby wypłukiwania jesli działasz z parownicą 🙂  
z takim stężeniem trzeba uwazac na napisy i naklejki w niektorych starszych autach. Wowczas robie polowe słabsze stężenie albo łapie za oddzielna butelke z wersja light. 
sufrakanty wraz z środkiem opartym na ekstrakcie z  soi to killer ale w wiekszosci przypadkow bezpieczny - serio niE ma sie czego bac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
3 godziny temu, JakubBe napisał:

podpodoba mi sie moda na dodawanie inhibitorów korozji do wszystkiego

tylko czy poza marketingiem one coś dają ?

- gdyby materiał był zanurzony w tym produkcie dłuższy czas to faktycznie taki inhibitor może i byłby sensowny,

- przy działaniu chwilowym i w dodatku jak zaraz po działaniu płuczemy element wodą, moim zdaniem totalnie one nic nie dają, zostają zmyte i tyle. 

 

Jedyna sensowna opcja to już nie raz pisałem to BH Atom Mac, a i tak nie jest produkt idealny bo faktycznie np na tarczach zatrzymuje powstanie nalotu rdzawego ale i tak lekki osad powstaje chociaż nie tak mocno brązowy. Pod warunkiem że spryskamy element dosłownie do razu po płukaniu wodą.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, CAR CRAZY napisał:

Jedyna sensowna opcja to już nie raz pisałem to BH Atom Mac, a i tak nie jest produkt idealny bo faktycznie np na tarczach zatrzymuje powstanie nalotu rdzawego ale i tak lekki osad powstaje chociaż nie tak mocno brązowy. Pod warunkiem że spryskamy element dosłownie do razu po płukaniu wodą.

Używam regularnie 😄 Rewelacyjny środek. Zresztą jest tu test na forum.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy poza marketingiem one coś dają ?
- gdyby materiał był zanurzony w tym produkcie dłuższy czas to faktycznie taki inhibitor może i byłby sensowny,
- przy działaniu chwilowym i w dodatku jak zaraz po działaniu płuczemy element wodą, moim zdaniem totalnie one nic nie dają, zostają zmyte i tyle. 
 
Jedyna sensowna opcja to już nie raz pisałem to BH Atom Mac, a i tak nie jest produkt idealny bo faktycznie np na tarczach zatrzymuje powstanie nalotu rdzawego ale i tak lekki osad powstaje chociaż nie tak mocno brązowy. Pod warunkiem że spryskamy element dosłownie do razu po płukaniu wodą.

W punkt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Grzechu23 z tego co rozmawiałęm z Grzgorzem to coś w tym stylu. Podobno ma przedłużać żywotność powłoki 1.61 😄 Na wiosne chce go troche przetestować 😄 

Ale moze najlepiej wypowie sie Grzegorz @NEOXAL EUROPE 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć, to produkt podobny do Esence. Podobny chociaż czytałem że Essence nie nadaje się jako primer. A z kilku powodów nasz jest lepszy. Zaczynając od ceny poprzez wydajność, połysk i wydobycie ziarna. To przede wszystkim solidny podkład którego zastosowanie wydłuży żywotność powłoki, wosku a nawet Quick Detailer-a o co najmniej drugie tyle. Skonstruowany aby zespoić się z lakierem i utworzyć powierzchnię dla produktów którymi go zabezpieczamy.

Jest bardzo ekonomiczny. Pięć groszków na połowę maski. 

Polecam i zachęcam do zakupu.

https://allegro.pl/oferta/neoxal-primer-cleaner-i-podklad-200ml-11638844739

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

zielony-jpg.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Cześć, to produkt podobny do Esence. Podobny chociaż czytałem że Essence nie nadaje się jako primer. 

 

Skąd ta informacja? 
Niejednokrotnie potwierdzaliśmy na tym forum, że Essence jest świetnym primerem pod powłoki czy sealanty, a nawet woski. Sam producent o tym pisze.

  • Okay 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE Primer ma właściwości ścierne ? Po jakim czasie od zastosowania primera można aplikować zabezpieczenie? Skoro produkt podobny do Essence to mam nadzieję, że docieranie go jest tak samo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Cześć, to produkt podobny do Esence. Podobny chociaż czytałem że Essence nie nadaje się jako primer. A z kilku powodów nasz jest lepszy. Zaczynając od ceny poprzez wydajność, połysk i wydobycie ziarna. To przede wszystkim solidny podkład którego zastosowanie wydłuży żywotność powłoki, wosku a nawet Quick Detailer-a o co najmniej drugie tyle. Skonstruowany aby zespoić się z lakierem i utworzyć powierzchnię dla produktów którymi go zabezpieczamy.

