Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Strus napisał:

Wpadło mi dziś trochę RRC kwaśnego więc sobie umyję 🙂 Zobaczę co to robi 🙂

Tez jestem ciekaw tego szamponu,a zwlaszcza czy nie podjada i jak sie domywa,od pewnego czasu szukam czegos w zastepstwie dla szamponu Labocosmetica Purifica,najlepszy kwasowy szampon z jakim mialem do czynienia ale troche zbyt drogi wiec szukam tanszego zamiennika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rygryss napisał:

Będziesz zadowolony z RRC😉

Z ceny napewno 😄 ale musi tez dobrze odtykac nie zmywajac jednoczesnie mi zabezpieczenia( Ph 1 🤔) i dobrze sie splukiwac a z tym ma problem i Tech Cleaner ktorego probuje i z tego co slysze tez 4detailer oraz nowosc od Pure Chemie,wiec moje kryteria jak narazie spelnia tylko Labo Purifica ale tu cena powala(ok 90 za litr 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior a gdyby zrobić nizsze stężenie z kwaśnym szamponem od RRC? Zamiast 25ml szamponu wlać 15-20ml, ja tak robię i wtedy nie masz tak niskiego pH  😉 

i już nie czepiaj się tak tej ceny, akurat ten produkt udał się RRC, co potwierdzają wypowiedzi tutaj na forum 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

moim zdaniem najlepszy ich produkt który miałem, robi robotę jako APC w mega stężeniu i nawet na szybach, przy dziwnych osadach/zabrudzeniach jest zajefajny... ale to wszystko wkrótce.

Przecież do tego są waterspot removery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał126 napisał:

Przecież do tego są waterspot removery

Oczywiście, ale człowiek nie jest taki, żeby nie sprawdzał szuwaksów pod różne akcje. Podobnie z kwasem do felg, na szybach doczyszcza szczury elegancko.To że dany szuwaks służy do czyszczenia elementu X, nie oznacza, że nie sprawdzi się przy elemencie Y... 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Michał126 napisał:

Kwas do felg lubi zostawić zacieki na szybach

płyny do szyb też, przecież nie zostawisz kwasu do wyschnięcia... zresztą, nie będę się przepychał i cokolwiek udowadniał... wszystko trzeba robić z głową, a wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rygryss - ja nie będę z Tobą polemizować, bo zaraz wyjdzie, że to czego sam doświadczyłem na swoim aucie wcale nie miało miejsca, bo tak doświadczony detailer jak Ty tego nie potwierdził 🙂 Przyznaję, że mój pierwszy komentarz wynikał z tego, że mam awersję do tej firmy RRC z jej marketingiem dla jełopów i robieniem z kosmetyki samochodowej zajęcia, które nie wymaga jakiegokolwiek profesjonalizmu, wsparcia merytorycznego i rzetelnego podejścia do formulacji produktów. Może niepotrzebnie się odzywałem. Miłego dnia i idę czyścić znowu szybę czołową waterspot removerem, a potem polerować filcem na DA, bo brak mi w arsenale tego chemicznego cudu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał126 napisał:

bo brak mi w arsenale tego chemicznego cudu.

to żaden cud, kwestia tylko znalezienia dla niego odpowiedniego stężenia i zastosowania,

ale jeżeli ktoś patrzy przez pryzmat 👇

5 minut temu, Michał126 napisał:

mój pierwszy komentarz wynikał z tego, że mam awersję do tej firmy RRC

 

 

 

 

mnie też drażni ich marketing i hejt, ale ja wolę się skupić na chemii, a nie na tym co w necie pier.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego tematu faktycznie rrc nie błyszczy na tym forum. Ale niektóre kosmetyki są bardzo fajne i w przystępnej cenie. Np tak jak piszecie szampon od siebie mogę dodać wheel gel cena 25 zl za litr A myje bardzo fajnie i nie śmierdzi

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rygryss napisał:

mnie też drażni ich marketing i hejt, ale ja wolę się skupić na chemii, a nie na tym co w necie pier.......

Jest masa innych firm i nie wierzę, że nie ma innego produktu który zastąpi tą bombę chemiczną. Choćby rrc wynalazło złotego graala detailingu i sprzedawało go po 10zł to i tak nie kupię. 

@chudy2355 problem w tym, że są fajne bo w przystępnej cenie i nic poza tym. Fajne są też produkty tenzi i też są w przystępnej cenie. Ale to nie ich jedyna zaleta.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma być inny produkt i zastępować skoro ten działa?

sprawdzales skład dokładnie i porównałeś go do jakiegokolwiek innego kwasowego szamponu czy tak sobie tylko pitolisz o bombach bo RRC Cię drażni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rudi0018 napisał:

@menior a gdyby zrobić nizsze stężenie z kwaśnym szamponem od RRC? Zamiast 25ml szamponu wlać 15-20ml, ja tak robię i wtedy nie masz tak niskiego pH  😉 

i już nie czepiaj się tak tej ceny, akurat ten produkt udał się RRC, co potwierdzają wypowiedzi tutaj na forum 😉 

A jakie jest wtedy pH? Woda demineralizowana czy zwykła? Nie wiem jaki tam jest kwas, pewnie jakiś słaby, ale 5ml chyba nie zrobi aż takiej różnicy jeśli chodzi o pH.. no ale nie sprawdzałem więc pytam na luzie wiesz. Sam kwaśny szampon rrc jest niezły - robi co ma robić i to całkiem nieźle. Słabo się pieni, ale to kwaśne chyba tak mają. A jak w dodatku jest tani to tylko plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

sobie tylko pitolisz o bombach bo RRC Cię drażni ?

Dokładnie. Tylko sobię pitolę i zawsze będę odradzał produkty tej firmy za podejście do klienta 🙂 To nie te czasy, że nie ma zamienników.

1 godzinę temu, chudy2355 napisał:

w przystępnej cenie.

 

22 minuty temu, PPatryk napisał:

w dodatku jest tani 

I w ten sposób odbywa się większość rozmów na temat RRC :acute:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.