Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Neoxal tylko w nazwie ma QD 😄

Ogólnie skłaniam się do opcji lekkiego klasycznego QD jako pomoc przy osuszaniu a nie zabezpieczenie. Trochę śliskości, może szkiełko, najlepiej bez ingerencji w hydro i cechy wosku. Najczęściej sięgam po wolfganga waterlessa jako QD, grepheene od Art De Shine. Jak trzeba coś usunąć bez mycia auta to koch fse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam za powielanie tematu. Trochę poczytałem tutaj, ale wciąż nie potrafię się zdecydować na odpowiedni Quickdetailer. Jestem dość młody i mam dosyć ograniczone fundusze i dopiero zaczynam z dbaniem o swój samochód.

Jaki tani quickdetailer (nie chciałbym przekraczać 70zł, bo mam zamiar kupić jeszcze WSR, Insect Remover, hydrowosk, ręcznik waflowy,MF itd ) na czarny 20letni lakier?

Widziałem dużo pochlebnych komentarzy o:

-Meguiars Ultimate albo Gold Class Premium 

-Funky Witch Botox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lorenc napisał:

Witam, z góry przepraszam za powielanie tematu. Trochę poczytałem tutaj, ale wciąż nie potrafię się zdecydować na odpowiedni Quickdetailer. Jestem dość młody i mam dosyć ograniczone fundusze i dopiero zaczynam z dbaniem o swój samochód.

Jaki tani quickdetailer (nie chciałbym przekraczać 70zł, bo mam zamiar kupić jeszcze WSR, Insect Remover, hydrowosk, ręcznik waflowy,MF itd ) na czarny 20letni lakier?

Widziałem dużo pochlebnych komentarzy o:

-Meguiars Ultimate albo Gold Class Premium 

-Funky Witch Botox

Jak wcześniej pisałem, mam ADBL QD1 i daje rade. 500ml kupisz za 40 parę zł. Pomyśl jednak nad tym Neoxalem z Sio2. Kozak 55zł butelka 500ml. Podejrzewam, że starczy na 15 aut bo aplikator jest baaardzo oszczedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czester napisał:

@grechut tyle, że QD od Neoxala to nie jest "klasyczny" QD-ek. 

@Lorenc czy masz czymś zabezpieczone auto?

Nie nie mam.

Przeglądając dalej temat to poza podanymi

Meguiars Ultimate albo Gold Class Premium i Funky Witch Botox

Wpadło mi w oko jeszcze CarPro Elixir, Chemotion, Gyeon Ceramic QD i właśnie podany wyżej ADBL QD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemotion/Gyeon/QD1 wydają się najbliżej klasycznym QD-kom. Ja sam bardzo lubię Elixira ale wierzę, że nie każdemu może podejść ten produkt. Może spróbuj zatem Gyeon? @DZIADZIA niedawno wrzucił film z tym produktem  

Z drugiej strony wydaje mi się że Elixir da ciut więcej zabezpieczenia na jałowym lakierze i ciut bardziej przyciemni lakier, kosztem trochę trudniejszej aplikacji niż Gyeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, czester napisał:

Chemotion/Gyeon/QD1 wydają się najbliżej klasycznym QD-kom. Ja sam bardzo lubię Elixira ale wierzę, że nie każdemu może podejść ten produkt. Może spróbuj zatem Gyeon? @DZIADZIA niedawno wrzucił film z tym produktem  

Z drugiej strony wydaje mi się że Elixir da ciut więcej zabezpieczenia na jałowym lakierze i ciut bardziej przyciemni lakier, kosztem trochę trudniejszej aplikacji niż Gyeon.

Warto dopłacić z Chemotiona za 45zł do Gyeona za 70zł? (jak warto to jak duża różnica jest w trudności aplikacji pomiędzy Elixirem? bo cenowo podobnie do Gyeona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lorenc Można spotkać info, że maże się/zostawia smugi etc. Wg mnie jak się nie przesadza z ilością towaru to wszystko jest okay. Używam Elixira na dwóch czarnych autach i nie mam kłopotów.  @DZIADZIA na swoim kanale również testował Elixir zatem możesz podejrzeć i posłuchać jego wniosków 🙂 Aha zawsze mozesz kupić tester Elixira za 14-15 zł (50 ml) i sam się przekonać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lorenc co chcesz żeby QD robił? trwałość, łatwość, wygląd. Jaki stan lakieru. QD który po myciu zadbanego i nawoskowanego auta da jakiś plus do wyglądu to inny produkt niż podstawowe zabezpiecznie tj spray wax na auto, które nie ma innego. Wosku czy powłoki.

Wszystkie które wymieniłeś są spoko.

Jak ktoś wchodzi w kosmetykę i nic nie miał a lakier typowo taki sobie to rekomenduję elixira i jest opad szczeny. Bo maskuje. I ogólnie sztosem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, grechut napisał:

A jak jż jestesmy przy QD na powłokę to Prostaff WG z Sio2 się nada? I jak z wydajnością tego? Butelka 240ml starczy na dużego sedana ile razy?

Watergolda możesz spokojnie rozcieńczyć sobie od 1:1 do nawet 1:4 jako pomoc przy osuszaniu/qd. Polecam spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam qd, qw, który będzie najbardziej odpowiedni pod czarny lakier, który nigdy nie widział korekty lakieru. 7 letni Avensis, kolor czarny. Z powodu braku warunków do jakiejkolwiek korekty, szukam czegoś co, w miarę zamaksuje niedoskonałości lakieru, trochę na nim posiedzi i da w miarę fajny połysk i przyciemnienie a jednocześnie będzie w miarę poprawne w aplikacji. Po przeczytanych artykułach typuje Elixira lub też Gyeon Ceramic Detailer. Który byłby lepszy według Was, a może całkiem co innego? Aktualnie kładę SSW i efekt jest bardzo fajny - jestem bardzo zadowolony z hydro, jednak przyciemnienie i szkiełko mogłoby być lepsze. Auto myję co 3-4 tygodnie. Myślałem nad jeszcze innym rozwiązaniem np. jakiś glaze typu black hole i na to qw/qd? Niestety warunki pozwalają mi na aplikacje produktów tylko na dworze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro elixir jak ma być w płynie. Aplikuj raczej jakims aplikatorem - atomizer za dużo podaje. Jak może być coś nie w płynie to paanie. SRP, BH cleanser polish, BH auto balm. Pewnie koledzy coś więcej podpowiedzą.

https://www.detailingworld.co.uk/threads/auto-balm-the-thread.64787/page-5#post-2278449

Wrzucałem na poharatanego czarnego ls400. Robił. Ale BH CP + BH AB więcej robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie polishangel presto, zymol Field głaze, sonus carnauba spirits? Mam końcówkę tego trzeciego i pytanko czy wspomniane dwa są lepsze. Przy zymolu PA wydaje się atrakcyjny cenowo 😄 top do wosków naturalnych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zeea napisał:

Kiedyś czytałem cos o Field Glaze, ale teraz zastanawiam nad jego zakupem konkretnie i fajnie jak by ktoś dorzucil pare groszy na jego temat 😏

Mnie nie kupil,niczym sie nie wyróżnia w porównaniu z innymi znacznie tanszymi QD kami,razem z woskami Zymola ma moze  sens w innym przypadku jakos bym juz go nie kupil 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.