Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, menior napisał:

Jak dla mnie QD1 to całkiem przereklamowany,stosuje ostatnio na przemian z MD i Botoxem i jak dla mnie to on odstaje od reszty i nie rozumiem co Wy w nim widzicie :o

Odstaje w czym? W tym że daje lepszy look chyba. W każdym miejscu gdzie jest QD1 jest twoje narzekanie ;) pewnie masz do tego prawo tylko ja naprawde nie rozumiem czemu sie qd1 czepiasz. Aplikacja jest banalna (nawet stara wersja) a wygląd podbija super. Jeśli jest jakakolwiek resztka wosku na lakierze to po qd1 krople jak w dniu nakładania wosku. Pewnie... jest masa detailerów które używa się banalnie jak płyn do szyb, ale one kompletnie nic nie wnoszą do wyglądu. Równie dobrze można sobie demineralką z opryskiwacza psiknąć i przetrzeć... co kto lubi. Luxury gloss aplikuje się o wiele gorzej niż QD1 a jakoś nikt na forum lamentu nie robi. Wrzucałem ten filmik już ale wrzucę jeszcze raz bo żaden z QD których używałem nie dawał takiego looku na lakierze. Lakier niemal jak oblany szkłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fredi88 napisał:

Luxury gloss aplikuje się o wiele gorzej niż QD1

Tu się akurat nie zgodzę. Mimo że QD1 to jak na razie mój ulubiony QD (choć Prostuff Water Gold w drodze). Powiedziałbym że pod tym względem są porównywalne z lekkim wskazaniem na Softa

23 minuty temu, menior napisał:

stosuje ostatnio na przemian z MD i Botoxem i jak dla mnie to on odstaje od reszty i nie rozumiem co Wy w nim widzicie

A ja nie rozumiem co ktokolwiek widzi w Botoxie bo jak dla mnie to on robi na lakierze......zupełnie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, menior napisał:

Jak dla mnie QD1 to całkiem przereklamowany,stosuje ostatnio na przemian z MD i Botoxem i jak dla mnie to on odstaje od reszty i nie rozumiem co Wy w nim widzicie :o

No ja tam dużo  stycznosci z qd1 nie mialem bo dopiero co sobie kupilem na testy i to jeszcze w starej wersji . Dla mnie fajny qd :) cieszy oko latwosc docierania i przyciemnia oraz kropelkuje czego chciec wiecej . Majac 6 badz 7 QD w szafce dzisiaj mylem auto po myciu suszenie otwieram szafke i reka poszla na qd1 mimo ze sa tam lepsze z ktorymi sie latwo pracuje a wyglad tez podbijaja wiec cos w sobie ma i tyle. A co do MD z SG to ciagnie sie jak stara zelka . Look moze i fajny ale samo docieranie jest upierdliwe tym bardziej gdzie ja na podwórku  cien mam do ok 8 rano a potem dopiero wieczorem . Wiec nieraz dane mi jest aplikowac qd na cieply ale nie goracy lakier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Fredi88 napisał:

Luxury gloss aplikuje się o wiele gorzej niż QD1

u mnie ciut lepiej aplikuje sie Luxury. Konsystencją jest podobny do AF Finale - może dlatego bliższe mojemu sercu są QD o konsystencji wody lub nawet lżejsze. Takie włąsnie QD powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, menior napisał:

Jak dla mnie QD1 to całkiem przereklamowany,stosuje ostatnio na przemian z MD i Botoxem i jak dla mnie to on odstaje od reszty i nie rozumiem co Wy w nim widzicie :o

 

 

Cytuj

 

Jakas dziwna nagonka jest ostatnio na MD :oa zachwyt nad QD1,ja przerobilem juz 2 butle MD i dla mnie ze wzgledu na fajny efekt jaki daje i niska cene pozostaje jednym z ulubionych QD a troche ich przerobilem,nie rozumiem natomiast zachwytu nad QD1 jak dla mnie to on niczym sie nie wyroznia no co najwyzej okropna butelka i atomizerem

 

 

 

 

Cytuj

 

Moda na Softa jest akurat zrozumiała, niska cena,duża pucha i trwałość ;) Co do QD1 to nie rozumiem skąd na niego moda i zachwyt,jak dla mnie to jeden ze słabszych QD jakie stosowalem na dodatek w kiepskiej butelce i z tragicznym atomizerem

 

 

 

Powtarzasz się kolego i to dosłownie. Mało konstruktywna krytyka - zero konkretów.

