Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Bo żeby porównywać trzeba mieć ustalony wzorzec do którego porównujemy. Większość opisując tutaj QD1 porównuje go do Quick Waxów, czyli produktów z całkowicie innej kategorii niż quickdetailery, stąd pewnie oburzenie że nazywam go slow detailerem. Ja porównuję do produktów w tej jednej kategorii: do finale, do qed i w takim zestawieniu szybkość aplikacji jest zdecydowanie mniejsza. Jak pokazuje życie potrzebne są i slow detailery, czyli detailery z wysoką zawartością smalcu, dające piękny wygląd, wspaniałe kropelki a jednocześnie wymagające spokojnej aplikacji i również potrzebne są quick detailery błyskawicznie odparowujące, nie dające wybitnych kropelek i nie podbijające wyglądu, a usuwające waterspoty jednym machnięciem szmaty (i chwała Funky Witch, że nie bali się pójść naprzeciw modzie na grube slow detailery i stworzyli chyba jedynego ostatnio nowego PPZ - Botoxa). I żadna z tych grup nie jest gorsza, to że nazywam QD1 slow detailerem w żaden sposób nie ma go stygmatyzować na litość boską, ma jedynie wskazywać główne zastosowanie! Nikt się przecież nie oburzy jeżeli napiszę że antihologram słabo tnie rysy - no jasna że tak, bo nie takie jest jego przeznaczenie, tak samo nie jest przeznaczone QD1 być błyskawicznym quick detailerem PPZ (psiknij/przetrzyj/zapomnij) odparowującym w oczach.

 

Mam nadzieję że to ostudzi niektórym głowy i oburzanie się na użycie określenia slow detailer, bo uważam QD1 za świetny produkt o charakterystyce takiej a nie innej.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, ja nie uwazam, zebym musial wlozyc wiecej pracy w dotarcie qd1 w porownaniu do AF, czy optimum instant detailer. Fakt, ze dwa ostatnie odparowuja odrobine szybciej, ale zrobienie auta wszystkimi ww zajmuje mi tyle samo czasu. Strzal, lub dwa na element i przetarcie, nie ma tu mowy o wcieraniu jakiegokolwiek "smalcu".  Waterpoty tez wszystkie z reguly zalatwiaja jednym machnieciem fibry, choc w tym wypadku to bardziej zalezy jak twarda byla woda i jak dlugo waterspot lezal na lakierze.

Nie oburzam sie, ze go tak nazywasz, poprostu nie idzie to w parze z moimi doswiadczeniami z tym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT mogę Ciebie i resztę "braci" zapewnić, że Funky Witch stara się podążać drogą gdzie quick jest szybki, łatwy i przyjemny w aplikacji. Nie bierzemy udziału w "wyścigu zbrojeń". Jestem przekonany, że każdy z Was znajdzie ulubione produkty u każdego z producentów. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby do pracy przy samochodzie podchodzić z uśmiechem i radością. Czego sobie i Wam życzę :)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, Funky Witch napisał:

Funky Witch stara się podążać drogą gdzie quick jest szybki, łatwy i przyjemny w aplikacji.

a to potwierdzam. Aplikuje Botox od miesiąca. Bardzo mi fajnie leży ta aplikacja.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Funky Witch napisał:

KHOT mogę Ciebie i resztę "braci" zapewnić, że Funky Witch stara się podążać drogą gdzie quick jest szybki, łatwy i przyjemny w aplikacji. Nie bierzemy udziału w "wyścigu zbrojeń". Jestem przekonany, że każdy z Was znajdzie ulubione produkty u każdego z producentów. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby do pracy przy samochodzie podchodzić z uśmiechem i radością. Czego sobie i Wam życzę :)

Wasz Botox leży równie dobrze na wosku naturalnym i syntetycznym wiec tu tez plus za to, dodatkowo  nie łapie przy tym kurzu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 05:30, gizbern napisał:

Który QD albo QW najlepiej usuwa waterspoty ?


Typowy produkt do waterspotów to np. polytop velox care, gyeon water spot. Ale musisz wiedzieć że stare waterspoty czasami da się usunąć tylko czymś ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/2/2017 o 05:30, gizbern napisał:

Który QD albo QW najlepiej usuwa waterspoty ?

Z moich osobistych doświadczeń to oprócz typowo śmierdzących octem środków typu carpro/gyeon waterspot, których osobiście nie lubię, to bardzo dobrze radzą sobie z nimi produkty Kocha: Allround QuickandShine (super produkt!) i litrowy Quick and Shine. Jest też lekko kwaśny detailer kocha - FSe (ph~6) specjalnie stworzony dla osób mających problemy z twardą wodą. 

Z innych producentów całkiem nieźle radzi sobie z waterspotami Megs Ultimate Quick Detailer. 

Reszta detailerów - nie jest w stanie usunać waterspotów, które te usuną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier audi a4 b6 , kod lakieru ly9b brilantschwarz, auto po polerce , wysmarowane angelwaxem, szwagry:  jaki qd na to ? Tak by podbił wet look i szklistość ? Mogę smarować dwa razy w tygodniu tylko by tak zostało👍😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.