Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, martinii napisał:

Czy moglibyście mi powiedzieć czy szampon ADBL Pro jest zauważalnie lepszy od nie-Pro?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Przede wszystkim to 2 inne szampony o innym przeznaczeniu 😉 Nie-pro to zwykly szampon ph neutralny do regularnego mycia aut np.zabezpieczonych woskami itp.(bezpieczny dla nich) Pro to szampon zasadowy,odtluszczajacy to bardziej doglebnego mycia np. przed korekta,po korekcie,do odetkania powlok czy tez lepszego domycia przed nalozeniem jakiegos siuwaxa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki szampon polecacie do "resetowaniea" powłoki? Jest jakiś godny Carpro Reset? Taki szampon używa się co jakiś czas czy co mycie? Mam obecnie Duragloss 931 i ValetPro CarWash, ale chciałbym właśnie dedykowany do powłok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki szampon polecacie do "resetowaniea" powłoki? Jest jakiś godny Carpro Reset? Taki szampon używa się co jakiś czas czy co mycie? Mam obecnie Duragloss 931 i ValetPro CarWash, ale chciałbym właśnie dedykowany do powłok. 
Detailers magic reset, cleantech tech cleaner, autoland aktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kedar napisał:

Jaki szampon polecacie do "resetowaniea" powłoki? Jest jakiś godny Carpro Reset? Taki szampon używa się co jakiś czas czy co mycie? Mam obecnie Duragloss 931 i ValetPro CarWash, ale chciałbym właśnie dedykowany do powłok. 

ValetPro Concentrated CarWash doskonale sprawdza się również z powłokami. Można śmiało mieszać, np dwa mycia nim a raz CarPro Resetem. Częstotliwość resetu zazwyczaj dobieramy zależnie jak szybko powłoka jest zanieczyszczana, bo u każdego warunki eksploatacji są różne

 

Duraglossa miałem tylko 901, więc cieżko mi powiedzieć, super do wosków i sealantów, ale do powłok nie koniecznie bo coś tam delikatnie po sobie zostawia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

ValetPro Concentrated CarWash doskonale sprawdza się również z powłokami. Można śmiało mieszać, np dwa mycia nim a raz CarPro Resetem. Częstotliwość resetu zazwyczaj dobieramy zależnie jak szybko powłoka jest zanieczyszczana, bo u każdego warunki eksploatacji są różne

 

Duraglossa miałem tylko 901, więc cieżko mi powiedzieć, super do wosków i sealantów, ale do powłok nie koniecznie bo coś tam delikatnie po sobie zostawia

Jakie niby zanieczyszczenia usunie Reset z powłoki, których nie usunie większość szamponów? Jak powłoka jest w dobrym stanie, to praktycznie każdy szampon zmyje tak samo zabrudzenia, a na przywarte drobinki wyczuwalne pod palcami Reset nie pomoże tylko bezpieczny tar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adaszek96 napisał:

cleantech tech cleaner

Znalazłem wczoraj filmik jak dbać o powłokę z udziałem MX Nowicki i właśnie ten szampon m.in. polecają, i do mycia i do spryskiwania przed myciem.
Chyba się skuszę na niego i na tester CarPro, a w międzyczasie Duragloss 931 bo to dla mnie idealny szampon do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 01:38, Kostek88 napisał:

Jakie niby zanieczyszczenia usunie Reset z powłoki, których nie usunie większość szamponów? Jak powłoka jest w dobrym stanie, to praktycznie każdy szampon zmyje tak samo zabrudzenia, a na przywarte drobinki wyczuwalne pod palcami Reset nie pomoże tylko bezpieczny tar...

To nie jest gruby kaliber, ale wydaje mi się, że ma wśród szamponów dość wysoką skuteczność usuwania filmu drogowego, więc mając na uwadze profilaktykę nie widzę zastrzeżeń żeby używać go na przemian z tańszymi szamponami. 

 

A być może jest to tylko placebo i dobry marketing jak np. z większością bezpiecznych pian.

 

Poza autofoam i magifoam większość innych łagodnych pian w porównaniu z powyższymi niewiele robi. Równie dobrze można by było rozmiękczyć zwykły brud wodą. A i tak ludzie je kupują.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autolanda aktywnego kupiłem do zmycia kanapki z auta. Siedziało tam wielomiesięczne fusso i z 10 detailerów. Nie zmył tego na dwa razy. Cleaner ścierny sobie poradził. Takie praktyczne doświadczenie 😉

Jest jeden szampon, którego nikt nie poleca. Shiny garage orange. W większym stężeniu może coś ruszyć ale ... świetnie sie tym myje. Nie zaburza hydro, poślizg bardzo dobry. O ile nie jest dobrze ponad 30* to nie przysycha. Dobrze się wypłukuje. Świetna siła mycia i będę miał na "przypadki". Wyciągnąłem końcówkę z szafy i umyłem auto i przypomniałem sobie jaki to fajny produkt 🙂 aż dorzuciłem do koszyka kolejny. W promce 12zł i można śmiało używać 40ml na 10l. Jako pierwszy szampon detailingowy to w ogóle strzał w 10. Nie jest to bilthamber czy carchem ale ma w stosunku do tych zalety - poślizg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na aucie z powłoką mam spore water spoty na płaskich powierzchniach. Stosowałem już ADBL Shampoo Pro oraz Autoland aktywny i nie ruszyło nic, hydrofobowość na kiepskim poziomie. Polecacie pójść w coś kwaśnego typu Reset? A może jest godny tańszy zamiennik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dante05 napisał:

Polecacie pójść w coś kwaśnego typu Reset? A może jest godny tańszy zamiennik

Skoro wspominasz o cenie masz na myśli oryginalny CarPro Reset.

https://carpro.uk.com/products/reset500

Tylko od kiedy jest on kwasowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 20:30, Dante05 napisał:

Na aucie z powłoką mam spore water spoty na płaskich powierzchniach. Stosowałem już ADBL Shampoo Pro oraz Autoland aktywny i nie ruszyło nic, hydrofobowość na kiepskim poziomie. Polecacie pójść w coś kwaśnego typu Reset? A może jest godny tańszy zamiennik? 

Na spoty użyj waterspot removera. Gtechniq, Car Pro czy Shiny Garage. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.