Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram sie do zakupu jakiegoś 5L baniaka deironizera (bardziej ze wzgledów oplacalnosci w cenie za litr) to chcialbym sie zapytać czy są jakieś ciekawe alternatywy dla adbl'a vampire liquid? Dotychczas uzywałem i w sumie jestem z niego zadowolony, ale widze że ostatnio na rynku pojawiły sie jakieś nowe produkty, sam vampire ma podobno jakąś odświeżoną formułe, a rynku zbytnio nie śledziłem to wole sie dopytać czy może wyszło coś wartego uwagi w ostatnim czasie, bo z tego co pamietam vampire chyba był najczesciej polecany, no ale że mi te 5L na dluższy czas wystarczy, to jednak wolałbym dokonać świadomego wyboru v:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 06:05, Putkowski07 napisał(a):

Wszystko zależy w jakim stanie lakier i co to znaczy wyprowadzić? Konkretnie napisz co zostaje na lakierze. Jaki pad? Może fibra zła? 

Z grubsza w miejscu gdzie używałem papieru  zostawała taka jakby mgiełka, w sumie to sobie poradziłem 2 przejazdy plus trochę większy docisk i maznerna fg500 i futro daję radę ale może doradzicie coś na przyszłość mniej pracochłonnego, inna pasta ale może jakiś pad jeansowy? Drugi problem to masa hoolsów jaki robi futro na większym docisku ale wyjścia nie mam , tylko teraz jak to ogarnąć w miarę szybko, chciałem 2 etapy ale chyba sie nie uda, mam manzerne 2500, 4000, kocha f6.01 , miękki i śrendi pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, majkel207kj napisał(a):

Z grubsza w miejscu gdzie używałem papieru  zostawała taka jakby mgiełka, w sumie to sobie poradziłem 2 przejazdy plus trochę większy docisk i maznerna fg500 i futro daję radę ale może doradzicie coś na przyszłość mniej pracochłonnego, inna pasta ale może jakiś pad jeansowy? Drugi problem to masa hoolsów jaki robi futro na większym docisku ale wyjścia nie mam , tylko teraz jak to ogarnąć w miarę szybko, chciałem 2 etapy ale chyba sie nie uda, mam manzerne 2500, 4000, kocha f6.01 , miękki i śrendi pad

A czym robisz rotacja? Futro zazwyczaj zostawia bałagan. Pilnujesz czystości pada? Pasty menzerna nie są super ale da się ogarnąć nimi tylko wymaga pracy i doświadczenia. Spróbuj nie przepracować pasty lżejszy docisk a dwa trzy przejazdy. Co do mgiełki to delikatniejsza pasta na koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemas22 Canyon czarny. 
Ja mam coś pecha do tych canyonow. Działają, jak się któremu zachce. Przedwczoraj musiałem znowu jeden wymienić na jakiś losowy w środku pracy... Fakt, że część mam oryginalnych, a część Work Stuff.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Putkowski07 napisał(a):

A czym robisz rotacja? Futro zazwyczaj zostawia bałagan. Pilnujesz czystości pada? Pasty menzerna nie są super ale da się ogarnąć nimi tylko wymaga pracy i doświadczenia. Spróbuj nie przepracować pasty lżejszy docisk a dwa trzy przejazdy. Co do mgiełki to delikatniejsza pasta na koniec. 

Rotacja, przy lżejszym docisku nie usunę tej mgiełki nawet na 2 razy, delikatniejsza pasta jej nie rusza kompletnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do odświeżenia lakieru (one step) w ubiegłym roku robiłem już one stepa ale przed korektą auto tylko glinkowałem.

Tym razem chciałby przeprowadzić dekontaminacje/deironizacje chemiczną przed glinkowaniem, pomyślałem o Carpro trix czy macie jakięś doświadczenia z tym produktem, zaleta jest dla mnie to że wszytko odbędzie się w jedym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kejrol89 napisał(a):

Panowie przymierzam się do odświeżenia lakieru (one step) w ubiegłym roku robiłem już one stepa ale przed korektą auto tylko glinkowałem.

Tym razem chciałby przeprowadzić dekontaminacje/deironizacje chemiczną przed glinkowaniem, pomyślałem o Carpro trix czy macie jakięś doświadczenia z tym produktem, zaleta jest dla mnie to że wszytko odbędzie się w jedym kroku.

Słaby produkt. Nie pamiętam dokładnie teraz który produkt z tych dedykowanych ale miał po CP co poprawiać. Chyba to był deiron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kejrol89 said:

Panowie przymierzam się do odświeżenia lakieru (one step) w ubiegłym roku robiłem już one stepa ale przed korektą auto tylko glinkowałem.

Tym razem chciałby przeprowadzić dekontaminacje/deironizacje chemiczną przed glinkowaniem, pomyślałem o Carpro trix czy macie jakięś doświadczenia z tym produktem, zaleta jest dla mnie to że wszytko odbędzie się w jedym kroku.

Trzeba pamiętać, że Trix to połączenie deirona i tar remover także nie ma takiej siły działania jak te produkty osobno, co też przyznają ludzie pracujący z chemią od CP na codzień. Nie znam stanu lakieru Twojego auta ale jeśli przez rok nie robiłeś żadnej dekontaminacji to pewnie warto skorzystać osobna z deirona i tar removera. Co do deirona od CarPro IronX jak dla mnie jest to produkt okay (tym bardziej wersja lemon scent), tyle, że drogi 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które kładły powłokę Aqua Graphene, aplikowaliście ją na lampy ? Jutro będę kładł na lakier a chciałem też od razu zrobić przednie lampy bo skończył mi się Dlux a gdzieś czytałem, że nie powinno się jej kłaść na reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kładłem jej, ale podobno wiąrze tylko z lakierem. Tak, że zależy co jest na lampie. Teoretycznie jak się bedzie "mazać" po dłuższym czasie to ściągniesz 😜 

Jak pisze głupoty niech mnie ktoś poprawi 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.