Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma wiedzę i mógłby mi pomóc w kwestii wymiany oleju i odpowietrzenia podnośników hydraulicznych typu żaba?

W obydwu zlałem olej, odkręcając tę śrubę od czoła i przechylając, a po zakręceniu nalalem przez otwór wlewowy od góry. W obu przypadkach pompowanie przestało działać, nic się nie dzieje. Próbowałem jakoś naprzemiennie odkręcając te śruby i pompować żeby powietrze wyszło, ale nic się nie dzieje. Gdzie popełniłem błąd?

Dodam tylko, że wlałem olej przekładniowy syntetyczny Febi koloru zielonego. Bardzo podobny wyleciał z obu podnośników.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, powalla napisał(a):

Wklej jakieś foty , to zaznaczę jak sam uruchomiłem żabę z Jula. Trzy dni z tym walczyłem, setki pompowań , litr oleju poszedł (porozlewane/wystrzelone 🙂 ) , a wystarczyło zmienić jeden oring .

Wrzucę coś popołudniem przy czym zaznaczę, że oba sprzęty działały bez zarzutu (trzymały ciśnienie, ładnie się pompowały itp.) zanim nie zacząłem odkręcać wszystkiego po kolei 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś miał do czynienia z firmą chronlakier.pl ?

Chcę zabezpieczyć reflektory folią PPF, a widzę, że mają już gotowe - wycięte pod wymiar: https://chronlakier.pl/mercedes-c-klasa-w205-2014-2022-folie-ochronne/572-mercedes-w205-reflektory-swiatla-przednie-naklejki-folie-ochronne-2014-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 20.04.2023 o 20:37, imola33 napisał(a):

Hej, co polecicie do zakrycia odprysków od kamieni na masce? Jakiś wosk koloryzujący? A może któreś AIO to zakryje? Auto kupione od handlarza, po kilku myciach porządnie wypłukane i powychodziły odpryski na masce, a chciałbym je zakryć, bo nie ma nawet czasu na odstawienie do lakiernika. Efekt nie musi być trwały, mogę sobie czynność poprawiać co jakiś czas, byleby dobrze zakrywało

Wosk koloryzujący pomoże na chwilkę, napisz jaki masz kolor lakieru to pozwoli polecić Tobie jakiś lepszy produkt. Jeśli chcesz byle co byle zakryło odpryski to wycieczka do marketu tam wybierasz w kolorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy używając pastę menzerna 1 step można ją docierać  fibrą nawilżoną w no-rinsie i potem drugą suchą docierać, czy lepiej używać suchej fibry do dotarcia pasty po polerce ? 

Po polerce będzie nakładana powłoka ceramiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pianownicę od Auto Glym, bo miałem dość tej z firmy P. A. (mały otwór w butelce do wlewania roztworu, mosiężny gwint pianownicy nawet przy ostrożnym zakręcaniu ścina powoli plastikowy gwint w butelce). Nowa pianownica jest podłączana na szybkozłączkę, a w zestawie jest adapter pod Karchera (widać go na zdjęciu). Posiadam Lavora i szukając takiej przejsciówki na polskim necie nic nie znajduję. Macie jakiś pomysł jak to ożenić z moim Lavorem? Do starej pianownicy posiadam adapter, jednak jest on wkręcany i tutaj nie widzę dla niego zastosowania.

IMG_20230422_215057068_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 20:52, analyzator napisał(a):

Zaprawkę sobie zrób 🙂 

To bym musiał całą maskę malować, bo jedna czy dwie zaprawki tu nie pomogą

 

W dniu 22.04.2023 o 11:33, e36ace napisał(a):

napisz jaki masz kolor lakieru

Nie znam konkretnego kodu, auto nie jest moje. Opel Insignia, grafitowy/czarny metalik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się nad maszyna da i zdecydowałem na adbl 9mm, lecz w ostatniej chwili zakupu znalazłem Chemicalworkz Exzenter 9mm wygląda identycznie jak adbl ma tylko regulacje obrotów z innej strony i niby 50w mocniejszą, co myślicie? Chemicalworkz bardziej się opłaca za 500zl pady, pasta, 5xmikrofibra, ipa co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 08:58, Fisz napisał(a):

Hej,

Czy ktoś miał do czynienia z firmą chronlakier.pl ?

Chcę zabezpieczyć reflektory folią PPF, a widzę, że mają już gotowe - wycięte pod wymiar: https://chronlakier.pl/mercedes-c-klasa-w205-2014-2022-folie-ochronne/572-mercedes-w205-reflektory-swiatla-przednie-naklejki-folie-ochronne-2014-.html

Coś od nich brałem. Wysyłka ekspresowa. Tylko bierz ta droższa folie 3M, ta najtańsza to straszny shit 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się nad maszyna da i zdecydowałem na adbl 9mm, lecz w ostatniej chwili zakupu znalazłem Chemicalworkz Exzenter 9mm wygląda identycznie jak adbl ma tylko regulacje obrotów z innej strony i niby 50w mocniejszą, co myślicie? Chemicalworkz bardziej się opłaca za 500zl pady, pasta, 5xmikrofibra, ipa co sądzicie?
A rozważałeś nową wersję 2023 Das 6 pro (900w)?1cb4c844b540dcf9486808ed80c6eacd.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może coś podpowiecie... Na aucie leży Gyeon CanCoat EVO który już się kończy, lakier w aucie jest zadbany bez rys, przetarć, wather spotów, nie ma śladów od wycierania itd... ogólnie stan fabryczny, co radzicie zrobić przed nałożeniem kolejnej powłoki (Sonax Evo)?

Czy zdejmować chemicznie to co zostalo, jeśli tak to czym? 

Czy jakiś one step ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.