Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

 

1 godzinę temu, audicoupe napisał:

@asaledr nie wiem czy mówimy o tym samym ja miałem extreme glos . Fajny do mycia po japońsku a na dwa wiadra piana szybko znika i ma się uczucie mycia sama wodą.

Ale to taki typowo do pielęgnacji wosku tak? Bo jak wosk od Softa to może i cały zestaw szampon i QD warto też softa mieć żeby fajnie współgrało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr ten co ja miałem był to pielęgnacji aut z powłokami. W detalingu nie ma tak że najlepsze są produktu od jednego producenta ale nikt nie zabroni .Trochę poczytaj to sie dowiesz i wyrobisz swoją opinię ale wg mnie najlepsze są kombinacje testuj kupuj i się baw. A kolejna zaleta  owego zestawu do gąbka bardzo miekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 minut temu, ghost napisał:

Kupić normalny szampon, a po korekcie używać płynów inspekcyjnych

 

Dlaczego, post 21

 

Do regularnego mycia mam szampon, płyny tak samo. Ten mocniejszy szampon używałbym w danym samochodzie tylko raz, więc ten post mnie nie dotyczy 😕

22 minuty temu, paperson napisał:

@KUBA46 FX Protect Car Shampoo lub Carpro Reset 👌

Ooo zapomniałem o Resecie czas na litra 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KUBA46 napisał:

Do regularnego mycia mam szampon, płyny tak samo. Ten mocniejszy szampon używałbym w danym samochodzie tylko raz, więc ten post mnie nie dotyczy 😕

Ooo zapomniałem o Resecie czas na litra 😄

Nawet ten jeden raz wrzucasz zasady we wszystkie szczeliny.

 

Na całym świecie renomowane studia, te wysokiej półki widziałeś żeby używały szamponu typu autoland aktywny albo fxprotect przed pełnym zabiegiem?

 

CarPro jest pH neutralny i nie ubija widocznie wosków tak na marginesie.

 

Obserwowałem na żywo oraz na wszelkich filmach i nigdy nie zauważyłem żeby tak robiono. To jakaś "nasza" moda.

 

Ja osobiście bym nie chciał oddać samochodu do zakładu/studia gdzie na dzień dobry walą mi mydlinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Nawet ten jeden raz wrzucasz zasady we wszystkie szczeliny.

 

Na całym świecie renomowane studia, te wysokiej półki widziałeś żeby używały szamponu typu autoland aktywny albo fxprotect przed pełnym zabiegiem?

 

CarPro jest pH neutralny i nie ubija widocznie wosków tak na marginesie.

 

Obserwowałem na żywo oraz na wszelkich filmach i nigdy nie zauważyłem żeby tak robiono. To jakaś "nasza" moda.

 

Ja osobiście bym nie chciał oddać samochodu do zakładu/studia gdzie na dzień dobry walą mi mydlinami

Pewnie dlatego nie zajmuje się detailingiem usługowo 😶

Idąc tym tokiem zasadowych pian też nie wypada używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KUBA46 napisał:

Pewnie dlatego nie zajmuje się detailingiem usługowo 😶

Idąc tym tokiem zasadowych pian też nie wypada używać?

to co nie wypada, co się robi, a jak najlepiej by było w idealnym świecie to różne kwestie.

Odczyn to nie jedyny czynnik wpływający na utlenianie.

 

Rozchodzi się o to, że np. płynem do naczyń pięknie umyjesz samochód jednorazowo, a nawet  dodatki nabłyszczające sprawią że będzie wyglądał lepiej niż po niektórych detailingowych produktach. Chwilowy efekt jest przeciwny do długofalowego. Czas pokaże, że bardziej sobie zaszkodziłeś niż pomogłeś.

 

Warto więc produkty dobierać świadomie. 

Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nie myjesz samochodu pianą Tenzi Truck pH14? Przecież skutecznie domywa.

No to jakie wybierać, najlepiej delikatne i najlepiej projektowane by nie powodować korozji. Przykładowo szampony VP CCW i Meg GC tak były projektowane.

Nalepszą opcją jest wybieranie produktów, które nie tylko nie powodują, ale zawierają inhibitory korozji. Tu specjalistą jest bez wątpienia Bilt Hamber.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ghost napisał:

to co nie wypada, co się robi, a jak najlepiej by było w idealnym świecie to różne kwestie.

Odczyn to nie jedyny czynnik wpływający na utlenianie.

 

Rozchodzi się o to, że np. płynem do naczyń pięknie umyjesz samochód jednorazowo, a nawet  dodatki nabłyszczające sprawią że będzie wyglądał lepiej niż po niektórych detailingowych produktach. Chwilowy efekt jest przeciwny do długofalowego. Czas pokaże, że bardziej sobie zaszkodziłeś niż pomogłeś.

 

Warto więc produkty dobierać świadomie. 

Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nie myjesz samochodu pianą Tenzi Truck pH14? Przecież skutecznie domywa.

No to jakie wybierać, najlepiej delikatne i najlepiej projektowane by nie powodować korozji. Przykładowo szampony VP CCW i Meg GC tak były projektowane.

Nalepszą opcją jest wybieranie produktów, które nie tylko nie powodują, ale zawierają inhibitory korozji. Tu specjalistą jest bez wątpienia Bilt Hamber.

