Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AreK napisał:

to faktycznie argumenty pozwalające zakwalifikować go do najgorszych QDeków

dla mnie QD sa po to by po myciu dodac cos od siebie do wygladu,nie nameczac sie zbytnio przy aplikacji,i od tej strony QD1 to najslabsze co mialem bo jak dla mnie nie dodaje nic...a jesli do tego butelka i atomizer sa kiepskiej jakosci :/ kropelki mnie malo interesuja a zakurzone auto nastepnego dnia mam zawsze cokolwiek bym nie nalozyl,szanuje Wasze zdanie bo wielokrotnie dokonujac wyboru produktu kierowalem sie waszymi opiniami i dobrze na tym wyszlem ;) Ale co do QD1 tak nie jest i sam nie rozumiem czemu:ohmy: Ja ale chyba nie tylko odnosze wrazenie ze ten produkt (jak i wiele ADBL)sa tu bardzo promowane kosztem glownego konkurenta MD swego czasu bardzo chwalonego a ostatnio wrecz szydzonego...ale moze to tylko moje wrazenie a mnie sie trafil trefny QD1 w trefnej butelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, menior napisał:

O ile po zastosowaniu wszelkich innych QD typu MD,Botox,finale,QED,C.G Pro 40, BSD,2 od megsa(z tych co pamietam)widziałem mniejsza lub większą poprawę wygladu to w przypadki QD1 nie widzę żadnej :/ na dodatek aplikacja nie jest z tych bajecznych a butelka i atomizer kiepskiej jakości,co do kropelek i kurzu się nie wypowiem bo nie zwracam na to uwagi 

I widzisz znowu się powtarzasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, markis80 napisał:


Tak korekta była robiona. Auto to Renault megane kod lakieru TED069

2017-05-11_14.43.13.jpg

Na moim srebrnym jestem wstanie zobaczyć wszystko.

Kiedyś lałem QD litrami. Ale po korekcie, kosmetyka zaczyna nabierać innych barw.

Jestem w stanie odróżnić każdy produkt na lakierze i zobaczyć efekt jaki robi.

QA najlepiej nakłada sie w zaciemnionym miejscu z ledem w ręku. W tedy nawet na srebrnym widać efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
19 godzin temu, menior napisał:

dla mnie QD sa po to by po myciu dodac cos od siebie do wygladu,nie nameczac sie zbytnio przy aplikacji,i od tej strony QD1 to najslabsze co mialem bo jak dla mnie nie dodaje nic...a jesli do tego butelka i atomizer sa kiepskiej jakosci :/ kropelki mnie malo interesuja a zakurzone auto nastepnego dnia mam zawsze cokolwiek bym nie nalozyl,szanuje Wasze zdanie bo wielokrotnie dokonujac wyboru produktu kierowalem sie waszymi opiniami i dobrze na tym wyszlem ;) Ale co do QD1 tak nie jest i sam nie rozumiem czemu:ohmy: Ja ale chyba nie tylko odnosze wrazenie ze ten produkt (jak i wiele ADBL)sa tu bardzo promowane kosztem glownego konkurenta MD swego czasu bardzo chwalonego a ostatnio wrecz szydzonego...ale moze to tylko moje wrazenie a mnie sie trafil trefny QD1 w trefnej butelce

Ciekawa sprawa. Jak będziesz w Polsce, odezwij się do nas na PW. Wyślemy Ci QD1 bezpośrednio od nas. Z tego co mówisz wynika, że produkt nie działa i trzeba go zareklamować.

Drugą opcją, pewnie mniej możliwą do zrealizowania, jest odwiedzenie naszej siedziby przez Ciebie. Załatwimy panele w różnych kolorach, w tym taką jak Twój. Wspólnie się pobawimy różnymi QD i QW i nagramy z tego jakiś fajny filmik porównawczy. Jesteś chętny? :)

odpowiadając na zarzut promowania. poza stałą coroczną opłatą abonamentową:

1. nie rozdajemy produktów

2. bardzo rzadko (jak do tej pory raz przed premierą yeti) rozsyłamy testery produktów.

3. Od samego początku powtarzamy, że nie mamy na celu rywalizacji z Polskimi producentami. Naszym celem są najlepsze marki zagraniczne i to do nich chcemy równać lub je przeskakiwać. Na naszym rodzimym rynku jest miejsce dla kilku firm. A my cieszymy się, jeżeli polskie przedsiębiorstwa odnoszą sukces bo to w szerszej perspektywie lepiej dla wszystkich mieszkańców kraju :).

Mam nadzieję, że ten post trochę rozjaśnił. Wracam do roli obserwatora tematu który skądinąd szalenie ciekawy i fajnie się go czyta.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 22:01, Fredi88 napisał:

daje lepszy look chyba (...) a wygląd podbija super (...) Pewnie... jest masa detailerów które używa się banalnie jak płyn do szyb, ale one kompletnie nic nie wnoszą do wyglądu (...) bo żaden z QD których używałem nie dawał takiego looku na lakierze.

