Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator @tazman u mnie podjadł HOW, a w drugim aucie miałem zarzucony na masce saphire od autograf, który potrafi długo siedzieć i dobrze kropelkuje i właśnie kiedyś mi przyschła woda i zostawiła waterspoty i zdjąłem je FSE, ale miejscowo to tam gdzie aplikowałem FSE przy kolejnym myciu została tafla, tak więc moje subiektywne zdanie, że potrafi zjeść zabezpieczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukiwania idealnego QD ciąg dalszy 😄 Szukam czegoś, co daje super poślizg i chociaż trochę uchroni przed tymi cholernymi pyłkami, bo można oszaleć (auto niestety parkowane pod chmurką). Nie za miliony monet 🙂

Niestety mix Ech2o i Reloada za bardzo nie polubił się u mnie z Fusso Coatem (blask jest super, ale hydro się pogorszyło, krople nie są okrągłe, wydaje mi się, że przyciąga więcej pyłu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fisz napisał:

Poszukiwania idealnego QD ciąg dalszy 😄 Szukam czegoś, co daje super poślizg i chociaż trochę uchroni przed tymi cholernymi pyłkami, bo można oszaleć (auto niestety parkowane pod chmurką). Nie za miliony monet 🙂

Niestety mix Ech2o i Reloada za bardzo nie polubił się u mnie z Fusso Coatem (blask jest super, ale hydro się pogorszyło, krople nie są okrągłe, wydaje mi się, że przyciąga więcej pyłu).

 

 

Najważniejsze w nieprzyciąganiu kurzu to właśnie nie używanie qd. Wstrzymaj się z używaniem qd dopóki pylenie nie zmaleje.

Jeśli już faktycznie musisz to Prima Slick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Fisz napisał:

zukam czegoś, co daje super poślizg i chociaż trochę uchroni przed tymi cholernymi pyłkami, bo można oszaleć (auto niestety parkowane pod chmurką). Nie za miliony monet 🙂

BioNano V2

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
17 minut temu, Domel napisał:

BioNano V2

Przy aplikacji na mokro podczas osuszania lub na suchy lakier ale za pomocą mokrej fibry , wtedy druga fibra tylko zbieramy wilgoć bez nadmiernego polerowania co przekłada się na mniejsze naelektryzowanie lakieru.  Przyciąganie pyłków i tak i tak będzie ale zawsze czym mniej trzemy fibrą o lakier tym lepiej .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
38 minut temu, CAR CRAZY napisał:

Przyciąganie pyłków i tak i tak będzie ale zawsze czym mniej trzemy fibrą o lakier tym lepiej .

Będzie na bank bo fizyki sie nie oszuka. Ale wylałem juz 2 butle BioNano i produkt jest świetny. Gdzieś tu pisałem, że śliskość super i łatwiej te pyłki spieprzają z lakieru 🙂 Duster lepiej to zrzuca 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie ! 

Po co się stresować i denerwować pyłkami i kurzem. Przecież to dzięki temu możemy bawić się różnymi mazidłami i pielęgnować swoje furki 🙂 Po prostu pojechać na myjkę, opłukać i qd do wytarcia i jest bajeczka  🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krzynio_spafreak napisał:

Panowie, Panowie ! 

Po co się stresować i denerwować pyłkami i kurzem. Przecież to dzięki temu możemy bawić się różnymi mazidłami i pielęgnować swoje furki 🙂 Po prostu pojechać na myjkę, opłukać i qd do wytarcia i jest bajeczka  🙃

No co do tego qd po opłukaniu to jednak byłbym sceptycznie nastawiony, zwłaszcza jak chodzi o auto codziennie jeżdżące 🤨

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins to skoro codziennie jeżdżące to przecież wystarczy raz na tydzień przepłukać. Skoro się jeździ to oczywista sprawa że się chociażby kurzy. Złotego środka nie ma. Buty przy chodzeniu też się kurzą 😂

@psemo a Ty po każdym myciu przyglądasz się pod ledem lakierowi? Skoro większość tutaj osób jest na tyle zaawansowana że jest w stanie korektę sobie zrobić i raz na jakiś czas ogarnąć jakimś cleanerem ryski czy finiszem to czym się przejmować? Przecież to ma być zabawa i frajda z produktów i czystej bryki. Jeśli ktoś boi się kurzu i rys to zostaje tylko fura pod przykryciem 😂🙃

