Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, następny z tym ph.....

Koncentratem myjesz ??

To ja Ci przypomnę że @rygryss potwierdził że szampon ma 7,2 lub 7,3 (nie pamiętam dokładnie).

 

Poza tym poszukaj sobie na forum dyskusji gdzie nawet producenci się wypowiadali że nie zawsze ph świadczy o jakiejkolwiek szkodliwości czy złym wpływie na LSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MyaS napisał:

a co Ty, masz rączki księżniczki, czy jesteś typem rurkowca, bezstresowo wychowanego... ?

Ja nawet lecę kwasem do felg bez rękawic. Zdarza się często że poleci trochę z dozownika na dłonie i nic się nie dzieje, więc nie wyobrażam sobie jak po szamponie o neutralnym PH może wyjść wysypka !?

Kolego, przygaś przygaś. Dyskutować o produktach jak najbardziej można, ale proszę bez osobistych wycieczek 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wychodzi to i ja i @Strus mamy chyba ten sam szampon od RRC  który naprawdę jest zajebisty. Myje się bardzo dobrze, zapach bardzo fajny, poślizg na wysokim poziomie i ja jak narazie (odpukać) też nie miałem żadnej wysypki. Być może jest tak, że w kolejnych "edycjach" coś zmienili i faktycznie coś teraz jest nie tak i wysypki występują.  Zamij jednak zużyje swój 1l  przy posiadaniu wielu innych szamponów to trochę wody w wiśle upłynie 🙂

Jak ktoś chętny służę próbką tej wersji co ja posiadam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a co Ty, masz rączki księżniczki, czy jesteś typem rurkowca, bezstresowo wychowanego... ?

Ja nawet lecę kwasem do felg bez rękawic. Zdarza się często że poleci trochę z dozownika na dłonie i nic się nie dzieje, więc nie wyobrażam sobie jak po szamponie o neutralnym PH może wyjść wysypka !?

Może to był po prostu przypadek podczas jednego mycia, a Ty od razu przekreślasz dany produkt.

 

 

Pracowalem w studiu detailingowym i nieraz mialem sytuacje, gdzie nie bylo czasu i zdazalo sie używać kwasu do felg Tenzi Alux bez rekawiczek, jak polecialo to tylko oplukalem pod woda i wracalem do roboty. Takze swoje ksiezniczkowanie zostaw dla siebie.

 

Odnosnie szamponu przypadek jednego mycia to nie byl, pracuje w sklepie w kosmetykami do samochodu, klienci czesto wyrazaja swoja opinię na temat różnych kosmetykow stad potwierdzona informacja na temat roznego rodzaju wysypek.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RRC, to ja postanowiłem stać z boku i się nie wypowiadać (skoro nie kupuję), ale hype na tę markę mnie zdumiewa 🙂 Promocja jest z mojego punktu widzenia dość przaśna, ale widocznie wielu domowych autodbaczy lubi, jak się mówi do nich językiem jak podczas alkoholowych eskapad. Tylko to jedno, a ślepa wiara w wysoką jakość bardzo tanich produktów o niejasnym składzie (skoro jest zmieniany) - drugie. Parę dni temu jeden ze sklepów detailingowych dodał promocyjnego posta na fejsie, na pierwszym planie kosmetyki RRC (takie lokowanie produktu) - nieśmiało zagadnąłem, że czemu akurat RRC, skoro mają światowe marki w ofercie - to myślałem, że komentujący mnie zjedzą. 🙂

A co do problemów ze skórą, to niech nikt tego nie bagatelizuje, bo jakoś światowa firma (chociaż hejtowana za szeroką dostępność) potrafi zagwarantować zapobieganie im:

i-sonax-szampon-nablyszczajacy-koncentra

I widzicie co tam jest napisane? pH-neutral. 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 też się dziwię 3 czy 4 wersje tego samego produktu bez jakiegokolwiek oznaczenia, też nie kupiłem RRC możne jak skończą traktowanie klientów jako betatesterów.

 

Cytat

I widzicie co tam jest napisane? pH-neutral.

PH neutralne dla wosku niekoniecznie dla skóry. Choć zastanawiam się jak chronić się przed wpływem szamponu dla rąk? gumowe rękawiczki do łokci? Miałem problem z przesuszonymi dłońmi po Autolandzie aktywnym i po prostu go nie używam bo nie mam zamiaru myć auta w gumowych rękawiczkach.

A może jest to tak jak z napisem bez GMO a prawo i tak nie pozwala na GMO (choć tak na prawdę nie ma się czego bać ;))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał126 napisał:

widzicie co tam jest napisane? pH-neutral. 😉

I czego to dowodzi ? Bo nie bardzo rozumiem 

 

2 godziny temu, Michał126 napisał:

na pierwszym planie kosmetyki RRC (takie lokowanie produktu) - nieśmiało zagadnąłem, że czemu akurat RRC, skoro mają światowe marki w ofercie - to myślałem, że komentujący mnie zjedzą

To tez widać. Szczególnie na fb. I też tego nie kumam. Ludzie są jakby zaślepieni 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MyaS napisał:

Ja nawet lecę kwasem do felg bez rękawic.

