Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - może głupie...
Wycieraczki wymienione na nowe Denso (teoretycznie identyczne jak na pierwszy montaż w zeszłym tygodniu. Przez 500 km trasy działały jak marzenie w dużym deszczu. Dzisiaj spadł deszcz pierwszy raz od mycia, zaczęły delikatnie skrzypieć i zostawiać krótkotrwałe smużki ... Czy któryś ze składników chemii może osadzać się na piórkach/szkle, nawet po płukaniu i suszeniu i powodować taki efekt?ba14cef8d97296e80e72e3ee6ccc972f.jpg

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Car Pro Perl można użyć tak jak Koch chemie Motorplast do zabezpienia komory silnika poprzez spryskanie i zostawienie do wyschnięcia? Czy raczej trzeba nałożyć i nadmiar zetrzeć mikrofibrą?


Oraz czy Shiny Garage Coco Tire Booster może być użyty do zabezpieczenia komory silnika? Ma bardzo podobną konsystencję do Perl i też jest na bazie wody.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tradycyjnie piana i dwa wiadra. Auto nie widziało od tamtej pory innej chemii.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Czy Car Pro Perl można użyć tak jak Koch chemie Motorplast do zabezpienia komory silnika poprzez spryskanie i zostawienie do wyschnięcia? Czy raczej trzeba nałożyć i nadmiar zetrzeć mikrofibrą?


Oraz czy Shiny Garage Coco Tire Booster może być użyty do zabezpieczenia komory silnika? Ma bardzo podobną konsystencję do Perl i też jest na bazie wody.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka




Perla trzeba rozprowadzić i dotrzeć. Na plastikach próbowałem raz użyć Back2Black od Shiny i niestety szło to słabo, ale może się nie przyłożyłem do aplikacji. Zostanę jednak przy Perlu do takich zastosowań

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozcieńczenie szamponu dajecie jako poślizg glinki? Jeżeli ma to znaczenie to che do tego GS pure shampoo użyc. gdzieś słyszałem że wystarczy podobno kilka kropel per butelka, ale troche to mało precyzyjne v:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Skav dokładnie kilka kropli, nie wielka ilość, sam zobaczysz. Glinka ma ślizgać się po lakierze. Jeśli glinka będzie stawiała opór to będzie znaczyło że rysujesz lakier. W drugą stronę jak dasz za dużo szamponu to bardziej wrażliwa glinka zacznie się rozpadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Po 3 etapach korekty takie kwiatki.  Oczywiście trzeba się wysilić aby to dojrzeć.  W innym świetle jest lustro.  Na to ma iść powłoka przejmować się tym?  


W sensie te nie wycięte rysy czy brudne od pasty zakamarki?

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te rysy.  Trochę boję się ciąć to bardziej na tych krawędziach. W relacjach ogląda się że zawsze jest idealnie ale czy faktycznie zawsze się tak da? 
Mały pad i wycinasz. Oprócz hologramu, nie docięte narożniki wyglądają okropnie.

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Ech2o, ostatnio zakupiłem w sumie w ramach ciekawostki i wytestowania czy rzeczywiście produkt jest wielozadaniowy. Od użycia jako QD poprzez jakieś mixy z reloadem czy BSD oraz do użycia jako poślizgu pod glinkę. Kiedyś gdzieś czytałem że nawet można tym przecierać meble w domu 😛 I tu pytanie czy ktoś bawił się w domu Ech2o?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie Ech2o + BSD + woda demineralizowana do czyszczenia w domu czarnej lodówki, czarnej mikrofali i piekarnika oraz płyty indukcyjnej. Próbowałem wielu QD ale właśnie ta kombinacja nie zostawia mazów. Do czyszczenia frontów i blatów używam Interior Cleaner+ od Cleantle ale myślę, że spokojnie możesz to robić również Ech2o. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro Ech2o, ostatnio zakupiłem w sumie w ramach ciekawostki i wytestowania czy rzeczywiście produkt jest wielozadaniowy. Od użycia jako QD poprzez jakieś mixy z reloadem czy BSD oraz do użycia jako poślizgu pod glinkę. Kiedyś gdzieś czytałem że nawet można tym przecierać meble w domu  I tu pytanie czy ktoś bawił się w domu Ech2o?
Wczoraj pucowałem nim pralkę, z zewnątrz oczywiście

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.