Ja nie mówię że QD1 to najlepszy QD na świecie ale z Twoich postów zwykłym hejtem mi pachnie:o

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

może dlatego bliższe mojemu sercu są QD o konsystencji wody lub nawet lżejsze

Wrzuć sobie Tenzi Detailer Quartz Spray. Bezzapachowa woda bym powiedział. A poślizg daje taki jak CarPro Ech2o i look praktycznie identyczny. Przynajmniej ja się różnic nie dopatrzyłem aplikując je obok siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Strus napisał:

A ja nie rozumiem co ktokolwiek widzi w Botoxie bo jak dla mnie to on robi na lakierze......zupełnie nic

kropelek u mnie nie pamiętam z Botoxu ale zrzut wody miał fajny. W sumie u mnie deszczu jeszcze nie widział. Przyjrzę mu sie wkrótce.

3 minuty temu, Strus napisał:

Tenzi Detailer Quartz Spray

Pierwsze słyszę :D ruszam na zakupy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eryczek napisał:

 

 

 

 

 

 

 

Powtarzasz się kolego i to dosłownie. Mało konstruktywna krytyka - zero konkretów.

Ja nie mówię że QD1 to najlepszy QD na świecie ale z Twoich postów zwykłym hejtem mi pachnie:o

A niby jaka dla mnie korzyść z tego hejtowania :oja widzę natomiast ze ten produkt jest bardzo promowany i kompletnie nie rozumiem dlaczego bo to najsłabszy QD jaki testowałem ale może mi się jakiś trefny trafił :o odstaje dla mnie jeśli chodzi o efekt bo nie widzę właściwie by on coś dodawał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, menior napisał:

A niby jaka dla mnie korzyść z tego hejtowania :o

Nie mam pojęcia

 

6 minut temu, menior napisał:

widzę natomiast ze ten produkt jest bardzo promowany i kompletnie nie rozumiem dlaczego

A jakie wg Ciebie korzyści mają mieć dziesiątki ludzi wypowiadających się o nim pozytywnie?

 

7 minut temu, menior napisał:

bo to najsłabszy QD jaki testowałem ale może mi się jakiś trefny trafił :o odstaje dla mnie jeśli chodzi o efekt bo nie widzę właściwie by on coś dodawał 

Rozwiniesz temat? Kiepsko Ci się aplikował? Miałeś kłopot z dotarciem go, zostawiał Ci mazy? Napisz coś więcej niż "że odstaje" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile po zastosowaniu wszelkich innych QD typu MD,Botox,finale,QED,C.G Pro 40, BSD,2 od megsa(z tych co pamietam)widziałem mniejsza lub większą poprawę wygladu to w przypadki QD1 nie widzę żadnej :/ na dodatek aplikacja nie jest z tych bajecznych a butelka i atomizer kiepskiej jakości,co do kropelek i kurzu się nie wypowiem bo nie zwracam na to uwagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to jesli piszesz ze po qd1 nie widziales zadnej roznicy a np po wspomnianym botoxie ja widziales to chyba ktos ci sprzedal wode z barwnikiem i zapachem.   Moze butelka sie zgniata i wciaga to co do samego atomizera nie ma nic do zarzucenia. Ale co do aplikacji sie z toba nie zgodze psikasz 2 strzaly na fibre jeden badz dwa na element i wycierasz po chwili odparowuje odwracasz fibre badz druga przelecisz element i nie ma sladu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior na filmiku który wrzuciłem też nie widzisz jak auto się błyszczy? Mam totalnie odwrotne spostrzeżenia niż Ty. QD1 to jeden z lepiej podbijających wygląd qd z tych co miałem. Zdaje się że twierdzi tak większość. Kupowałeś z pewnego źródła? Nie przemrożony (zamówiony zimą)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

to chyba ktos ci sprzedal wode z barwnikiem i zapachem.