Jest bardzo ekonomiczny. Pięć groszków na połowę maski. 

Polecam i zachęcam do zakupu.

https://allegro.pl/oferta/neoxal-primer-cleaner-i-podklad-200ml-11638844739

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

zielony-jpg.jpg


Otrzymałem od Grzegorza buteleczkę na testy 🙂 miesiąc temu porównałem sobie z essence i wrzuciłem na auto woski grafenowe 🙂  założę temat o tym primerze i wrzucę swoj test 

 

5B2F074F-50C8-41B4-85E0-D3329D00741C.jpeg

 

1101D654-0683-47A3-827C-67E1CCAB3695.jpeg

  • Lubię to 6
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, D@ViD napisał:


Otrzymałem od Grzegorza buteleczkę na testy 🙂 miesiąc temu porównałem sobie z essence i wrzuciłem na auto woski grafenowe 🙂  założę temat o tym primerze i wrzucę swoj test 

 

5B2F074F-50C8-41B4-85E0-D3329D00741C.jpeg

 

1101D654-0683-47A3-827C-67E1CCAB3695.jpeg

Super, dzięki! Otrzymałeś jeszcze z zastępczą etykietą. Ale produkt jest ten o którym mowa, Neoxal Primer.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

14 godzin temu, KUBA46 napisał:

Skąd ta informacja? 
Niejednokrotnie potwierdzaliśmy na tym forum, że Essence jest świetnym primerem pod powłoki czy sealanty, a nawet woski. Sam producent o tym pisze.

Te informację uzyskałem tutaj: https://allegro.pl/oferta/carpro-essence-plus-niescierna-regeneruje-powlok-8725751726

A skoro producent tak go opisuje to znaczy że to primer. Padłem ofiarą dezinformacji, przepraszam.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

14 godzin temu, AudiBlask napisał:

@NEOXAL EUROPE Primer ma właściwości ścierne ? Po jakim czasie od zastosowania primera można aplikować zabezpieczenie? Skoro produkt podobny do Essence to mam nadzieję, że docieranie go jest tak samo przyjemne.

Nasz primer posiada delikatne właściwości ścieranie, raczej w rozumieniu usuwania hologramów. Docieranie jest bardzo łatwe. Zabezpieczenie można aplikować po godzinie. Zwłaszcza po maszynowej aplikacji, która zapewnia równe rozłożenie produktu.

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Padłem ofiarą dezinformacji, przepraszam.

Bardzo mi się to spodobało, jednak ludzie potrafią się przyznawać do błędu 😄 Jeszcze takie pytanko, wszystkie produkty carpro mają datę przydatności (po mojemu to czysta zagrywka marketingowa) jak jest w przypadku wyżej wymienionego produktu? Właśnie kończy mi się Essence i chętnie przetestuję Wasz produkt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 minut temu, DaV napisał:

Bardzo mi się to spodobało, jednak ludzie potrafią się przyznawać do błędu 😄 Jeszcze takie pytanko, wszystkie produkty carpro mają datę przydatności (po mojemu to czysta zagrywka marketingowa) jak jest w przypadku wyżej wymienionego produktu? Właśnie kończy mi się Essence i chętnie przetestuję Wasz produkt.

Jeśli Neoxal Primer będzie przechowywany w zamkniętym opakowaniu i nie będzie narażony na bezpośrednie promieniowania słoneczne, będzie zdolny do użycia przez kilka lat. Nie posiada daty ważności.

zielony-jpg.jpg

3 minuty temu, AudiBlask napisał:

@NEOXAL EUROPE ale to info o  Essence Plus. Czyli tej wersji służącej do regeneracji powłoki.

Jak po godzinie już można wrzucać zabezpieczenie to zamawiam 😅

W takim razie nie doczytałem. Tym bardziej przepraszam za szerzenie dezinformacji.

Na Neoxal Primer z powodzeniem można kłaść zabezpieczenie już po godzinie. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NEOXAL EUROPE napisał:

Na Neoxal Primer z powodzeniem można kłaść zabezpieczenie już po godzinie. 

U mnie akurat wyszło tak ze na drugi dzień i to było po 12h 🙂 

na razie woski maja się dobrze a mamy zimę dość dość 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.