Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ceny, to zawsze sobie zadaję pytanie: Czy dany produkt jest x razy lepszy od innego żeby dać za niego y razy więcej? I opierając się głównie na opiniach z tego forum dokonuję wyborów. Mam u siebie produkty te tańsze i te droższe. Bo nie zawsze 2x droższe oznacza 2x lepsze.

Poza tym nie ukrywajmy, na dane produkty i marki panuje moda. Ktoś wrzuci relację z użycia jakiegoś specyfika że OMG jaki on wspaniały! i od razy inni kupują. I mimo, że efekt nie jest wcale jakoś dużo lepszy od poprzednio używanego produktu, to jakoś trzeba sobie te wydane xxx złoty uzasadnić. Ja tak przynajmniej mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tafla napisał:

Ktoś wrzuci relację z użycia jakiegoś specyfika że OMG jaki on wspaniały! i od razy inni kupują. 

Na FB Sonaxa było kiedyś wrzucone zdjęcie efektu na lakierze "zadowolonego klienta" z ich produktem, a na FB K2 to samo zdjęcie oczywiście z produktem K2 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, drufi napisał:

Na FB Sonaxa było kiedyś wrzucone zdjęcie efektu na lakierze "zadowolonego klienta" z ich produktem, a na FB K2 to samo zdjęcie oczywiście z produktem K2 :mrgreen:

I który był lepszy? :)

Swoją drogą nie zdziwiłbym się gdyby oba były robione w tej samej fabryce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pkubalak napisał:

No to pojechałeś :D

Ale wierz mi, widać różnicę. Przy okazji wiemy, że dla Ciebie liczy się wielkość ;)

Z czym pojechałem? Jaka wielkość? Gdyby się dla mnie wielkość liczyła to pewnie w moim arsenale byłyby same k2, tenzi i inne tego typu wynalazki. Na dzień dzisiejszy mam qd1 z którego jestem zadowolony, dg 921 z którego nie jestem zadowolony i bsd który robi co ma robić. Zamówione mam już QD od funky witch, od detailers magic tak po prostu na potestowanie. Jeśli chciałbym domówiłbym i yoge ale jakoś nie powaliła mnie po testach na forum. Przyjdzie i na nią czas. Pytanie było inne i takie docinki że liczy się wielkość są trochę żenujące... Z drugiej strony kupiłbyś komuś wosk SV wiedząc że auto ma kilka lat i nigdy nie było dobrze umyte? Żeby nałożył taki wosk na 1 raz? To samo jest z detailerem... kupię 200ml yogę którą wypsika na raz i stwierdzi... ale gówno... starcza na raz a do tego takie drogie. Nie o to mi chodzi. Ma być min pół litra i dobrze podbijać look na tych niezbyt fortunnych jasnych lakierach. Tak żeby na raz nie zużył tylko sam mógł popróbować ile trzeba na auto. Żałuję trochę że temat zacząłem czytając teksty że najchetniej kupiłbym 5l baniak k2 spectrum byle było dużo. Prezenty dla obojga mam dawno kupione. Oboje mają urodziny. Ale siedząc na działce przy piwku pomyślałem że kupie im jakieś qd może się wciągną... w odpowiedzi taka gównoburza... Nie ma sensu ciągnąć tego dalej bo i tak nic sensownego się nie dowiem. A docinek nie uśmiecha mi się czytać. Dzięki wszystkim za RZECZOWE odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fredi88 napisał:

Z czym pojechałem? Jaka wielkość? Gdyby się dla mnie wielkość liczyła to pewnie w moim arsenale byłyby .....  Pytanie było inne i takie docinki że liczy się wielkość są trochę żenujące...  A docinek nie uśmiecha mi się czytać. Dzięki wszystkim za RZECZOWE odpowiedzi :good:

Widzisz, na forum używa się emotek, nie po to by były, ale po to by coś dodatkowo wyrazić. Niepotrzebnie się unosisz, bo przecież zacytowałem dokładnie twoje zdanie dotyczące 'małej pierdoły'. Trochę mnie to rozbawiło, ale i jednocześnie wniosek (czyżby nieprawidłowy po tym zdaniu?) nasunął się dotyczący wielkości. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli Ty uważasz to są docinki, to cóż, przepraszam.

p.s.

ja mimo to kupił bym SV - działa super również na nieprzygotowanych lakierach

3 godziny temu, gizbern napisał:

Butelka się podobno nie wciąga do środka :lol:

Hi hi - a podobno poprawione i to w wersji już bodaj nr 3 :D

ADBL Interior QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi atomizerami ADBL. Mi się pół siuwaksa od nich wylało w bagażniku to mi kazali w procedurze reklamacyjnej wysłać zdjęcia dokumentujące to zdarzenia. Śmiech na sali. Nic od nich nie kupię. Już nigdy.

11 godzin temu, Michał126 napisał:

A w drożyźnie nie zdarza się, żeby wyskoczył? :D Mnie tam wiedźmowe atomizery działają bez zarzutu :) I są o wiele lepsze niż ADBL.

Nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi88, nie wiem, czy nie uderzyłbym w produkt który zapewnia dużą śliskość lakieru. Wygląd po qd to jest kwestia, którą się zauważa, bądź nie - tym bardziej na srebrnym/białym lakierze. W tym wypadku większy efekt dałoby chyba wyglinkowanie lakieru.

Nawet ja czasem nie jestem pewien, czy widzę, różnicę po konkretnym qd, czy po prostu chce ją widzieć. ;)

Natomiast łatwość aplikacji i śliskość lakieru jest tym czymś czego trudno nie zauważyć, a kropelki to dodatkowy atut. 

 

Cytuj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo QD nie tyle nadaje co przywraca blask lakieru. U mnie jest mega twarda woda nawet po dokładnym wytarciu auta czarny lakier traci swój efektowny wygląd. Po przetarciu dobrym QD wraca blask i śliskość lakieru niemalże taka jak tuz po naniesieniu Fusso.

 

@Fredi88  nie lepiej było by im kupić jakiś quick wax w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pływak napisał:

@Fredi88  nie lepiej było by im kupić jakiś quick wax w sprayu?

Chyba kolejnych 3 stron przekrzykiwania się tym razem o QW nie zniosę :lol:

 

Zobaczymy jak z czasem. Jednym z tych aut i tak mam się zamiar zająć na urlopie więc dostanie wosk jakiś trwały i qd byłby na podtrzymanie. Drugie jak starczy mi czasu... bo jeszcze przy swoim chce coś podziałać. Tak czy siak może chociaż oba wyglinkuję... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, haks napisał:

Masakra z tymi atomizerami ADBL. Mi się pół siuwaksa od nich wylało w bagażniku to mi kazali w procedurze reklamacyjnej wysłać zdjęcia dokumentujące to zdarzenia. Śmiech na sali. Nic od nich nie kupię. Już nigdy.

Nigdy.

Napisałeś najpierw w innym temacie, że przez wadliwy atomizer produkt się ulał z zapytaniem czy można to reklamować. Użytkownicy naskoczyli na Ciebie, ale my chcieliśmy rozwiązać problem. Prywatnie poprosiliśmy o fotki i opis zdarzenia. Chociażby po to żeby dowiedzieć się który atomizer miałeś zamontowany. Odpowiedziałeś "ok" i od tamtej pory zero kontaktu. Za to publicznie na forum wesoło mieszasz nasz z błotem. Ciekawe podejście. My temat chcieliśmy załatwić tak byś był zadowolony. Zazwyczaj firmy każą reklamować produkt poprzez jego odesłanie, wypełnianie formularzy reklamacyjnych itd. My chcieliśmy wszystko uprościć i poprosiliśmy o fotki. Szkoda, że wyszło jak wyszło. Szkoda też, że już nigdy nie kupisz nic z naszym logo. Naszym zdaniem zachowaliśmy się właściwie i nadal chętnie zrekompensujemy Ci niedogodności które wynikły z powodu naszego produktu.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam podobne pytanie jak Fredi88, szukam QD, na prezent dla Ojca i dla Brata, jeśli ma to jakieś znaczenie, to Ojciec ma srebrną Volvuszkę S60, a brat E39 Cosmoschwartz, myślałem nad BSD, Funky Witchem i Good Stuff Quick Detailer Cheetah's Speed, ma ktoś jakieś porównanie ? Ewentualnie Ojcu kupie inny, a bratu inny i będą testerami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ADBL napisał:

