Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Kto już ma dwa limitowane szampony od Shiny Garage ? 😄

- piana super

- poślizg świetny

- zapach - mój faworyt żółty owocowy 😄

 

Uwielbiam takie limitowane smaczki. Skąd je mam ? Napisałem dla fun'u na instagramie "zapakować proszę - biorę" i SG wysłało mi taką niespodziankę 😄 Mikołaj w lipcu 😄

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domel napisał:

Kto już ma dwa limitowane szampony od Shiny Garage ? 😄

- piana super

- poślizg świetny

- zapach - mój faworyt żółty owocowy 😄

 

Uwielbiam takie limitowane smaczki. Skąd je mam ? Napisałem dla fun'u na instagramie "zapakować proszę - biorę" i SG wysłało mi taką niespodziankę 😄 Mikołaj w lipcu 😄

można gdzieś je kupić?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam postanowiłem podać ciekawą tabelkę którą Łukasz S. wstawił na jedną z facebookowych grup. Może komuś pomoże. Wszelkie podziękowania dla Łukasza jeśli jest na forum. 
 

Cytat

Zrobiłem sobie małe zestawienie bo ciekawiło mnie ile tak naprawdę kosztuje szampon do mycia 🙄Cena, którą widzimy na półkach kompletnie ni jak ma się do ceny umycia auta 😄  Każdy ma inną cenę za butelkę, każdy inną pojemność i każdy inne dawkowanie... Ceny wzięte są z "półki" jednego z bardziej znanych sklepów, bez żadnych rabatów itp. Cena wiadra to cena za wypełnione roztworem wiadro 19L, takich których używamy do ok 15L bo przecież nie napełniamy go na maxa i robimy trochę piany. Ceny wychodzą naprawdę zróżnicowane 😄 

67963921_2344320225659447_27994840359973

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil3km napisał:

Witam postanowiłem podać ciekawą tabelkę którą Łukasz S. wstawił na jedną z facebookowych grup. Może komuś pomoże. Wszelkie podziękowania dla Łukasza jeśli jest na forum

Niestety ale tabelka zawiera błędy, o ile pamiętam to dla megs gold była uncja na galon.

Błędy są też z duraglossem, reszty nawet nie chce mi się sprawdzać z butelkami w garażu. Pewnie w innych pozycjach też znajdą się błędy z przeliczeniem dawkowania. Więc i całe wyliczenie się posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Gold_Car napisał:

W tabelce jest błąd bo dodo born jest w stężeniu 1:800 nie 1000 . Właśnie mi się skończył, powiem tylko że szampon jest super.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Klasyka, genialna koncetracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Niestety ale tabelka zawiera błędy, o ile pamiętam to dla megs gold była uncja na galon.

Własnie miałem to napisać, podobna sytuacja jest chyba z szamponami Chemical Guys no i z szamponem Zymola to już zupełnie autor popłynął. Jak dobrze pamiętam to na opakowaniu nie ma ścisłego dawkowania. Sam go daję 30ml na wiadro 10L i wg mnie takie dawkowanie jest wystarczające, a 10ml to trochę za mało.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gold_Car po twoim poście zainteresowałem się  szamponem. Nie wiem jak na etykiecie szamponu, ale w opisie szamponu w dwóch dużych sklepach internetowych jest podane 1:1000, a w trzecim i 1000 i 800. Tak więc wiadomo skąd się wziął błąd. Pewnie ta sama sytuacja w przypadku innych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Strus napisał:

 

On serio ściąga LSP w zalecanym stężeniu

Jakieś bardzo umierające może, ale i tak nie do końca. Ja go lubię po korekcie i jak auto jest bez żadnego wosku żeby konkretnie domyć

1 minutę temu, V1RU$ napisał:

A Detailer's Magic Reset ? był by ok ?

Lub z tych dwóch to FX czy DM Reset ?

No wg mnie FX nie usuwa wosku w 100%, choć może by trzeba z stężeniem kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, V1RU$ napisał:

A co taniego i dobrego (szampon) do reset'u ściągania wosku ? jako sapport do Cleaner'a Fireboll'a.

FX Zółty jak bym raczej przypisał do szamponów "czystych". On raczej ma słabą moc w ściąganiu wosków 🙂 Do mycie po cleanerze Fireball nada się idealnie

natomiast

Szampon DM Rest to już w zalecanych stężeniach potrafi zabić wosk 🙂

Więc sam wybierz co preferujesz 🙂 @V1RU$ chcesz to mam obydwa, to mogę Ci dać je do sprawdzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, asaledr napisał:

Jaki polecacie szampon jakiś taki odtłuszczający, przed nałożeniem wosku? Myślałem o ADBL Shampoo Pro albo FX Protect ten pomarańczowy Shampoo? Dobry wybór? Który się lepiej nada, bo FX Protect wychodzi taniej z tego co widzę.

FX Protest starczy albo kosa DM Rest. Jak coś DM Rest mam jeden na zbyciu (bo się dorobiłem 2 butlę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.