Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, robciocop napisał(a):

Szukam słabszej pasty od sonaxa 04/06 perfect finish zostawiła mi taki hologram na padzie adbl one step próbowałem też gąbką adbl finish delikatnie lepiej lecz i tak hologram zostaje... zdjęcie poglądowe 

 

 

Sonax np 03/06 lub technika pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Godzinę temu, przemas.p napisał(a):

Co preferujecie, clay mit , towel czy tradycyjną glinkę?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

Przed korekta lub przynajmniej one step to wtedy twarda klasyczna glinka 

jeżeli auto zadbane i boimy się o ewentualne smugi to clay towel/mitt

@robciocop jaka maszyna  ? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robciocop A według mnie pasta ma drugorzędne znaczenie - pierwszorzędne znaczenie to technika, szybkość obrotów, docisk itp itd - na moim miękkim czarnym lakierze średnio miękki pad + menzerna 3500 + obroty 800  na rotacji i trochę cierpliwości i ani grama holograma. Technika jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
24 minuty temu, robciocop napisał(a):

@CAR CRAZY rotacja 

W tym wypadku bardziej potestuj różne metody pracy, niestety rotacja wymaga od nas większej cierpliwości: sprawdź czy nie jedziesz za szybko , ewentualnie kombinuj z dociskiem : zacznij od mocnego kończąc na delikatnym podczas jednego wypracowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już próbowałem dosłownie wszystkiego i zawsze hologram zostawał raz większy raz mniejszy nie mogłem się go pozbyć dlatego myślę żeby kupić słabszą pastę, nawet już z bezradności dla testu spróbowałem jakiejś starej pasty k2 turbo no i efekt był zadowalający ale wiadomo wystarczyło przetrzeć ipą i efektu brak a może nawet był jeszcze gorszy, jest jeszcze słabsza pasta od tego sonaxa 03/06? Bo 02/06 zawiera już wosk więc odpada, może koch M3.02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek71 ecoshine multishine ten normalny nie alko:) u mnie w domu przelewa się już chyba szósta pieciolitrowka:) fajny zapach,brak smug i co ważne żadnych piktogramów:) oven cleaner też mają genialny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pracowałem tylko na da 9mm. Teraz kupiłem rotacje aby robić szyby i przyspieszyć pracę nad lakierem. Robię teraz mój samochód volvo v60 2012r. Kolor 452-26. Robię dwa wypracowania rotacją pad adbl evo i pasta menzerna 400 i powiem ze efekt jest bardzo fajny ale aby było jak najlepiej robię dodatkowe jedno dwa wypracowanych da 9mm żółty pad adbl i pasta menzerna 2500. Niby jest ok ale niepokoją mnie rysy które zostały.  Widać je tylko pod odpowiednim kątem. Oświetlenie mam tylko w barwie zimnej. A boję się że w słońcu będzie gorzej.  Chcę to jeszcze przejechać da pad czarny i pasta również menzerna 3800. I na to powłoka cquartz 3.0. Czy według was jest sens walczyć z tymi rysami jeśli tak to czym atakować? A może finish pomoże? 20230407_191422.jpg.ccca570b2e3b2a543e17c3b7f2b4ea02.jpg20230407_191441.jpg.a398f00e746be0921c63f79aa3363eab.jpg20230407_191505.jpg.6c94cba48595d5d8bf749ed1e9a71663.jpg mam nadzieję że zobaczyć na zdjęcie o co mi chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pojedyncze grubsze rysy które zostały po 1 etapie. Jeżeli chcesz je koniecznie usunąć to musisz użyć pasty tnącej a nie finiszowej.
Pytanie tylko, czy aż tak bardzo Ci to przeszkadza i czy warto drzeć sporo lakieru zeby to usunąć.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.