Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, keza napisał(a):

@turzol próbowałeś użyć rękawicy żeby wspomóc deirona w pracy? Jeśli nie to spróbuj takiego zabiegu, spróbuj też użyć glinki na małym obszarze i zobacz czy sytuacja uległa poprawie.

Nie wspomagałem się rękawicą, spróbuję przy następnej wizycie na myjni. Good tip!

Glinka nie była jeszcze grana, bo w pierwszej kolejności chce się pozbyć tego ustrojstwa, ale tak jak wspomniałem jest dosłownie wszędzie ...Auto jest białe więc łatwiej mi wyłapać efekt i mogę w każdej chwili zaaplikować produkt ponownie w miejsca gdzie lotnej rdzy jest najwięcej. Wykończyłem zapasy ironx stąd moje pytanie o jakiś inny produkt, który moze przyśpieszy proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@turzol miałem polecony produkt  Novol Plus 800, ale jeszcze nie przetestowałem. Czeka na sprawdzenie. Ja stosuję ADBL Vampire Liquid i mi z reguły wystarcza. Możesz spróbować ADBL Vampire, Blit Hamber Korrasol, ogólnie jest tego cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacak - krawędzie lepiej omijaj, a jeśli już, prowadź maszynę nie równolegle do krawędzi (wzdłuż krawędzi), tylko prostopadle, bez nacisku. W takich miejscach lakier jest najcieńszy, więc bezpieczniej nie dążyć w takich miejscach do korekty bliskiej 90-100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dpniemczyk teoretycznie idzie to zrobić z marolexem. Wystarczy zdemontować element "z dziurką" na wężyku i wężyk założyć bezpośrednio do korpusu (skróci się on automatycznie o kilka cm więc nie będzie pobierał 100% objętości zbiornika) Lub wymienić wężyk.

Ja tak robiłem stosując standardową dyszę 45stopni (uwaga potrzebna jest dodatkowa uszczelka żeby nie było przecieku pomiędzy nakrętką a korpusem

 

Przy okazji zapytam

Na wiosnę zabieram się za korektę passka b5 (z wyjątkiem maski lakier 100% oryginał) 

wiem, że nikt nie poda mi w 100% sprawdzonej kombinacji past i padów ale dobrze wiedzieć od czego zacząć. Umiejętności praktycznie 0 (wypolerowanych kilka kompletów lamp)

W arsenale dostępne:

DA 15mm, rotacja krauss

Pady zarówno mikrofibra jak i gąbki (NAT ,Royale oraz kilka sztuk SuperShine we wszystkich twardościach)

Pasty AW (resurection, regenerate, redemption) oraz komplet past Autofinesse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziółas napisał(a):

Przy okazji zapytam

Na wiosnę zabieram się za korektę passka b5 (z wyjątkiem maski lakier 100% oryginał) 

wiem, że nikt nie poda mi w 100% sprawdzonej kombinacji past i padów ale dobrze wiedzieć od czego zacząć. Umiejętności praktycznie 0 (wypolerowanych kilka kompletów lamp)

W arsenale dostępne:

DA 15mm, rotacja krauss

Pady zarówno mikrofibra jak i gąbki (NAT ,Royale oraz kilka sztuk SuperShine we wszystkich twardościach)

Pasty AW (resurection, regenerate, redemption) oraz komplet past Autofinesse.

VAGi przy oryginalnych lakierach mi fajnie wychodzą przy kombinacji: pad Evoxa Furious Lily + AW Enigma AIO + Flex XCE.

Pokombinuj z AW Regenerate. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 godzin temu, luk45z napisał(a):

Work Stuff Bucket Hanger - czy pasuje na wiadro Castorama? Niby średnica wiader taka sama, ale może kołnierze na które zakłada się organizer się różnią i dlatego wolę zapytać, może ktoś ma i sprawdzał 🙂 

Nie mam WS - mam  Carbony i pasuję pieknie 🙂

image.png.b706a1df03300ab4e2a89cb3d1d315ed.pngimage.png.1c4024d8fc943ef5dd142ab472e15eb8.pngimage.png.ff42058eb2e45f0c7ef6efea2174f610.png

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Saczi napisał(a):

A faktycznie....

UG i C.z są dostępne...

Jest też Glaco dx i chyba tym się zasugerowałem.

 

W takim razie pytanie 9naczej postawię - jaka alternatywa dla UG?

https://youtube.com/shorts/rIX8TzU2K78?feature=share

Od jakiegoś czasu używam aquy, i jestem z niej bardzo zadowolony, w większości wycieraczek denerwował mnie maz wycieraczek, w Aqua Glass Protection jest dla mnie najbardziej akceptowalny 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Aqua Glass Protection, aplikacja bez problemu. Mam na dwóch autach, w Volvo V40 woda startuje już przy 40 km/h ale w tym aucie przednia szyba jest dość mocno pochylona. Drugie auto to VW Tiguan, po nałożeniu wycieraczki zaczęły skakać po szybie ale zmiana piór z Boscha na Oximo rozwiązało problem. Jak dla mnie efekt lepszy niż po UG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.