Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Widoczne natychmiostowe osłabienie NW, w miejsach testowych. Zdecydowanie wolniej zaczęło zrzucać

 

Z moich obserwacji kwaśne szampony jak 4detailer czy cleantech baaaardzo słabo sie wypłukują. Co carpro reset to carpro reset - jak masz w arsenale to umyj nim.

Te kwaśne powyższe wypłukuje sie względnie dopiero ciepłą wodą i dużą jej ilością, ale wole reseta - wyjdzie to samo a mniej czasu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis uzylem cleantecha ale w roli nie szamponu tylko mycia wstępnego w pianownicy recznej (1:20) i pewien efekt odetkania widze,zwlaszcza ne reflektorach gdzie lezy Dlux i szybach z NW,jeszcze bardziej widac natomiast ze szampon CG Glossworkz bardzo zamula hydrofobe 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 5.03.2019 o 07:16, Birkhof napisał:

Z moich obserwacji kwaśne szampony jak 4detailer czy cleantech baaaardzo słabo sie wypłukują. Co carpro reset to carpro reset - jak masz w arsenale to umyj nim.

Te kwaśne powyższe wypłukuje sie względnie dopiero ciepłą wodą i dużą jej ilością, ale wole reseta - wyjdzie to samo a mniej czasu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Testowałeś nasz szampon czy piszesz w odniesieniu do szamponu 4detailera? Jeszcze nikt w sumie nam nie pisał o tym, że ciężko się wypłukuje nasz szampon, raczej wszyscy zgodnie, że jest łatwy do wypłukania ale oczywiście jest to kwestia subiektywna. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cleantechco napisał:

Testowałeś nasz szampon czy piszesz w odniesieniu do szamponu 4detailera? Jeszcze nikt w sumie nam nie pisał o tym, że ciężko się wypłukuje nasz szampon, raczej wszyscy zgodnie, że jest łatwy do wypłukania ale oczywiście jest to kwestia subiektywna. 🙂 

Tak 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka.

Na wiosnę, żeby zdjąć z auta obecne zabezpieczenie, RRC kwaśny? Na aucie dogorywa fusso a na nim wszystko, adblqw, bsd, fukupika, inne. Wiecie - nie wiem co jeszcze jest 😉 Chciałbym zrobić reset i polecieć politurkę i wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Na wiosnę, żeby zdjąć z auta obecne zabezpieczenie, RRC kwaśny? Na aucie dogorywa fusso a na nim wszystko, adblqw, bsd, fukupika, inne. Wiecie - nie wiem co jeszcze jest Chciałbym zrobić reset i polecieć politurkę i wosk.
Cleaner, nie szampon
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy too placebo, ale przy 2 z testowanych szamponow neutralnych zwiekszylem dawke.

Oba Valet Pro, Concentrated Car Wash oraz Advanced poseidon.

I w obu przypadkach mam wrazenie, ze zmienil sie poslizg. Z dobrego na kosmicznie dobry 🙂 

 

W przeciwieństwie do wielu innych aspektów, to akurat ciężko zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ValetPro zwykły użyty. Odczucia własne w porównaniu z RRC

Zapach bardzo fajny ale tylko z butelki. Przy myciu go nie czułem. Tu RRC wypada lepiej bo zapach czuję w trakcie mycia.

Piana dobra ale tu znów RRC zachowuje się lepiej

Poślizg jest nieco lepszy niż w RRC i jest bardzo fajny poziom śliskości.

Nie ma tendencji do szybkiego przysychania i łatwo się wypłukuje. Tu jest również nieco lepiej niż RRC.

Domywanie na standardowym poziomie. Czysto ? Czysto.

Stężenie lepsze ma RRC a co za tym idzie większą wydajność - ja leję do wiadra zawsze 8 litrów wody i w przypadku VP dałem 45ml (30ml na 5l zalecane) a przy użyciu RRC leję 30ml (25ml zalecane na 10l).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szampon valeta concentrated bije wszystkie inne, których używalem a było tego bardzo dużo.
Zapach podczas mycia na powietrzu tez świetnie czuć, nie wiem skąd u Ciebie takie rozczarowanie zapachem. Poślizg wystarczający, a piany w opór. Przy spienieniu lanca wychodzi fajna mokra piana, w przypadku niektórych innych byla taka sucha. Cenowo petarda, można się bawić stezeniem

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę inaczej , mianowicie od długiego czasu kupuję różne szampony, różnych marek , raczej te w rozsądnych cenach i jakoś nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń do ich działania. Czy to był najtańszy SG , czy VP, czy 4nano itp itd to robiły co trzeba , a zmieniałem je przeważnie z powodu wypróbowania czegoś innego lub przeważnie była jakaś promocja ... teraz tak kupiłem Sonaxa green emon  i chyba dłużej mi z nim zejdzie bo butla 2L , a dawkowanie znikome. 

Jedynie Autoland aktywny do walki ze szczurami ma stałe miejsce na półce 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fitte napisał:

Cenowo petarda

Nie przesadzasz trochę ? 30zł za 0,5 to petarda ? To co powiesz o RRC gdzie litr jest za 15 ?

