Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@kaka17ab ten dział ma 240 stron. Choćbyś zaczął czytać tylko końcówkę to nic nie wybrałeś dla siebie ? Każdy jakoś zaczynał ale nie dość że kupują i opisują to musisz się tylko wysilić i przeczytać. Każdy pyta po 100x jaki do czarnego jaki do srebrnego jaki do srakiego 😄 od siebie dodam już na poważnie do srebrnego: najpierw użyj cleanera żeby dobrze oczyścić lakier, a reszte sobie poczytaj.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Moniak Lord Masło napisał:

@kaka17ab ten dział ma 240 stron. Choćbyś zaczął czytać tylko końcówkę to nic nie wybrałeś dla siebie ? Każdy jakoś zaczynał ale nie dość że kupują i opisują to musisz się tylko wysilić i przeczytać. Każdy pyta po 100x jaki do czarnego jaki do srebrnego jaki do srakiego 😄 od siebie dodam już na poważnie do srebrnego: najpierw użyj cleanera żeby dobrze oczyścić lakier, a reszte sobie poczytaj.

 

Wiem, że sam cleaner już dużo daje, dołożę Gloss Detailer GS i na razie musi mnie zadowolić na te pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaka17ab Artdeshine Graphene Detailer, Funky Witch Botox, Gyeon QD, Wolfgang Uber Rinseless w stężeniu dla qd, Optimum Opti Seal, Prostaff CC Water Gold, Tenzi RLS i wiele innych . Unikaj przyciemniających produktów bo przytłumią Ci połysk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnąłem z czeluści towarów detailingowych trochę zapomniany przeze mnie Quick Detailer, produkt już mocno niszowy,  mianowicie nieistniejąca już niestety Firma Mainz - QD Hype. 

Dawno nie sprawił mi tyle radości QD.

Aplikacja banalna, strzał na fibrę plus element, przetarcie momentalne odparowanie, look mocno woskowy - przyciemnienie i głębia, lakier się stał meeeega śliski - efekt BOBMA !!!

 

IMG_20210424_080326.jpg

IMG_20210424_080422.jpg

IMG_20210424_080247.jpg

IMG_20210424_080501.jpg

IMG_20210424_080519.jpg

IMG_20210424_080709.jpg

IMG_20210424_080701.jpg

IMG_20210424_080826.jpg

  • Lubię to 8
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysiek555 napisał:

Panowie mam pytanie Bsd w srebrnej bance różni się od tej przeźroczystej?czy tylko zmieniło się opakowanie?

Temat był już na forum poruszany i wyjaśniany kilkukrotnie. Ze zmianą opakowania zmienił się też nieznacznie skład BSD, poprawiając aplikację produktu na nieco przyjaźniejszą (zmniejszono podatność na smużenie w "wersji v2"). Poza tym praktycznie nie było większych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, krzysiek555 said:

Czyli lepszy jest ? Dzięki za odpowiedź ale  nie znalazłem tematu,czyli w nowszym opakowaniu lepszy i tańszy?

Rozrób sobie BSD z wodą demineralizowaną 1:1 będzie się aplikować okay a nadal zachowa swoje właściwości. Można go jeszcze miksować np Ech2O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Bsd tylko nie wiem w którym opakowaniu dlatego pytam ,dawno temu miałem w srebnym opakowaniu, spróbuje z wodą jak kupię.Kupilem reload na alledrogo i zero kropelek jedynie dał glebie i śliskość nie mam pojęcia co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, krzysiek555 napisał:

Chce kupić Bsd tylko nie wiem w którym opakowaniu

Nie martw się o to, bo jak nawet ktoś ma na focie srebrną butelkę , to oznacza tylko że nie aktualizował sklepu, a przyśle i tak przeźroczystą 😉 

PS: na prawie każdym Orlenie BSD jest po 16zł ...tzn. niedawno po tyle był i trzeba sprawdzić czy promo dalej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tu o wielu zaletach Meg's Last Touch, że nadaje się do wszechstronnego użytku (odkurzanie auta, przejechanie po myciu jako last touch czy nawet mycie szyb). Ale czy on sam w sobie ma jakieś właściwości poprawiające barwę lakieru? Szukam czegoś co nie dość, że odkurzy furę to wydobędzie trochę głębi z lakieru. QD będzie stosowane na wosk. Czy Meg's to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cjgames napisał:

Szukam czegoś co nie dość, że odkurzy furę to wydobędzie trochę głębi z lakieru. QD będzie stosowane na wosk. Czy Meg's to najlepszy wybór?

Najlepszym wyborem jest stosowanie QD na umytym, czystym lakierze jako "konserwatora" i "odświeżacza" bazowego zabezpieczenia, do przyśpieszenia procesu osuszania, lub po prostu dla samej przyjemności aplikacji czegoś na lakier. Przy obecnych opcjach mycia bez spłukiwania, sens stosowania QD jako sposobu na "odkurzanie" lakieru jest trochę żaden - zwłaszcza, że każdy ma inną definicję różnicy między lakierem zakurzonym, a lakierem brudnym. 

Last Touch jest fajnym QD z uwagi na swoją delikatność i neutralność - wnosi bardzo niewiele w wygląd lakieru, delikatnie dodaje połysku, może być traktowany jako lubrykant. Wg mnie to taki odpowiednik CP Ech2O bez dodatku SiO2 - z tym, że Ech2O jest koncentratem i produktem nieco bardziej wszechstronnym. 

Jeśli szukasz QD, który wyciągnie głębię ciemnego koloru lakieru, szukaj wśród QD z dodatkiem carnauby (Last Touch jest QD polimerowym, bez dodatku wosków naturalnych). Last Touch sprawdzi się jako QD delikatnie nabłyszczający i odświeżający, również jako produkt typu interior QD (do wnętrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Eidos71 said:

Przy obecnych opcjach mycia bez spłukiwania, sens stosowania QD jako sposobu na "odkurzanie" lakieru jest trochę żaden

Kurde jestem w tym wszystkim jezscze relatywnie nowy - myślałem ze QD to właśnie taki produkt do mycia bez spłukiwania.. Czego w takim razie mam szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Cjgames said:

Kurde jestem w tym wszystkim jezscze relatywnie nowy - myślałem ze QD to właśnie taki produkt do mycia bez spłukiwania.. Czego w takim razie mam szukać?

 

Zajrzyj do tematu o rinseless/waterless. Jest trochę opcji do wyboru Wolfgang Uber/Ech2o/Optimum/Megs, pewnie jeszcze parę innych opcji się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cjgames napisał:

QD to właśnie taki produkt do mycia bez spłukiwania

Środki do mycia bezwodnego/szampony do mycia bez spłukiwania mogą również (niektóre) pełnić rolę QD (przy zachowaniu wskazywanych przez producenta proporcji rozcieńczania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Eidos71 said:

Środki do mycia bezwodnego/szampony do mycia bez spłukiwania mogą również (niektóre) pełnić rolę QD (przy zachowaniu wskazywanych przez producenta proporcji rozcieńczania). 

Ahhhaaa, okej! Rozwiałeś moje wątpliwości. Dobra to zabieram się za szukanie waterlessa bo w moich warunkach to lepszy wybór (pylenie od drzew, kurz z trasy z pracy) 🙂 Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnie 2 lata przespałem jeżeli chodzi o nowości produktowe...czy nie liczac Elixira jest cos co mocno przyciemnia i wyciaga mocno ziarno?, z QW lub QD? zależy mi na wyciagnięciu perły lakieru Opla Black Sapphire 20R

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.