Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko bo nie mogę znaleźć

Co da lepsze i dłuższe zabezpieczenie a zarazem da fajniejszy fun na czarnym Uni lakierze

ADBL Quick Wax

Soft 99 Luxury glos?

Nie zabardzo mam miejsce do nałożenia wosku choć teraz lezy Fusso jakies 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tematu typu jaki QW polecany więc zapytałem tutaj.Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to Zobaczył byś że chodzi o dłuższe zabezpieczenie bo nie mam gdzie nakładać wosku(uroki mieszkania w blokach).Akurat QD mam na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jedrek1980 napisał:

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to Zobaczył byś że chodzi o dłuższe zabezpieczenie bo nie mam gdzie nakładać wosku(uroki mieszkania w blokach)

Dłuższe zabezpieczenie już masz na aucie. I chyba nic Ci dłuższego nie da.

Jakoś mieszkam w bloku i myję, glinkuję, cleaneruję, odsmalam, deiroznizuje i kładę wosk bez żadnych problemów. W tajemnicy Ci powiem że nie tylko ja. Więc argument żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś w stanie dać konkretnej odpowiedzi po co dyskusja.Wiem ze Fusso jest długo dystansowcem.Też myję auto sam na bezdotyku.Nie mam za bardzo na chwilę obecną czasu na dłuższe zabawy z lakierem więc zapytałem co dłużej poleży na aucia i zarazem zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD se kup poleży najdłużej z QD :P

Luxury gloss nie wiem czemu sprzedawany jest jako QD jak chyba to jest właśnie QW nawet z etykiety to wynika. Dla mnie ciężki w użyciu nie miał w sobie nic nawiązującego do słowa QUICK. Użyłem dosłownie kilkukrotnie i odsprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pływak napisał:

Luxury gloss nie wiem czemu sprzedawany jest jako QD jak chyba to jest właśnie QW nawet z etykiety to wynika. Dla mnie ciężki w użyciu nie miał w sobie nic nawiązującego do słowa QUICK. Użyłem dosłownie kilkukrotnie i odsprzedałem.

Nope, imo to jest pełną gębą właśnie slowdetailer, zresztą świetny kiedy masz czas się bawić i go miziać fibrą dwie godziny. Quickwaxem bym go nie nazwał, za krótko siedzi na to. W aplikacji jest dość podobny do QD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KHOT napisał:

właśnie slowdetailer, zresztą świetny kiedy masz czas się bawić i go miziać fibrą dwie godziny. Quickwaxem bym go nie nazwał, za krótko siedzi na to. W aplikacji jest dość podobny do QD1.

Czemu mnie nie dziwi że gdzie pojawia się QD1 tam pojawia się inspektor khot i jego slowdetailer :D

Pojawił się ostatnio test na forum 15 qdków. Zacytuję

"ADBL - płyn o konsystencji mleka, barwa różowa, zapach słodki - owocowo-kwiatowa chemia, trochę przypominający płyn do płukania upranej odzieży, podczas aplikacji delikatnie wyczuwalny. Aplikacja bezproblemowa - tak w cieniu, jak i w słońcu, przy polerowaniu zero "mazów". Przyciemnienie delikatne, prawie niezauważalne. Połysk/szklistość - 5+"

 

A ty dalej swoje... słowa puste, niczym nie poparte. Żadnego foto, żadnego filmu... Obiektywizm równy zeru :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Tylko nakladanie czegokolwiek po "tylko bezdotyku"  i to jeszcze na uni to bezsens ... bo po  bezdotyku auto jest brudne i jak tu cokolwiek nakladac na lakier?  

Bezdotyk w sensie swoje wiaderka rekawica szampon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z QD1, nie wiem jaką mam wersję. Aplikuje się dobrze w słońcu, w cieniu, na zimnym i ciepłym lakierze. Dociera się ładnie, daje piękny look lakieru. Czasami mam wrażenie, że niektórzy opisują inny produkt, ale to tylko moje subiektywne odczucia ;)

077958ab794e989cgen.jpg

8b66fa9971f25120gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, grubybonk napisał:

Porównywał ktoś z was jaki wpływ ma rozcieńczenie CarPro Ech2O na uzyskany efekt? Planuję używać jako QD i zastanawiam się czy próbować 1:5, 1:10 czy nie ma sensu i zrobić od razu wedle zaleceń 1:20 :)

Bylo i pisali ze 1:10 sie ciagnie po lakierze. Ja mam 1:20 rozrobione i jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, grubybonk napisał:

Dziękuję o to mi chodziło. Szczerze mówiąc przeszukałem temat pod kątem CarPro Ech2O, ale to mi umknęło.

Szczeze mowiac to skoncze 1:20 i zobacze 1:15 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ECH2o ,eksperymentowałem ze stężeniami, w tej chwili używam 1:5. Zrobiłem tak dla sprawdzenia ,jak to będziewyglądało .Nic się nie ciągnie, połysk okrutny, samochód wygląda mokro,jak oblany olejem. Póki co za gorąco,żeby się w to bawić( u nas 27 stopni) Dobrze domywa szyby i pozostawia na nich miękki połysk

Wróć .37 stopni u nas jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, canta8 napisał:

Używam ECH2o ,eksperymentowałem ze stężeniami, w tej chwili używam 1:5. Zrobiłem tak dla sprawdzenia ,jak to będziewyglądało .Nic się nie ciągnie, połysk okrutny, samochód wygląda mokro,jak oblany olejem. Póki co za gorąco,żeby się w to bawić( u nas 27 stopni) Dobrze domywa szyby i pozostawia na nich miękki połysk

Wróć .37 stopni u nas jest :)

Przed chwilą testowałem 1:20 i połysk jak najbardziej na +, ładnie odparowuje, chociaż dzisiaj to wszystko by odparowało :). Do tej pory używałem głównie PB spray and gloss bo ładnie usuwał mi ślady po wodzie, teraz czas na potestowanie CarPro Ech2O. Rozrobię 1:5 i inne w któryś dzień i napiszę jak to u mnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.