Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno położyłem wosk Uber na moje auto, pierwsze płukanie dało super krople. Pierwsze mycie RRC for hybrid Wax i tylko osuszanie, i krople nadal dobre, choć może ciut gorsze.

Wczoraj kolejne mycie po trasie w deszczu tym razem przy użyciu Ech2o i na koniec opłukanie celem sprawdzenia i już kropelki cienkie. Czyżby Ech2o zabiło ten efekt?

Zastanawiam się czy nie użyć ValetPro Citrus żeby zmyć Ech2o, ale jaki QD kupić, który nie popruje kropelkowania Ubera? Mam QD Chemotion, ale on też chyba coś zostawia na lakierze.

FW Botox czy może Goodstuff Cheetah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalMagnes Z Pinnacle miałem Crystal Mist Carnauba Detail Spray. Zapomniałem o nim, a jest świetny. Stawiam go na równi z Field Glazem. Daje efekt świeżo nawoskowanego auta. Myślę że ten który wymieniłeś (choć z nazwy wynika, że nie jest to ściśle qd) też powinien być b.dobry.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalMagnes Sam's Detailing Spray Wax, tylko że to jest dosłownie Wosk w sprayu - psikasz > rozprowadzasz > czekasz > docierasz.

Efekt jest znakomity - dobrze wyciąga głębie w ciemnych metalikach, ale raczej krótko siedzi - max 3 tygodnie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak Co do połysku to absolutnie nie gasi,  wręcz potrafi podbić.  Natomiast hydro przygasa,  przynajmniej u mnie na DJ Rainforest Rub,  HoW Zircon,  i FW Caramelle Rosa.  Więc raczej przygasi wszystkie woski...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMCzysci napisał:

Warstwujecie Luxury Gloss? Warto?
Ech2o faktycznie dobre na srebrnym? Warto dokupować mając już dwa softy, good stuff i chemotion?

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Luxury gloss i chemotion to przyciemniacze, nie idą wogole w stronę szkła, good stuffami się kiedyś interesowałem ale nie urzekł mnie temat. Stosuje mix echo z reloadem już od wielu lat i wciąż nie znalazłem bardziej lśniącego qdeka gotowego na rynku (wszystkiego oczywiście nie mam wiadomo).  Co prawda kropel spektakularnych nie ma wręcz koślawe a siedzi praktycznie od mycia do mycia ale jako qd jak sama nazwa wskazuje służy do czego ma służyć, polecam spróbować 😉 a jak nie spasuje to somsiadowi dać. Cena wciąż korzystniejsza niż większość najtańszych gotowych qdekow na rynku. Poza tym mówią że echo nawet do kawy dobre i naprawdę coś w tym jest 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.