Nie ma się czym chwalić. Tutaj nikomu tym nie zaimponujesz.

 

To, że produkt powoduje alergie u wąskiej grupy użytkowników już stawia go świetle gorszym niż produkty, z którymi wcale nie ma problemu.

Kolejna sprawa, to tanie detergenty, niska jakość, mocna chemia. Zamaskujesz to ładnym zapachem ale nadal nie wiesz jak wpłynie na zdrowie za 20-40 lat.

 

Jeżeli masz w otoczeniu osoby, które są teraz na emeryturze, a pracowały w odlewniach, fabrykach chemicznych na stanowiskach o podwyższonym ryzyku.

Zapytaj. Wtedy też nie narzekały na zdrowie. Teraz niestety mają problemy z płucami, raki i inne cieżkie schorzenia. Osoby te wspominały, że kolejny raz byłyby mądrzejsze i unikały styczności ze szkodliwą chemią.

 

Pasja pasją, ale zdrowie jest najważniejsze. Rynek mamy bardzo bogaty. Sam staram się wybierać racjonalnie produkty bez popadania w skrajności.

Każdemu tu z obecnych życzę dobrze, warto z głową dobierać podukty i używać ich bezpiecznie, wtedy jeszcze na starość będzie można cieszyć się detailingiem i mazać show waxem po karoserii 🙂 

 

@Michał126 widzisz duża firma potrafi zrobić nawet testy dermatologiczne. Natomiast firma krzak, robi byle co, puszcza w obieg, jak uszkadza elementy, nie działa jak należy, albo zauważalnie szkodzi zdrowiu od razu, wtedy nowa formuła... i tak w kółko 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, powalla napisał:

Na dużej butli napisane 50ml do zwykłego mycia, 100ml super mycie i 150ml ultra mycie itd  😉  Ja leję 100ml bo używam go przeważnie jak autko ktoś do korekty podstawia .

To czemu na malej butli co innego pisza 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie aktualnie kończy mi się Geyon Bathe, byłem z niego mega zadowolony. Daje super poślizg, fajną pianę choć na lakierze nie ma jej za dużo i nie zaburzał wosku. Szukam czegoś podobnego, jest coś jeszcze w stylu tego Geyona ? Miałem ADBL i zwykły był fajny, snowball mi nie podpasował i Bumblebee też mi nie pasi. Najlepiej żeby miał świeży zapach, nie chce żadnych ciasteczek i coli. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kopersky napisał:

Panowie aktualnie kończy mi się Geyon Bathe, byłem z niego mega zadowolony. Daje super poślizg, fajną pianę choć na lakierze nie ma jej za dużo i nie zaburzał wosku. Szukam czegoś podobnego, jest coś jeszcze w stylu tego Geyona ? Miałem ADBL i zwykły był fajny, snowball mi nie podpasował i Bumblebee też mi nie pasi. Najlepiej żeby miał świeży zapach, nie chce żadnych ciasteczek i coli. Z góry dzięki za pomoc.

jak swiezy zapach to moze mietowy Softa Neutral cremy 🙂 i cena dobra i nawet na sloncu do mycia zalecany choc tu nie jestem do konca przekonany,a ten od CG mam nadzieje ze nie zaburza tak hydrofoby jak robi to Glossworkz 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak mało się czyta o Sonaxie 2w1 - tym co nie wymaga osuszania ręcznikiem ?  Nie jest tak doskonale z tym brakiem zacieków i wysychaniem jak deklaruje producent czy właściwości myjące tak odbiegają od reszty, że nie warto go mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem, to samo osuszanie polega na tym że polewass samochód wiadrem wody z dodatkiem szamponu i ono sobie wysycha samo ale jakoś mnie nie przekonała ta metoda pozatym jest to kłopotliwe i niewygodne dlatego nie wychodzi tak jak należy. Czy zacieki są? Nie pamiętam już, chyba nie ale nie jedyny szampon który tak działa, plak z woskiem tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba mogę powiedzieć, że VP Advanced Poseidon faktycznie podbija look. Nie wiem jak on działa na innych lakierach ale ja mam głęboki czarny akryl - VW L041 i jak myłem samochód Poseidonem to on nabierał głębi, połysku i bardzo mi się podobał. Nie miałem pewności czy to placebo bo się przed zakupem naczytałem, że ten szampon faktycznie wpływa na wygląd, a ja jestem total amator i moje oko takich niuansów nie dostrzega.

Aż do dziś. 

Poseidon się skończył i kupiłem VP Concentrated i po myciu auto nie ma tego wyglądu. Nie ma tej głębi i lśnienia co wtedy i jestem tego dosyć pewien nawet jako amator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.