Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Corbi95 napisał:

Szukam szamponu do domowych zastosowań. Kompletuje sprzęt autodetailingowy do domu, aby bawić się myciem auta. Zastanawiam się nad SG Sleek Premium Shampoo Watermelon. Szukam czegoś co będzie pachniało. Myślę, że szampon jak każdy inny, po pre-washu, i tak i tak domyje, więc chociaż żeby łanie pachniał.  Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego szamponu, albo doradzić jakiś inny, który mocno pachnie? (w sumie to nie wiem czy ten SG na prawdę intensywnie pachnie hahah)

Watermelon i zwyczajny Sleek pachną intensywanie. Nawet przy myciu na zewnątrz umilają pracę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corbi95 napisał:

albo doradzić jakiś inny, który mocno pachnie? (w sumie to nie wiem czy ten SG na prawdę intensywnie pachnie hahah)

Sonax Green Lemon z marketu - taki zielony w dwulitrowej butelce. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoland szampon aktywny,znany jako niby killer dla woskow,dodalem jeszcze ok 30 ml . apc od Cleantecha by zwiekszyc skutecznosc,nie znam sie na chemi ale chyba powinna byc silna zasada,wiec jak rozumiec takie ph w rozteworze 🤔 dodam ze efekt byl raczej zaden 

20200119_144542.jpg.bca9093acb3177282c0576191c20b4b5.jpg20200119_144941.jpg.4b835e8ddbaa1a41c7a22b7da1508132.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat  kupowalem akurat na wloskim ebayu ale mysle ze to te same co u Chinczyka 😉

@PPatryk no wlasnie o takie cos mi chodzilo,nie wymagam od urzadzenia za 5 dych precyzji ale mnie wiecej z ciekawosci i wynik tego szamponu mnie zaskoczyl co potwierdza tez samo mycie nim i fakt ze wlasciwie nic nie sciaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie bylo mnie na tym forum z pare ladnych lat jednak pora nadrobic zaleglosci.

Jaki szmpon polecacie do normalnego mycia co np tydz, auto bez wosku itp.

 

Co byscie wybrali ? 

Meguiars NXT Generation Car Wash Shampoo

Meguiars Ultimate Wash & Wax 

Meguiars Gold Class Car Wash 

Poorboys- Super Slick & Wax 

 

Czy moze polecacie cos innego niz Meguiars ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.01.2020 o 22:17, menior napisał:

@Beny.rac  jesli szampon ma byc z dodatkami to wymieniony Poorboys Slick&wax bardzo fajny,bez woskow SG sleek&bubbly tez moj ulubiony 

pol_pl_Shiny-Garage-Sleek-Premium-Shampo

o tym szamponie mowicie? 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat bardzo go lubię i używam i mam go jeszcze z 2 litry. Nie ma wosku, nie podjada lsp, fajnie się pieni, pachnie, ale wydaje mi się, że ma pewne dodatki pogarszające hydro. Po chwili po osuszeniu hydro wraca i wciąż jest jakie było przed myciem. Ma to na celu pewnie łatwiejsze osuszanie (woda zbiera się w taflę). Nie jestem tego pewny w 100%, bo nie robiłem testu porównawczego, dodatkowo lubię mocne hydro na aucie, a mocne hydro trudno zaburzyć. Zwrócił mi na to uwagę @rygryss w innym temacie. Na Jego kanale YT jest film z szamponem RRC ilustrujący to o czym pisze 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykły kowalski używając Chemical Guys Citrus Wash and Gloss coś zauważy. Znaczy się czy faktycznie taki szampon coś podbija gloss. Czy tylko dla wytrawnego oka a amator raczej nic.

Mam okazję odkupić butelkę i sam nie wiem, nigdy nie korzystałem z takich szamponów co podbijają po myciu glosss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@V1RU$ a czym do tej pory myłeś auta? Szampon to kwestia gustu akurat tego nie uzywałem ale mam w domu duraglossa szampon i po nim auto wyraźnie lepiej sie błyszczało co mi sie bardzo spodobało 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Streat napisał:

@V1RU$ a czym do tej pory myłeś auta? Szampon to kwestia gustu akurat tego nie uzywałem ale mam w domu duraglossa szampon i po nim auto wyraźnie lepiej sie błyszczało co mi sie bardzo spodobało 🙂 

Używam szamponu FW. Ale tego chciałem kupić dobremu ziomkowi na prezent. I chciałem zrobić odskok od normy i kupić mu taki wynalazek i dlatego zadałem pytanie.

Sam takich nie używam i nie używałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.