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak waterlessy. Też się rysuje ale nie bardziej niż przy myciu na dwa wiadra. Fajny sposób jak ktoś w lecie mało jeździ. A po wierzchu można oczywiście qdeki zresztą same water lesy mają opcję rozrobienia na qd.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Mumins napisał:

No co do tego qd po opłukaniu to jednak byłbym sceptycznie nastawiony, zwłaszcza jak chodzi o auto codziennie jeżdżące 🤨

musiałbym jeździc co 15 minut - ale duster załatwia mi sprawę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ArmorAll Shield + Graphene - Powłoka natryskowa

 

Śmieszna nazwa 😄😉 Natryskowa powłoka 😉 Ok

Aplikowałem na 2 auta na mokro czyli na wilgotny lakier.

2022-05-27-19-46-39.jpg


2022-05-27-20-24-33.jpg

 

Nie mierzyłem połyku ale mam wrażenie, że zbił szkło po WaterGoldzie. Produkt gęstawy, śmierdzi pastą do butów.

Jak wygląda aplikacja? Wyobraźcie sobie taką sytuację. Bierzecie masło i robicie kantem przejazd po szkle. Zostają tłuszcz który trzeba dotrzeć. Albo inaczej - ślad po drodze ślimaka 😉

Tutaj jest podobnie. Mam wrażenie że pracuje się takim tłuszczem, który zostawiał mgłę do rozpracowania. Pierwsze kilka psików i odczucie, że mi chyba zbił połysk takie trochę negatywne.

Potem było lepiej mimo, że lakier po aplikacji tępy.

Aplikowałem ręcznikami twisted pile a docierałem miękką mikrofibrą. Aplikacja łatwa ale zostawia jakąś taką mgiełkę. Sprawdzałem pod ledami i ona odparowuje i bardzo łatwo się dociera i nie zostają holosy. I to jest wielki plus bo bałem się, że to będzie produkt z tych - daj o kroplę za dużo a dotarcie holosów zajmie kilka godzin. Całe szczęście tutaj nie 😉

 

2022-05-27-20-31-29.jpg

Mam wrażenie, że mi zbił szkło po Watergoldzie.
2022-05-27-20-31-39.jpg


2022-05-27-20-31-44.jpg

 

Taki efekt dziś po deszczu z rana:


2022-05-28-07-36-30.jpg

Taki efekt daje mi do zrozumienia, że produkt może być z tych fajnie zrzucających.


2022-05-28-07-36-32.jpg


2022-05-28-07-36-35.jpg

Krople brzydkie.
2022-05-28-07-36-46.jpg
2022-05-28-07-36-48.jpg


2022-05-28-07-36-54.jpg


2022-05-28-07-36-55.jpg

Zachęcony tym mikro wstępnym testem (szczególnie przez efekt dotarcia) wrzucę ten produkt do testu trwałości na inne auta i założę pełnoprawny wątek w dziale testy wkrótce 🙂

 

EDIT GODZINA PÓŹNIEJ:
Chyba nie jest źle z tym połyskiem bo dwa ptaki się zesrały z zazdrości. Chyba miernik połysku nie jest aż tak potrzebny 😛

2022-05-28-09-41-22.jpg


2022-05-28-09-41-24.jpg

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Posiadam ten produkt i po aplikacji jest bardzo ślisko. Wrzucałem go na suchy lakier aplikatorem z mikrofibry. Jesli chodzi o szklistość, to każdy chyba produkt pogorszy efekt po CCWG. Zrzut wody - porównując go do Turtla Seal n Shine jest słabo, przy porównywalnie brzydkich kroplach. Mam za to wrażenie, że jest dobrze w zakresie samooczyszczania. EDIT: Producent nie zaleca wrzucania na szyby. Jeśli chodzi o trwałość - rzekomo 12 miesięcy * (obliczone na podstawie jakichs automatycznych cykli mycia). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, wolny napisał:

Jaki QD na chwilę obecną polecacie  bez dodatków, żeby nie leżał miesiac. Prosty i szybki. 

Zwykły Gyeon, Chemotion? Coś jeszcze... 

Botox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.