Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.05.2021 o 23:09, CAR CRAZY napisał:

Rozumiem że jest to Nano Graphene Coat, a nie wersja lite czyli Graphene BX ?

Jak chcesz użyć czegoś innego to szukaj coś z tych najbardziej podstawowych QD z właściwościami czyszczącymi najlepiej bez Sio2  i bez wosków.

 

Piszesz że Graphene detailer wychodzi drogo hmm  z rabatem KA wychodzi 62zł więc moim zdaniem nie jest tak źle, kupując wersję w koncentracie wtedy koszt 500ml wychodzi 48zł.


 

 

Tak jest to najwyższa wersja Graphene Coat. Rozumiem, że kod rabatowy to "KA"? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Saczi said:

Jaki qd polecacie na fuso coat 12 m-cy?

Coś prostego, niewyszukanego, żeby w miarę "wspomagało" wosk.

Mam sonaksa bsd. Wiem, że miesza się z ech2o i daje dobre efekty - jest wystarczająe?

Jak przy tym wypadają kosmetyki adbl, czyli trójca w postaci ssw/qw/qd1?

To dokup sobie SOFT99 Luxury Gloss który wydaje mi się będzie dobrze współgrał z Fusso.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, analyzator napisał:

chyba to samo pytanie widziałem na poprzedniej stronie

A ja czytałem chyba 10 stron wstecz i nie byłem w stanie zdania sobie wyrobić.

Tak działają fora że jest na nich za dużo informacji w większości podane w sposób chaotyczny.

Więc zostanę chyba przy bsd, a jako następny zakup wezmę Luxury Glos,  chyba, że sam coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Syrio napisał:

@Saczi a po co qd do fusso?

...

  Masz dobry pre wash i szampon? Dwa wiadra?

Hm, jak po około miesiącu HOW Sapphire w znacznej części mi zjechał z lakieru, jako takie hydro utrzymuję dzięki BSD.

Wolę na zimne dmuchać, bo fuso to jednak wosk, czy tam sealant ...

 

Co do chemii, to mam odpowiednią pianę (FX Protect Active Foam), ale szamponu odpowiedniego (jeszcze) nie mam.

To znaczy, mam ADBL Pro, ale to "killer" na woski i on w znacznej mierze przyczynił się do zgonu Sapphire.

 

Na fuso plan mam taki, że po jutrzejszej aplikacji, ma wytrzymać do października/listopada. Wtedy zabezpieczenie na zimę i do wiosny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi  Fusso to mocarz, jak go położysz na przygotowany lakier teraz to on do października posiedzi spokojnie w świetnej kondycji. Jak spianujesz, konkretnie spłuczesz to już będzie dobrze. Jak się zapcha od pyłków, po deszczu, przy większym przebiegu umyj na 2 wiadra dobrym szamponem i tyle. 

Imo quick detailer na mocny wosk nie ma sensu, poza zabawą i przyjemnością smarowania nie widzę żadnych plusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator de gustibus i co kto lubi. Ja się swego czasu wyleczylem z qd bo byl moment ze mialem ich 8 w szafce i kladlem co weekend. W sumie to bez znaczenia jaki wosk był bo i tak qdeki jako top dawały swoje.

Stwierdziłem że to bez sensu i qd zacząłem kłaść tylko na wosk już mocno umierający zanim polożę nową warstwę twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 12:05, Syrio napisał:

@analyzator de gustibus i co kto lubi. Ja się swego czasu wyleczylem z qd bo byl moment ze mialem ich 8 w szafce i kladlem co weekend. W sumie to bez znaczenia jaki wosk był bo i tak qdeki jako top dawały swoje.

Stwierdziłem że to bez sensu i qd zacząłem kłaść tylko na wosk już mocno umierający zanim polożę nową warstwę twardego.

I pewnie nie widziałeś różnicy pomiędzy qd 🙂

Chęć posiadania i ciekawość każe nam kupować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniak Lord Masło aplikacja spoko fakt ze mam srebrny lakier wiec nie jest to aż tak bardzo miarodajne bo na jasnym przejdzie wiele rzeczy które na czarnym mogą sprawiac problemy   … podoba mi się szkiełko jakie zostawia No i na plus śliskość lakieru po nałożeniu , hydro sprawdzałem i nie jest jakieś kozackie jak w Water goldzie ale daje rade . Jak dla mnie produkt poprawny i przyjemny w użytkowaniu ale niczym mnie na kolana nie powalił może za dużo oczekuje bo to wkoncu tylko qd 😉
aha i na szyby nie polecam go wrzucać bo trochę się maże przynajmniej w moim przypadku tak było . 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

Czy FSE wpływa negatywnie na LSP? Zwłaszcza na woski.

Na te naturalne - tak, osłabia je i to niektóre nawet znacznie (chodzi o te "czyste carnaubowe"). Na sealanty i woski hybrydowe nie ma już takiego wpływu, chociaż pewnie regularne używanie FSE również na syntetyki będzie miał wpływ.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.