Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@JPZ Po pierwszym użyciu Poseidon, nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia ale może to dlatego, że przed nim stosowałem FX PROTECT z krzemem. Dopiero teraz po tym VP CONCENTRATED doceniłem Poseidona bo mi fura już tak nie lśni 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 17:46, StreamHD napisał:

A dlaczego tak mało się czyta o Sonaxie 2w1 - tym co nie wymaga osuszania ręcznikiem ?  Nie jest tak doskonale z tym brakiem zacieków i wysychaniem jak deklaruje producent czy właściwości myjące tak odbiegają od reszty, że nie warto go mieć?

Moim zdaniem to jest ściema, ale słyszałem głosy odrębne. Mam ten szampon i czasem używam, ale cenię raczej za niezłe pienienie się, poślizg i spoko zapach. Czyli za to, za co inne szampony Sonaxa. Z tym samoosuszaniem to raz spróbowałem i miałem takie zacieki, że dałem se spokój - fakt, że w ciepły, letni dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do tematu szamponów do powłok - FX Protect na przykład zaleca raz na kilka myć skorzystać z ich pomarańczowego szamponu. Czyli odtłuszczający. Nie wspominają nic o kwasowych. I czym w końcu raz na jakiś czas te powłoki przemyć ? Będę miał konkretnie Moonlight i FX Vision - RRC kwaśny czy FX pomarańczowy ? A jak FX to czy takiej samej roboty nie zrobi Autoland ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten hype na kwaśne szampony jest kuriozalny. Producenci powłok do ich odkamieniania zalecają używanie odpowiednich preparatów, a nie kwaśnych szamponów. Te zasadowe w koncentracie szampony są dobre pod względem braku zaburzania właściwości powłoki, a do jej odblokowania powinno się stosować preparaty takie jak CarPro Spotless, Gtechniq W9 czy Max Protect Water Spot Remover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glassworkz od chemical guys jest przeciętny na tle gold classa.

 

A poseidon rzeczywiście ładnie podbija look.

 

Najlepszy kompromis to chyba gold class z tych mi znanych i użytych szamponów.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy producenci powłok zalecają mycie szamponami kwasowymi, czy nie i sam też powłok jak na razie nie stosowałem. Ale wiem na własnych autach jakie są efekty stosowania takich szamponów, woski typu SSW i Fusso znacznie lepiej zrzucają wodę niż po umyciu zwykłym neutralnym szamponem, to samo z NW, szybciej woda spływa z szyb przy płukaniu. 😉 Więc jednak prócz tego hype'u na kwaśne szampony coś w nich jest. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, to wyjaśnijcie mi bo ja już kompletnie głupi jestem 😂

Do czego są szampony typu FX Protect pomarańczowy czy Autoland aktywny określane jako odtłuszczające a do czego są szampony kwasowe?

nieważne czy myjemy powłokę czy wosk czy qd. 

Co da zastosowanie raz na kilka myć każdego z tych typów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem FX i Autoland typowo przed woskiem, nie są to mega kosiarki do ściągania LSP (test się pojawi).

 

Kwasik jest mega do odtykania wosków i powłok, zwyczajnie inny rodzaj zabrudzenia.

 

 

w skrócie...

-zasadą umyjesz zabrudzenia organiczne, dlatego szuwaksy na owady mają z reguły pH12

- na kwaśno zbierasz osad kamienny/wapienny, metaliczny (czytaj rdza)...

 

cała filozofia moim zdaniem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ jest przydatny po korekcie. OK, tylko po co po korekcie mycie ?

 

Drażę temat bo muszę jakiegoś cudaka kupić i nie wiem co ma większy sens do umycia auta z LSP raz na miesiąc. Jak na razie widzę że FX i Autoland nie bardzo mają sensowne dla mnie zastosowanie.  A z drugiej strony sam FX Protect zaleca mycie powłok właśnie pomarańczowym raz na kilka myć. Więc po co to zalecenie skoro niby kwasowy ma lepszy wpływ na LSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

No dobra, to wyjaśnijcie mi bo ja już kompletnie głupi jestem 😂

Do czego są szampony typu FX Protect pomarańczowy czy Autoland aktywny określane jako odtłuszczające a do czego są szampony kwasowe?

nieważne czy myjemy powłokę czy wosk czy qd. 

Co da zastosowanie raz na kilka myć każdego z tych typów?

Kwasne szampony by zmyc osad kamienny ktory moze ale nie musi przytykac hydrofobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed woskowaniem gdzie użyjesz cleanera do usunięcia starego wosku użycie szamponu zasadowego/kwasowego/neutralnego nie ma żadnego znaczenia. Przy powłokach zasada/kwas ją odetka, zasada wymyje resztki po korekcie lepiej od neutralnego, kwaśny usunie osady mineralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro wymywamy ipa czy zmywaczami silikonowymi itp.to jaki sens jeszcze myc? Nawet Mx nowicki w jednym z filmikow o ile pamietam odradza takich praktyk,ja tez nie widze osobiscie sensu 

Wnęki, zakamarki, uszczelki, plastiki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.