 

 

 

Zrobi się z tego napewno większa dyskusja 😄

Ok, karoserie będę mył szamponem neutralnym, piana neutral. Co w takim przypadku z nadkolami? Nie da się ich domyć nie agresywnym środkiem.

Tak polecane na tym forum piany BH i Magi nie są pianami neutralnymi, a jednak każdy z nich korzysta.

APC do zakamarków podobnie. Zazwyczaj mają one odczyny zasadowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KUBA46 napisał:

 piany BH i Magi nie są pianami neutralnymi

 

18 godzin temu, ghost napisał:

Odczyn to nie jedyny czynnik wpływający na utlenianie.

Bilt hamber to jedne z najlepszych europejskich laboratoriów w swojej dziedzinie. Wyobraź sobie, że detergenty i zawarty skład były projektowane z myślą również o tej kwestii. Być może przez dodanie inhibitorów dla równowagi jak w szamponie, nie wiem, składu nie znam. Dlatego wg testów Magi ma większe tendencje do korozji niż BH.

39 minut temu, KUBA46 napisał:

Tak polecane

Staraj się sam rozumieć temat, a nie wierz we wszystko co ludzie piszą. Masowo polecane są produkty trzyliterowej firmy na R. Tu już temat został wyczerpany. 

Detailing to nie tylko przyjemność, żeby robić to dobrze, warto robić świadomie i używać głowy 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.10.2019 o 18:35, ghost napisał:

 

Bilt hamber to jedne z najlepszych europejskich laboratoriów w swojej dziedzinie. Wyobraź sobie, że detergenty i zawarty skład były projektowane z myślą również o tej kwestii. Być może przez dodanie inhibitorów dla równowagi jak w szamponie, nie wiem, składu nie znam. Dlatego wg testów Magi ma większe tendencje do korozji niż BH.

Staraj się sam rozumieć temat, a nie wierz we wszystko co ludzie piszą. Masowo polecane są produkty trzyliterowej firmy na R. Tu już temat został wyczerpany. 

Detailing to nie tylko przyjemność, żeby robić to dobrze, warto robić świadomie i używać głowy 🙂

 

Zgłębiłem troche temat. Masz dużo racji, chodź nadal uważam, że te doraźne używanie czegoś mocnego nie zaszkodzi. Przecież to co zostanie w szczelinach wypłucze przy następnym myciu już właściwym szamponem. Druga sprawa to mycie nadkoli, tam musi być moc.

Z racji tego wpadł Bilt Hamber Auto Wash i Atom Mac jako dodatek 😄 Taki zestaw do codziennego mycia.

Do akcji przed i po korekcie Reset.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybór jest duży, ale oczywiście należy patrzeć na składy szamponów, bo jedynie z tej informacji, zwykle zawartej drobnym drukiem można dowiedzieć, się co mają w sobie.

Najważniejsze z mojego punktu widzenia, są substancje rozpuszczające te wszystkie tłuszcze i brudy. Czyli zawierające enzymy czynne, które usuwają nawet te najtrudniejsze zabrudzenia.

Zawsze można jakiś pakiecik zakupić komuś z przeznaczeniem na urodziny lub pod choinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakie mamy szampony, które można zakwalifikować jako typowo kwaśne? Wiem, że CleanTech Tech Cleaner podchodzi delikatnie pod kwas oraz Elite Detailer Shampoo Apple Mint tak samo ale są to CHYBA produkty delikatnie kwasowe. Czy mamy jakiś mocniejszych zawodników na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 15:27, DaV napisał:

Jakie mamy szampony, które można zakwalifikować jako typowo kwaśne? Wiem, że CleanTech Tech Cleaner podchodzi delikatnie pod kwas oraz Elite Detailer Shampoo Apple Mint tak samo ale są to CHYBA produkty delikatnie kwasowe. Czy mamy jakiś mocniejszych zawodników na rynku?

Po lekturze tego wątku wychodzi, za kwaśne szampony odpowiadają polskie firmy:

4Detailer Simply SOUR

CleanTech Tech Cleaner

Pure Chemie Car Shampoo

Daniel Washington Active Shampoo

Elite Detailer DETAILING SHAMPOO APPLE MINT

Manufaktura Wosku Sour Shower

RRC Active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tryhp3 napisał:

Po lekturze tego wątku wychodzi, za kwaśne szampony odpowiadają polskie firmy

Już była rozmowa na ten temat i renomowane laboratoria nie wydają szamponu mocno kwasowego (pomijam łagodne np PD, VP, mające ph6 a w roztworze neutralne).

Zymol, Swissvax, Sonax, Meguiars, Bilt Hamber, valetPro, Car Pro. Możesz zapomnieć. 

U nas rynek detailingowy tak szybko się rozwija, że chłonie wszystko jak gąbka. 

 

W porównaniu do tych dużych laboratoriów można powiedzieć faktycznie, że tylko firmy krzak mają w ofercie ten typ produktów.  

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam szamponu do domowych zastosowań. Kompletuje sprzęt autodetailingowy do domu, aby bawić się myciem auta. Zastanawiam się nad SG Sleek Premium Shampoo Watermelon. Szukam czegoś co będzie pachniało. Myślę, że szampon jak każdy inny, po pre-washu, i tak i tak domyje, więc chociaż żeby łanie pachniał.  Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego szamponu, albo doradzić jakiś inny, który mocno pachnie? (w sumie to nie wiem czy ten SG na prawdę intensywnie pachnie hahah)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.