Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Krzynio_spafreak tonyin kozak po prostu. Jedyne czego nie wiem to ile siedzi.

Koledzy i koleżanki pytanko.

Jestem w trakcie korekty. Miało być dwa etapy ale gąbki supershie robią taka robotę na Koch f6.01, że nawet mój lakier specjalnej troski więcej nie potrzebuje na oko.

Prawdopodobnie wskoczę więc finish neoxalem primer.

Pytania dwa. Czy dodatkowy etap f3 na czerwonej gąbce robić. Coś więcej wyciągnę glossu?

Neoxal primer. Gąbka czarna czerwona inna tak żeby trochę popracował. Kładłem go na czarnej ale nie oczekując żeby robił za finish było spoko. Teraz bym chciał żeby no właśnie - coś tam zrobił.

Mala zajaweczka.

20220717_151210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory do zabezpieczenia skóry naturalnej używałem

Colourlock Versigelung

Zymol Leather conditioner

oraz Furniture clinic Protection Cream, który bardziej polubiłem niż powyższe.

Mam też nielsena 2w1 leather maintainer (ale to bardziej do czyszczenia niż zabezpieczania).

 

Od czasu do czasu trafia mi się "skóra sztuczna" np Artico Mercedesa itp.

Co polecacie do  zabezpieczania sztucznej?

Może Gyeon Leather Coat q2 albo coś dedykowanego, albo nadal coś z powyższych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Do tej pory do zabezpieczenia skóry naturalnej używałem

Colourlock Versigelung

Zymol Leather conditioner

oraz Furniture clinic Protection Cream, który bardziej polubiłem niż powyższe.

Mam też nielsena 2w1 leather maintainer (ale to bardziej do czyszczenia niż zabezpieczania).

 

Od czasu do czasu trafia mi się "skóra sztuczna" np Artico Mercedesa itp.

Co polecacie do  zabezpieczania sztucznej?

Może Gyeon Leather Coat q2 albo coś dedykowanego, albo nadal coś z powyższych?

 

Osobiście polecę Colourlocka. Odpowiednik Versiegelunga dla skór sztucznych czyli PU Protector.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się do pytania: użycie preparatu do eko na naturalnej i odwrotnie będzie miało "opłakne skutki"? Domyślam się, że w przypadku zabezpieczenia będzie fiasko, natomiast czyszczenie... ? Pytam z ciekawości w razie pomyłki w ocenie rodzaju skóry.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta dywaników welurowych z allegro? OEM nie wiem, czy dostanę. Nie mogę się zdecydować, bo rozrzut cen za zestaw to 70-300 złotych, a na dobrą sprawę potrzebne mi będą 3 miesiące w roku.
Ewentualnie inaczej: jaka powinna być długość włosia, żeby nie zalatywało to tandetą i dało się odkurzać po ludzku?

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Takiego dylematu dawno nie miałem. Od półtora roku używam odkurzacza piorącego BOOMAN. W końcu nadszedł czas na zmianę "na lepsze", albo i nie lepsze. Aktualny sprzęt póki co jest bez awaryjny. Tak sobie wymyśliłem 3 modele :

numatic George

puzzi 8/1

profi. 50.1c

Podoba mi się George " Wyglądem" (Wiem to nie wygląd robi robotę 😁) ale czytam często o usterkach w nim. Puzzi też spoko, mały, poręczny. Zaś o profi za dużo nie wiem. No i nie wiem na co się zdecydować🤔 chyba że zostanę przy obecnym sprzęcie  Także jak się wam sprawują te sprzęty "hobbystycznie" bo do takiego celu potrzeba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci może to kwestia używania, ale niby wężyk od podawania chemii szybko się rozlatuje. Po czasie słabo podaje płukankę. I jak z czyszczeniem sprzętu na gwarancji - czy można samemu rozebrać np. Jakieś sitko, siteczko i inne duperelki aby wyczyścić. Tak czytałem to opiniach. Tu na forum też czytałem sporo tematów dlatego się zdziwiłem po negatywnych opiniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe info...
Nie mam za wiele do powiedzenia w kwestii trwałości, bo piorę relatywnie rzadko, ale jest wszystko git póki co. Jedynie dysza do prania dywanów wyszła chyba wadliwa z fabryki, ale dywanów nie piorę, więc nie ma tragedii. No i na sucho świetnie daje sobie radę, fajne ssawki w zestawie.

Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci użytkownik Pfi na allegro. Bardzo dobre dywaniki prawie jak Ori. Mam w kilku autach i nic się nie dzieje z nimi, ładnie się odkurzają.
Wyglądają super faktycznie, tylko do Kolubryny nie robią :( Tak czy siak, dzięki.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel mi się udało kupić drugą czołówke Petzl 300 lm na VINTED za 40 zł

Panie i panowie. Temat poważny. Kiedyś miałem Dressing do wnętrza o zapachu migdałowym? Bodajże shiny garage. Kurde nie pamiętam jaka to marka była, a tak sobie dziś o nim przypomniałem. Ktoś coś? Bo szukam i nie wiem czy jest nowa szata graficzna czy źle szukam 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992

c0850920215795dc529ba22cc9af38a2.jpg

Taka ciekawostka z YT. Na filmiku „kokonat” a w opisie migdał najłatwiej chyba jak masz dobry detailingowy sklep w pobliżu to podjechać i niuchnąć czy to ten swąd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel YATO YT-08593 Parę PLN powyżej zakładanego budżetu. Płynna regulacja natężenia światła, no i dzięki 2 źródłom światła jest całkiem uniwersalna - COB dobrze oświetla wnętrze, a pod Spot świetnie widać swirle. (Allegro 85,36zł 11095128016)

Albo dorzuć kolejne ~25zł do Rooks Color Pro. Tutaj najwięszą zaletą jest zmienna barwa światła - bardzo przydatne choćby przy woskowaniu jasnego samochodu.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.