W sezonie 2018 okaże się że mamy fibry do docierania i atomizery do QD podbijające wygląd. :lol:

1smcyp.jpgvia Imgflip Meme Generator

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnio moim ulubionym Quick detailerem jest Chemical Guys P40. Fajny nie wymagajacy dużo pracy ;) i coś tam podbijający;) Qd1 mam testerek i jakoś nie mam kiedy go położyć. A jakoś ostatnio bardziej mnie kreci woskiwanie niż pryskanie Qdekami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KHOT napisał:

W sezonie 2018 okaże się że mamy fibry do docierania i atomizery do QD podbijające wygląd.

Można mówić 100 razy a i tak jak pojawia się gdzieś temat qd1 to pojawiają się ci sami "hejterzy" :-]

Qd1 aplikuję dokładnie tak samo jak każdy inny qd który mam. Tyle samo psiknięć takie same przetarcia zwykłą fibrą od sonaxa więc o jakich specjalnych akcesoriach mowa? :oPisałem to już x razy na forum a tu ciągle to samo... specjalne fibry itp ja na prawdę nie mam żadnego problemu z tym qd. Widocznie można mówić jak do słupa. Poza tym z grona osób narzekających nie pojawił się ani żaden filmik ani foto... tylko puste narzekanie za każdym razem.

Co do twojej wspaniałej historyjki... każdy nawet najdroższy wosk po kilku/nastu myciach w końcu osłabnie. Co złego w podbiciu delikatnie wyglądu qd? Nie popadamy trochę w paranoję? Może niedługo będzie strach użyć qd bo wyśmieją cię na forum że masz kiepski wosk. Nie każdy ma przy domu garaż żeby aplikować sobie świeży wosk raz na miesiąc. Zimą mam w ogóle z tym problem dlatego przed zimą zawsze wpada coś pancernego jak colli 476 a po myciach coś co da ładniejszy błysk jak qd1 i taka kanapka siedzi spokojnie do wiosny. Nie traktuję qd jak qw... to wy próbujecie to tak przedstawić. Dla mnie qd ma dodać coś do wyglądu. Kropelkowanie mnie mało obchodzi ale tak się składa że po qd1 jeśli jest coś pod spodem to kropelki są ekstra. Jeśli niczego nie ma no to kropelki takie sobie i w ogóle mnie to nie razi. Kropelki daje bsd za to nic nie daje do wyglądu. Dlatego wolę na zabezpieczone auto dać qd1 niż bsd. Jeśli nie miałbym nic na aucie albo miałbym białe/srebrne to pewnie qd1 też by szału nie zrobił. U mnie robi co pokazałem wyżej. Ale niektórzy mają klapki na oczach i widzą to co chcą widzieć :)

Z mojej strony tyle... bo nudne to przekomarzanie się robi. U mnie qd1 ma stałe miejsce, tak jak bsd, Quick Magic, Luxury Gloss czy UQD. Każdy ma swoje zastosowanie w ciut innej sytuacji i chcę każdy z tych produktów mieć. Botox mnie nie porwał, do tego atomizer rozpadł się w rękach zanim zrobiłem nim jedno auto (a ponoć te adblowskie są do tyłka... :D dziwne że na kilkanaście produktów od nich wszystkie są sprawne). Duragloss 921 to qd którego więcej nie kupię bo jest kompletnie nijaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomizer w Botoxie to porażka, z tym zgoda, a co do "HUR DUR HEJTERZY HEJTUJO KUDE1" to wróć do mojego wcześniejszego posta w tym temacie, uważam qd1 za świetny produkt, ale nie panaceum na wszystkie choroby świata, więc jestem hejterem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior, ze swojej strony doradzam zastosować się do sugestii dystrybutora ADBL bo uważam że to co masz to nie jest QD1.

Ze swojej strony preferuję naturalne quick detailery i na swoim aucie używam własnie tego typu produkty. QD1 używam na autach znajomych, na których leżą różnej maści sealanty. 

Nie postrzegam tego quick detailera przez pryzmat butelki i atomizera ponieważ nigdy ich nie miałem. QD1 jak i pozostałe produkty ADBLa kupuję w 5 litrowych baniaczkach i przelewam do własnych butelek. QD1 zużyłem już ok 10 litrów. Miałem zarówno starą jak i nową wersję, pomiędzy którymi różnic (z wyjątkiem intensywności koloru) nie zauważyłem.

QD1 świetnie pachnie - cukierkowo ale nie chemicznie. Czy psikasz go skąpo czy obficie, rozprowadza się po lakierze zupełnie bezproblemowo. Jeśli przesadzisz z ilością, nadmiar szybko odparowywuje. Nie zostawia smug ani plam. Efekt podbija nawet w oczach laika - auto świeci się że hej. Po aplikacji lakier robi się śliski a kropelki okrąglutkie.

Bez względu na to czy ktoś kropelki lubi czy nie, w deszczu właściwości hydrofobowe produktu są niepodważalne. 

 

Nie ustosunkuję się natomiast do opinii o efektach tego produktu położonego na niezabezpieczonych lakierach bo nie robiłem chyba nigdy takich prób. 

