Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza latarka do pracy z maszyną polerską? Nie będzie to inspekcyjna więc wystarczy jedna barwa światła,zależy mi na w miarę długiej pracy na baterii i na skupionym świetle,mam już rocksa ale potrzebuje też drugiej na czas ładowania. Budżet około 200 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bienek napisał(a):

To są pojedyncze grubsze rysy które zostały po 1 etapie. Jeżeli chcesz je koniecznie usunąć to musisz użyć pasty tnącej a nie finiszowej.
Pytanie tylko, czy aż tak bardzo Ci to przeszkadza i czy warto drzeć sporo lakieru zeby to usunąć.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie chciał bym zostawić coś lakieru na ewentualne szybkie odświerzenie w przyszłości.  Pytanie tylko jak bardzo będzie to widoczne w słońcu.  Niestety pogoda taka ze za szybko się nie przekonam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, pytanie.

Kupiłem GYEON Q2 WAX. Przyszedł w takim stanie:

20230403_143355.jpg.fef7fcb17d5f5bd3c9d1051d9ba56879.jpg

Sklep mówi że wszystko jest ok bo twarde woski czasami pękają. Spoko, wiadomo że pekaja, nie będę kruszył kopii. Chodzi o to czy ktoś ma pomysł jak to "skleić" żeby cieszyć się aplikacją wosku w sztyfcie.

Wiadomo że trzeba popracować z temperaturą ale może ma ktoś jakiś konkretny pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie.
Kupiłem GYEON Q2 WAX. Przyszedł w takim stanie:
20230403355.jpg.fef7fcb17d5f5bd3c9d1051d9ba56879.jpg
Sklep mówi że wszystko jest ok bo twarde woski czasami pękają. Spoko, wiadomo że pekaja, nie będę kruszył kopii. Chodzi o to czy ktoś ma pomysł jak to "skleić" żeby cieszyć się aplikacją wosku w sztyfcie.
Wiadomo że trzeba popracować z temperaturą ale może ma ktoś jakiś konkretny pomysł?
 


Panowie, pytanie.
Kupiłem GYEON Q2 WAX. Przyszedł w takim stanie:
20230403_143355.jpg.fef7fcb17d5f5bd3c9d10516879.jpg
Sklep mówi że wszystko jest ok bo twarde woski czasami pękają. Spoko, wiadomo że pekaja, nie będę kruszył kopii. Chodzi o to czy ktoś ma pomysł jak to "skleić" żeby cieszyć się aplikacją wosku w sztyfcie.
Wiadomo że trzeba popracować z temperaturą ale może ma ktoś jakiś konkretny pomysł?
 


Mam podobnie, poukładałem brakujące elementy i zacząłem aplikować. Pod dwóch razach się wyrównało w sztyfcie

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z moim problemem na rotacji pasta koch m3.02 i gąbka adbl finish czarna dwa podejścia i piękny lakier, lecz mam nie dosyt i ciężko jednak rotacją wykończyć ten lakier ciężka maszyna itd myślę o maszynie da adbl 9mm cena atrakcyjna opinie też co sądzicie? I czy można do maszyny da wziąć pady z rotacji czy trzeba kupić specjalne do da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robciocop otwory w padach DA służą lepszemu odprowadzania ciepla i o ile w przypadku padów MF czy CUT ma to znaczenie to przy padach FINISH nie zauważyłem różnicy. Z resztą np wafli nie ma z otworem dla DA 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę co na lato. Lakier ma niemal zero swirli itd. Drobne wtrącenia z wody i rzeczy, które easy zejdą finishem. Przelecieć go m3.02? a może dodo lime prime (mam)? siedzą na nim woski? nie będzie to wbrew naturze jak wrzucę na niego lepszego zymola? musi być hdc? 😆

a może adbl perfect finish? działa do dobrze na sticky uni?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę co na lato. Lakier ma niemal zero swirli itd. Drobne wtrącenia z wody i rzeczy, które easy zejdą finishem. Przelecieć go m3.02? a może dodo lime prime (mam)? siedzą na nim woski? nie będzie to wbrew naturze jak wrzucę na niego lepszego zymola? musi być hdc?
a może adbl perfect finish? działa do dobrze na sticky uni?  
A może Essence ? Hmmm :)

Za mało ogarniam czy na cleaner krócej niż na ipa.

Tak realnie +miesiąc na ipa ??

Może starsi koledzy ?

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alexander.p lime prime mam i chętnie bym wrócił do produktu. Pamiętam fajny efekt i śliśkość + ma trochę mocy. Tylko jak mam go wymywać to równie dobrze mogę sobie polecieć pastą finishową 😉 i pytanko do starszych kolegów. Czy pod zymola koniecznie hdc. Samym hdc nieściernym chyba nie zrobię tego na czym mi zależy. Trzeba lekier trochę chociaż liznąć 😉 a wosk - wpadnie Zymol Destiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

Czy pod zymola koniecznie hdc

Jak go nie położysz, to lakier nie odpadnie, ale wiadomo że te dwa produkty lubią się, jak mało które.

Godzinę temu, analyzator napisał(a):

tego na czym mi zależy

HDC nie usunie tego na czym ci zależy, on ci to przykryje ;-) to oszust jak mało który. Gdybyś miał lakier metalik/ perłę, to powiedziałbym że to obowiązek go położyć, bo HDC w systemie Zymola w dużej mierze odpowiada za look. Ale do czerwonego solidowego nie upierałbym się. 

Sam nie pamiętam kiedy używałem HDC. W ogóle nie pamiętam kiedy kładłem jakiegokolwiek Zymola :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jaki macie najprostszy patent na mycie progów po otwarciu drzwi, tak by nie zalać i ubrudzić wnętrza no i oczywiście nie przerysować lakieru ?

Jakiś rinseless


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki temat...używam jako prewasha tar&glue Vasco w żelu...sprawdza się świetnie, ale rezerwa w butelce mi się zapaliła. Zmieniać? Pojawiło się coś fajnego? coś polecacie, warto potestować? W vasco konsystencja jest spoko i skuteczność również, ale może jest jakieś nowe wow?

Pozdrawiam. Piotr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.