Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Look nie najgorszy Tylko krople po nim jakieś kwadratowe

Echo nie daje kropel ale zmieszaj z np z Prostaff i daje
Ja echo używałem dużo w zimie na powłokę która kładłem na jesieni
Wszystko pięknie przeżyło i obecnie używam echo coraz mniej i w zamian za to po myciu leci bio nano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem Kocha FSE i bardzo pozytywne odczucia, ładnie sobie radził z waterspotami, dobrze się docierał. Ogólnie typowy ppz.

Ale trzeba uważać bo dzięki swoim właścowościom zjadł mi kompletnie nattysa nałożonego na auto kilka dni wcześniej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman @tazmankoch FSE to typowy zjadacz wosków. 

Produkt mega fajny w aplikacji do usuwania nawet mocno wgryzionych śladów po wodzie. Zostawia fajny look i mega śliskość, ale trzeba replikować wosk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki QD polecacie? Aby był bardzo przyjazny w uzytkowaniu i bajecznie się docierał. Miałem QD1 z ADBL i z Shiny Garage Morning Dew i nie byłem zadowolony - jakies takie tępe i moim zdaniem nie docierają się jakoś super łatwo.

Na oku mam teraz 1. House of Wax Carbon Quick Detailer i 2. FUNKY WITCH Botox - quick detailer 

Coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer nie. Nie zjada wszystkiego i na raz. Spokojnie można używać na woski o ile je zmieniasz czasem

No ja bym się kłócił w tej kwestii. Miałem świeżego nattysa jak pisałem, wystarczyły ok. 3 aplikacje fse na auto i po wosku nie ma śladu.

Przerobiłem już masę qd-eków w swojej historii i pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Usuwanie osadów wapiennych i kwaśny odczyn ma swoją cenę.

BTW dziś przypomniałem sobie o poorboysie spray and wipe. Nie ma lepszego qd do pracy na słońcu, świetny jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, menior napisał:

Wart tych pieniążków

Kluczowe jest pytanie jaki lubisz efekt na lakierze?

Ja nie przepadam za przesadą na lakierze, obojętnie czy dotyczy połysku, przyciemnienia czy np. sztucznego wyglądu po sealancie. Field glaze daje subtelny balans połysku, wet looku i ocieplenia - po prostu jakbyś nałożył świeżą warstwę Carbonu czy Glasura (także w kwestii kropelek). Parę postów wcześniej jest dyskusja, jaki qdek wali połyskiem po oczach. FG nie będzie oczojebny i przesadzony. Więc jeśli lubisz ostrą jazdę na lakierze, a ulubiony kolor to ruski technofiolet, to raczej celuj w coś innego. Zapach podobny do Carbonu, więc wanilia/ kokos. 

Zawsze kładłem na woski Zymola, nie wiem jak zachowuje się na innych.

Cena aktualnie w PL to chyba 150 pln za 237 ml, więc okazja to nie jest (z 2 strony jest naprawdę wydajny). 

   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szybkiqa napisał:

a te 1. House of Wax Carbon Quick Detailer i 2. FUNKY WITCH Botox - quick detailer     ???

Pierwszy mnie nie urzekł w ogóle, a drugiego nie znam więc się nie wypowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.