hehehe taka dygresja, przypomniało mi się jak bodajże 4 lata temu dostałem taki produkt do testów z naklejką - tajne przez poufne bez nazwy w fazie testów :D Na 99% jestem pewny ze to była woda zapachowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

Wrzuć sobie Tenzi Detailer Quartz Spray. Bezzapachowa woda bym powiedział. A poślizg daje taki jak CarPro Ech2o i look praktycznie identyczny. Przynajmniej ja się różnic nie dopatrzyłem aplikując je obok siebie

Looka nie daje praktycznie żadnego. Jak auto jest czyste i zadbane, to wygląda tak samo, może jakbym go wrzucił na szczura, to by coś tam podbił. Poślizg jest dopiero jak dobrze odparuje i to na poziomie BSD. Docieranie to MASAKRA. I nie chodzi o fibrę, bo oba razy, jak go używałem, docierałem ADBL Puffy, czyli taką z gatunku miękkich i delikatnych. Ale znalazłem na niego jeden sposób: usuwanie waterspotów z UNCra. W tym jest wyśmienity. Muszę w końcu napisać recenzję, bo nawet zdjęcia mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał126 napisał:

Looka nie daje praktycznie żadnego.

Dlatego napisałem że pod tym względem jest dla mnie jak Ech2o. Bo CArpro u mnie też w zasadzie nic do looka nie wnosi.

 

9 godzin temu, Michał126 napisał:

Docieranie to MASAKRA

Ja nie zanotowałem większych problemów ale kładłem go tylko na 1/3 maski na razie. Więc może masz rację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za porządne nałożenie QD1 bo też nie widziałem jakieś różnicy. Więc do rzeczy, auto umyte aktywną pianą potem szampon FX PROTECT odtluszczajacy a na sam koniec ipa. Po takim zabiegu myślę że nic nie zostało po coli476. Wysuszyłem auto i wziąłem się za nakładanie QD1 i albo ja jestem ślepy albo nie widzę żadnej różnicy. Moja żona też nie widzi różnicy. Lakier srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, markis80 napisał:

myślę że nic nie zostało po coli476.

Bez cleanera mogło zostać.

13 minut temu, markis80 napisał:

Wysuszyłem auto i wziąłem się za nakładanie QD1

Próbujesz usnąć resztki wosku po to żeby położyć tylko QD ? QD sam w sobie nie da Ci zabezpieczenia lakieru. Jesli bez twardego wosku to już lepiej jakieś QW połóż.

 

15 minut temu, markis80 napisał:

albo ja jestem ślepy albo nie widzę żadnej różnicy. Moja żona też nie widzi różnicy. Lakier srebrny.

Sam sobie odpowiedziałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

Dlatego napisałem że pod tym względem jest dla mnie jak Ech2o. Bo CArpro u mnie też w zasadzie nic do looka nie wnosi.

Ja nie zanotowałem większych problemów ale kładłem go tylko na 1/3 maski na razie. Więc może masz rację.

Nie używałem Ech2o, więc nie wyłapałem sensu ;)

Ja położyłem na dwa całe auta. Efekt hydrofobowy też daleki od zapowiadanego, ale jedno przyznaję: przy braku zabezpieczenia (z jednego zmyłem pod lakiernię, z drugiego spłynęło), wyjątkowo ciężko go zarżnąć - po Shampoo Pro w zasadzie identycznie tak sobie hydrofobował jak przed. IPA też niewiele zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, menior napisał:

a butelka i atomizer kiepskiej jakości,co do kropelek i kurzu się nie wypowiem bo nie zwracam na to uwagi 

to faktycznie argumenty pozwalające zakwalifikować go do najgorszych QDeków

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kłaść QD na goły lakier ? Skoro miałeś jakieś resztki coli to byś się przekonał jak QD1 potrafi podtrzymać kropelki. Co do wyglądu... no cóż jeśli masz srebrne auto to nigdy szału nie będzie.

Chciałem zobaczyć czy efekt jaki miałem na lakierze to efekt coli476 i QD1 czy samego coli476. No cóż co do wyglądu nie ma różnicy. W zestawie coli476 i QD1 to wiem że kropelkuje pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.