 

7 godzin temu, powalla napisał:

Czy to był najtańszy SG , czy VP, czy 4nano itp itd to robiły co trzeba , a zmieniałem je przeważnie z powodu wypbowania czegoś innego

 

Mam dokładnie tak samo. Szampon to szampon. Ma myć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam dokładnie tak samo. Szampon to szampon. Ma myć. 
 

Zobacz cene 5 L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Mam dokładnie tak samo. Szampon to szampon. Ma myć. 
 

Nie No nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.
Sa czyste i mocne jak BH, VP czy bathe essence lub reset.
Sa takie ktore sa delikatne jak np zymol czy goldclass Megsa.
Sa z dodatkami/woskami/kwarcem jak fx nano, bathe, wash&wax


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja będę przy jednym aucie robił z 5 litrami szamponu? 

Ja szampony zmieniam. Czasem litr to za dużo. 

 

10 minut temu, Birkhof napisał:

Nie No nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

Oczywiście że tak. I miałem sam to napisać bo byłem pewien ze zaraz taki post się pojawi 😃

 

ja pisałem, powiedzmy o obrębie kategorii - każdy szampon stworzony jest po to żeby umyć auto. Reszta to dodatki które można użyć w zależności od potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:

Nie No nie wrzucaj wszystkich do jednego wora

Dobrze powiedziane,

w dodatku Valet Pro, Bilt Hamber, Meguiars, Duragloss itd...

Są formułowane bez dodatków powodujących korozję.

Płaci się też za produkt, który jest dobrze przetestowany.

 

Natomiast osobiście moje zaufanie do marki, która co tydzień zmienia formuły produktów jest zerowe. W tym przypadku niestety testerem jest użytkownik końcowy. A jak wyjdzie kolejna lipa to znów zmieni się formułę. Nie płacą mi za "takie" testowanie, więc podziękuję.

 

 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus, valeta idzie kupic za 30zl ale za litr i nawet 60zl za 5l i watpie, żeby byl lepszy szampon w tej cenie mający tak fajny zapach i wlasciwosci odnosnie rrc to ja podziekuje za szampon, ktory zostawia różnego rodzaju wysypki na rękach jak sie go używa bez rękawiczek (potwierdzone, nie jestem jedynym przypadkiem). Wiem, ze chemia to chemia i powinno sie ich używać ale do mycia to chyba bym musial mieć rękawice po łokcie, zresztą nigdy z innym szamponem nie miałem takich sytuacji.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z RRC od 4 miesięcy i żadnych problemów nie miałem wiec niestety nie zgadzam się z Waszymi wątpliwościami. W relacji cena/jakość/wydajność dla mnie wypada po prostu bardzo dobrze. 

A 60zł za VP 5l to się trafia raz na rok albo i nie wiec nie sądzę żeby to można brać pod uwagę w kwestii ceny. 

Ja nie kupuje takich ilości bo to fun zabija. Do studia, owszem. Do domowego użytku bez sensu. 

Poza tym ja nic o cenie nie wspomniałem. Pozwoliłem sobie podzielić się własnymi spostrzeżeniami bez kontekstu cenowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fitte napisał:

odnosnie rrc to ja podziekuje za szampon, ktory zostawia różnego rodzaju wysypki na rękach jak sie go używa bez rękawiczek (potwierdzone, nie jestem jedynym przypadkiem).
 

a co Ty, masz rączki księżniczki, czy jesteś typem rurkowca, bezstresowo wychowanego... ?

Ja nawet lecę kwasem do felg bez rękawic. Zdarza się często że poleci trochę z dozownika na dłonie i nic się nie dzieje, więc nie wyobrażam sobie jak po szamponie o neutralnym PH może wyjść wysypka !?
Może to był po prostu przypadek podczas jednego mycia, a Ty od razu przekreślasz dany produkt.

Ja powiem tak. Fanem marki RRC nie jestem. Podejście do klienta mają poniżej krytyki. Chamskie odzywki pod filmikami na YT, że jak się coś komuś nie podoba to ma wyp..... itd. Przeklinanie na filmikach z testów. Dramat. 

Tar&Glue jest fatalny. Praktycznie nie robi nic. Wheel Gel'a nie testowałem, ale sporo ludzi narzeka że słabo czyści.

Osobiście od nich używam aktualnie tylko APC, Aktywnej Piany i Szamponu.

Szampon jak dla mnie rewelacja. Wczoraj myłem dwa auta. Na 15 L wody dałem jakieś 40ml szamponu i pienił się jak głupi. Piana nie opadała nawet jak kończyłem myć samochód. Zresztą mam ten szampon od roku.

Jedyny minus dla mnie to zapach. Nienawidzę zapachu winogron. Ale innym się z kolei podoba, więc tylko ja to muszę przeboleć 🙂

Wg mnie jeden z lepszych ich produktów i wcale ich nie reklamuję, bo uważam że muszą jeszcze nad sobą mocno popracować. Bardziej chodzi o relację firma-klient niż jakość produktów.

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.