Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, pioter94 napisał(a):
@Adrian89 fakt masz rację to Lake Country Big Black Soft Spong (mea culpa) i szukam alternatywy.

 

 


W juesej mają jakąś podróbkę, która się nazywa „sudz-budz” jak dobrze pamiętam - u nas niedostępne.
Jak już kiedyś wspominałem i kolega @MikeLBN też - LC jest producentem większości gąbek rinseless. Akurat ta jest zgodnie z moją najlepszą wiedzą najtańszą alternatywą.


Edit: nie licząc gąbki @CAR CRAZY oczywiście tym tropem mamy też jak wspomniałem gąbkę soft99 jako zamiennik dla „klasycznych” rinselessowych gąbek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje starcie z piano black w tak dużej ilości. Ma być perfect. Jak IC nie wyprowadzi do zadowalającego stanu, czym sobie pomóc? Mocno rozcieńczona IPA, Glass cleaner?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Używałem WS od Soft99, a biorąc pod uwagę że jest "mocno alkoholowy", to pewnie IPA też sobie poradzi.  Tylko tak jak wspomniałeś - mocno rozcieńczona.

Natomiast ja używam do regularnej pielęgnacji właśnie glass cleaner'a i  jest bardzo zadowalająco.  Nie wiem tylko czy na jakieś mega zabrudzenia się nada,  ale tłuste plamy np.  zejdą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







@MMCzysci Używałem WS od Soft99, a biorąc pod uwagę że jest "mocno alkoholowy", to pewnie IPA też sobie poradzi.  Tylko tak jak wspomniałeś - mocno rozcieńczona.
Natomiast ja używam do regularnej pielęgnacji właśnie glass cleaner'a i  jest bardzo zadowalająco.  Nie wiem tylko czy na jakieś mega zabrudzenia się nada,  ale tłuste plamy np.  zejdą


Tak naprawdę chodzi mi tylko o pozostawienie powierzchni bez smug, samo czyszczenie plastików już zrobiłem, ale mam jeszcze trochę czasu na poprawki i szukam czegoś do idealnego finiszu. Piano black jest fajny... w salonie

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Idealnie to będzie Wash mist od Softa. Ostatnimi czasy chwalę sobie Adbl Glass Pro.  Wychodzi sporo taniej,  a efekt bardzo podobny,  tylko trzeba trochę więcej dotrzeć jak przesadzisz z ilością.  Soft w takim wypadku by odparował sam,  a tu trzeba z wyczuciem,  przy czym absolutnie nie ma tragedii z docieraniem!

Sprawdź sobie na choćby kawałku jakiegoś glass cleaner'a z arsenału i sam oceń 😉

P.S. te z efektem NW zostawiają taki dziwny jakby "film" po sobie (przynajmniej Rain-X 2in1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam SV10 od ok, 1,5 roku jako codzienny odkurzacz dodatkowy do zakamarków, listew podłogowych, odkurzania rogów w sufitach, kuchni, klawiatury komputera, siedzeń w aucie i wszędzie tam gdzie inny odkurzacz nie może dojechać. Większe powierzchnie płaskie odkurzamy innym odkurzaczem.

Plusy: duża siła ciągu nawet na niższej prędkości, pojemna bateria, przemyślane końcówki na wyposażeniu, wygodny, dopracowany, przyjemny w użytkowaniu.

Minusy: warto uważać podczas otwierania dolnej pokrywki do czyszczenia - delikatne mocowania plastikowe, które zastąpiłbym metalowymi, skutkiem wzrostu masy i ceny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście lat dysona animal pro na kablu a od roku Dyson V11, jak dla mnie super sprzęt, obawiałem sie czy da rade odkurzyc całe dwa pietra. Na tzw. automacie odkurzam dokładnie dwa piętra tj. 170 m2.(około 1h) a na najsłabszym trybie spokojnie cały dom łącznie z garażem ,piwnicami itd. ,około 250 m. Na tym najsłabszym podłogi trwarde odkurza bez problemu, troche gorzej ale nie jest żle różne rodzaje wykładziny. Ze względu na to iż to spory gabaryt średnio nadaje sie do odkurania auta , bagażnik to jeszcze ale w kabinie to już średnio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Radu5 napisał(a):

Jaki pad do ręcznego polerowania i jaki pad i pasta finish do polerowania ręcznego ?

Jeżeli poszukujesz akcesoriów do ręcznego polerowania, kup Sonax P-Ball (wygodny uchwyt pod pady), do tego finishowe pady 80 mm, oraz aplikator tri-color (np. Flexipads). Pasta finiszowa - tutaj ilu detailerów, tyle opinii. CarPro, Sonax, Koch Chemie, 3D, Angelwax, czy rodzimy ADBL... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.