Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że Prostaff CC Water Gold Premier w Polsce święci triumy. Natomiast w internecie światowym nie znalazłem wielu recenzji na temat tego QD. Pytanie czy lepiej kupić wersję zwykłą, czy dopłacić i kupić Premier?

Przez wiele latu używałem Poorboy's World Spray & Wipe. Niektórzy powiedzą, że to preparat do mycia bezwodnego. Ale żaden inny QD nie dawał takiego wylądu jak PBSW na ciemoniebieskim lakierze Forda Focusa II. Łatwość aplikacji, śliskość preparatu, bezpieczeństwo dla lakieru i wygląd. Niestety nie dawał żadnej ochrony, kropelek, odporowadzania wody itp. Ale auto po umyciu i zastosowaniu PBSW wyglądało obłędnie. A używałem jeszcze: Autoglym Rapid Detailer, Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine, Duragloss 951 Aquawax, Bilt Hamber Auto QD, CarPro Ech2O i chyba Auto Finesse Finale Quick Detailer, Migliore Endurance Detailing Spray. Żaden z tych preparatów wyglądem nawet nie zbliżył się do Poorboy's World Spray & Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalMagnes ostatnio spróbowałem starego ccwg i naprawdę sztos. Będzie na specjalne okazje 😎 

To może klasyk Soft99 luxury Gloss? Jak ciemny lakier to fajnie robi robotę. Niby qw niby qd ale też go bardzo lubię, może sentyment 😉

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 13.07.2022 o 00:00, maciek-drummer napisał:

Panowie czy jest tu ktoś kto może porównać mi Luxury Gloss do Ultimate QD od Megsa?

Luxury Gloss to jeden z moich ulubionych QD, ale zastanawiam się czy będą spektakularne różnice / efekty po UQD na ciemnych lakierach.

jak Ci sie nie spieszy to moge zrobić małe porównanie tych qd bo mam oba 😄 Moze jutro nawet mi sie uda ale nie obiecuje 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20220702_155249.jpg.25a6a807adf0c5d5c183aca636f9d030.jpgNo cóż,Presto wydaje sie bić na glowe pod kazdym wzgledem Field Glaze który chyba stworzony z mysla bardziej o podbijaniu woskow Zymöl sam w sobie ustepuje Presto Detail jesli chodzi o efekt wizualny,hydro i trwalosc,a jesli chodzi o tzw sliskosc wrecz go zgniata 😁

20220717_162932.jpg.d436fc0f0f2a77c8056911b8940edf9f.jpg

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2022 o 22:34, analyzator napisał:

Ccwg premier ponoć przyciemnia. I szczerze mając sztosa carpro ekixir nie widzę potrzeby próbowania. Dobrze myślę?

 

Bardzo dobrze myślisz. Miałem WG Premier i sprzedałem. Robił robotę fest, ale jest 2,5x droższy od Elixira, który robi na oko to samo (nie porównywałem 50/50). A jednak raz nakładałem w półmroku nauczony bezproblemowością CC WG i na słońcu duże mazy niestety. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@maciek-drummer zrobiłem dzisiaj małe porównanie to mogę się trochę wypowiedzieć. Megs w mojej opinii lepsza robotę zrobił, dodał takiej fajnej głębi i przyciemnił lakier. Strona LG jest bardziej przymglona a po megsie doszło fajne szkło plus przyciemnienie. Jak dla mnie megs dużo fajniejszy 😎received_712267223200434.jpeg.490fe92348868d17dcb42916b5f55f17.jpegreceived_657011052558928.jpeg.38f2a3cd942684f2ab94ca62072695d0.jpegreceived_450299646944788.jpeg.0f57d40337dd232ed188ece2c470cfd2.jpegreceived_566717284953263.jpeg.02e52eb2cb67ee32397f822458e7d444.jpegreceived_1727153697621324.jpeg.ed37c83c15601fd42f4e0a9def7fd394.jpeg

Zdjęcia niewiele oddają bo światło dziwne teraz jest a maskę też testowa to zniszczona bardzo 

  • Lubię to 4
  • Super 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

@maciek-drummer zrobiłem dzisiaj małe porównanie to mogę się trochę wypowiedzieć. Megs w mojej opinii lepsza robotę zrobił, dodał takiej fajnej głębi i przyciemnił lakier. Strona LG jest bardziej przymglona a po megsie doszło fajne szkło plus przyciemnienie. Jak dla mnie megs dużo fajniejszy 😎

I połysku megs wg mnie więcej dał gdzie podobno luxury z tego słynie. Ciekawe jak megs wpływa na woski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas i porównanie. Powiem Ci, że jestem mocno zaskoczony z różnicy. Luxury Gloss mam już drugą butlę i na moim uni granacie daje mega efekt, a tu w porównaniu z Megsem wypadł blado. 

Powiedz mi jeszcze proszę jakie różnice w aplikacji? bo Soft czasem lubi mi się delikatnie mazać.

Pewnie się to skończy tym, że skuszę się na tego Megsa. 😉

Jeszcze raz wielkie dzięki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@maciek-drummer znaczących różnic nie ma tak naprawdę chociaż megs jest taki bardziej tępy przy rozporządzaniu i docieraniu ale tutaj maska testowa która w krzakach leżała to też mało miarodajne. Mazów żadnych nie zauważyłem 😁

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Streat akurat od kilku dni się zastanawiałem jak wypadnie właśnie ten megs z luxury głosem 🤣🤣 coś Megs to Megs solidny produkt. U mnie tez się dosyć długo potrafi utrzymywać. Jak masz czas i może produkt to porównaj go z megsem ceramic detailer. Ja właśnie butle mam otwarta i jestem w szoku jego wyglądu i łatwości aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maciek-drummer napisał:

@Putkowski07 który produkt Cię szokuje?

Ultimate czy Ceramic?

Ceramic. Produkt który dosłownie bez docierania można kłaść a potrafi na jałowym lakierze siedzieć dwa miesiące i ma fajny look 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, grechut napisał:

Mam jeszcze ADBL QD1 czy ten też odpada?

Jak masz to użyj, sprawdź i sam przetestuj 🙂 i oczywiscie daj znac 🙂 ale nie jestem zwolennikiem piskania zaraz QD na swieże LSP .... taki can coat sobie samodzielnie poradzi spory dystans czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, D@ViD napisał:

Jak masz to użyj, sprawdź i sam przetestuj 🙂 i oczywiscie daj znac 🙂 ale nie jestem zwolennikiem piskania zaraz QD na swieże LSP .... taki can coat sobie samodzielnie poradzi spory dystans czasu

Nie no, powoka ma ma dopiero 2 miesiące więc jej nic nie dolega tak lubię wiedzieć na zaś 😉

Oczywiście że się podziele wiedzą. Ogółem QD od Neoxala zdecydowanie podbija bardziej look i hydro niż QD od ADBL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.