Napisałeś najpierw w innym temacie, że przez wadliwy atomizer produkt się ulał z zapytaniem czy można to reklamować. Użytkownicy naskoczyli na Ciebie, ale my chcieliśmy rozwiązać problem. Prywatnie poprosiliśmy o fotki i opis zdarzenia. Chociażby po to żeby dowiedzieć się który atomizer miałeś zamontowany. Odpowiedziałeś "ok" i od tamtej pory zero kontaktu. Za to publicznie na forum wesoło mieszasz nasz z błotem. Ciekawe podejście. My temat chcieliśmy załatwić tak byś był zadowolony. Zazwyczaj firmy każą reklamować produkt poprzez jego odesłanie, wypełnianie formularzy reklamacyjnych itd. My chcieliśmy wszystko uprościć i poprosiliśmy o fotki. Szkoda, że wyszło jak wyszło. Szkoda też, że już nigdy nie kupisz nic z naszym logo. Naszym zdaniem zachowaliśmy się właściwie i nadal chętnie zrekompensujemy Ci niedogodności które wynikły z powodu naszego produktu.

Faktura zakupu poleciała do księgowej jednak dziś przy zakupach w Shining Car omawialiśmy ten temat i wziąłem kopie faktury. Także zaraz wraz ze zdjęciem atomizera wysyłam wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi88. Skoro ma to byc prezent to nie możesz "dać ciala" Ja kupiłbym  coś z klasyki. Sprawdzonej na całym świecie. Kupiłbym albo Poorboy's Spray & Gloss  albo Optimum Instant Detailer. Nie znam nikogo,kto skarzyłby sie na któryś z tych quików. Nie gryzą się z niczym,dają ładny look. Poleciłbym Ci Optimum w koncentracie. Za ok 100 zł masz 4 litry dobrego preparatu. Dodatkowym atutem jest to,że możesz sobie robić miksy z innym preparatami i patrzec jak to działa. Dla mnie i moich znajomych takie miksowanie to sama radość. Nie wiem,który z tych detailerów bardziej lubię,więc wziałem oba. Starczy na lat kilka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne qd.megsa,bsd,finale,auto glym,angelwax,sg i multum innych o których zapomniałem.kupiłem oststnio adbl qd1. Tak poprostu z ciekawości.umyłem dziś auto na podwórku w pełnym słońcu.oczywiście pełno kropek i waterspotów.osuszyłem,wstawiłem do garażu.lakier zdążył się nagrzać.i aplikacja qd1. Psik na bogato,roztarłem,fibra na drugą stronę i bajka.nie ma najmniejszych problemów z dotarciem.szklistość na najwyższym poziomie,wet też bajka. Zrzut wody (sprawdzałem) też na najwyższym poziomie. Zobaczymy jak z trwałością.mam nadzieje że chociaż na dwa mycia wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kieruj się na prezent tym co dla Ciebie jest naj. Po prostu przy wreczaniu warto wytłumaczyc co i jak używać. Ja dla ojca kupiłem właśnie QD swissa fakt faktem samochód myje tylko na bezdotyku marnuje produkt ale mnie cieszy że chociaż używa po każdym "myciu". Warto też wspomnieć że jest to twój ulubiony produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.