Nie wierzę w cuda. Żeby auto wyglądało, trzeba zainwestować w to trochę czasu i pracy. Od samego psikania auta QD ani QW spektakularnych ani długotrwałych efektów nikt nie uzyska.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o QD1 bardzo się rozwinął, więc dla odmiany zapytam jak to jest z tym ECH2O jako QD ?

Niektóre sklepy podają, że z 500ml otrzymujemy 5l QD, natomiast w opisach przeważnie podawane jest rozcieńczenie 1:20.
W jakich proporcjach Wy go używacie? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eryczek napisał:

iNie wierzę w cuda. Żeby auto wyglądało, trzeba zainwestować w to trochę czasu i pracy. Od samego psikania auta QD ani QW spektakularnych ani długotrwałych efektów nikt nie uzyska.

Ototototototo. Mam wrażenie, że niektórzy by chcieli jednym quickdetailerem zastąpić wszystkie etapy zabezpieczania auta widząc spuszczanie się nad podbiciem wyglądu czy kropelek tutaj. mlcpudv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, InspektorKot napisał:

Wątek o QD1 bardzo się rozwinął, więc dla odmiany zapytam jak to jest z tym ECH2O jako QD ?

Niektóre sklepy podają, że z 500ml otrzymujemy 5l QD, natomiast w opisach przeważnie podawane jest rozcieńczenie 1:20.
W jakich proporcjach Wy go używacie? 
 

Ja rozlałem 250ml z 20ml koncentratu

Ale przyznam że u mnie on efektu prawie żadnego nie ma. Przynajmniej wizualnego. I kropelkowanie bardzo kiepskie

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KHOT napisał:

Mam wrażenie, że niektórzy by chcieli jednym quickdetailerem zastąpić wszystkie etapy zabezpieczania auta widząc spuszczanie się nad podbiciem wyglądu czy kropelek tutaj. mlcpudv.gif

Ototototo... kupiłem całą paletę qd1. W sumie to zaczynam od pianowania qd1, potem mycie qd1 na 2 wiadra a na zabezpieczenie kładę warstwę quickdetailera qd1 do przedłużenia leżącego na lakierze qd1. Ostatnio nawet nasmarowałem żonę przed snem żeby czuć ten wspaniały zapach przez sen...

:ph34r:

 

Ty naprawdę nie czytasz postów tylko piszesz same bzdety niczym ich nie popierając. Nikt w temacie nie napisał ani nie dał do zrozumienia że oczekuje od qd tego co ty napisałeś. Tak jak pisałem qd1 daję w momencie osłabienia błysku wosku i on świetnie ten błysk/kropelki podbija. Nie oczekuję niczego więcej jak "trwałości" (o ile przy qd mozna tego oczekiwać) do kolejnego mycia za tydzień/półtora. Dalej tylko dajesz głupie docinki jak nie o docieraniu, butelce, atomizerze, to o traktowaniu jak święty graal czy lek na wszystko :thumbdown:

Tak jak pisałem chcesz coś wnieść sensownego do tematu to zrób zdjęcie 50:50 i pokaż że nic ten preparat nie daje do wyglądu, nagraj filmik jak ciężko się dociera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, InspektorKot napisał:

Wątek o QD1 bardzo się rozwinął, więc dla odmiany zapytam jak to jest z tym ECH2O jako QD ?

Niektóre sklepy podają, że z 500ml otrzymujemy 5l QD, natomiast w opisach przeważnie podawane jest rozcieńczenie 1:20.
W jakich proporcjach Wy go używacie? 
 

Producent podaje od 1:15 do 1:25 i większość stosuje wypośrodkowaną wartość.

Ja robiłem 1:19. Na litrową flachę 50ml koncentratu plus 950 czystej ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fredi88 napisał:

nagraj filmik

Najpierw muszę wybrać wiadro dodające look autu. Przecież nie wszyscy mają czas na psikanie quickdetailerem i jeszcze machanie szmatą, a myje każdy więc jakbym znalazł wiadro dodające do wyglądu, to by uprościło życie wielu ludziom. Mam już kilku kandydatów, ale najpierw muszę przeprowadzić mocną selekcję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę wybrać wiadro dodające look autu. Przecież nie wszyscy mają czas na psikanie quickdetailerem i jeszcze machanie szmatą, a myje każdy więc jakbym znalazł wiadro dodające do wyglądu, to by uprościło życie wielu ludziom. Mam już kilku kandydatów, ale najpierw muszę przeprowadzić mocną selekcję. 

 

Nie rozumiem dlaczego tak ciężko Ci się pogodzić z tym, że qd1 to bardzo uniwersalny quick! detailer.

Rozumiem, że argumentów brak, ale jak chcesz się popisać sarkazmem to przynajmniej trzymaj jakiś poziom.

 

Podobnie jak Eryczek, uważam że qd1 świetnie podbija look, ma silne właściwości hydrofobowe, genialnie pachnie i bardzo łatwo się dociera.

Ponadto po wizycie na bezdotyku nie ma problemu z waterspot'ami, oraz zauważyłem, że wyraźnie poprawia trwałość wosków twardych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.