Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Owatrolu jeszcze nie używałem, słyszałem tylko dobre opinie. U siebie kładłem DLUXa i jestem zadowolony, tylko że u mnie plastiki były w niezłym stanie a w tym aucie ze stanów zamiast czarnych są całkiem szare i nie wiem czy DLUX przywróci im czerń. Jak z trwałością Owatrolu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 Tak żeby być obiektywnym to tylko na ojca aucie mogłem sprawdzić długoterminowe działanie i...

Robiłem mu rok temu w lipcu bo były mega szare,  a teraz po roku poprawiałem i oczywiście jest różnica,  ale wcale mocno szare nie były.  Mniemam że wystarczy raz na rok w tym wypadku,  ale ojciec garaż ma i bardzo mało jeździ (ok. 8tys/rok).

@Rafal9304 Tutaj masz taki mały pogląd na działanie

20210728_202126.jpg.bd2cd8f55a4a2fd2a3a5032afd929940.jpg

20220720_211047.jpg.54872001dfad72458bc459313f08a017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przerabiał pianownice marolexa axel na opryskiwacz? Czy ktoś się orientuje czy wystarczy że zmienię dysze? Są takie zestawy ze wykręcam od pianownica wyjmuje wkładkę filcowa i nakręcam od opryskiwacza. Ktoś coś ?
Chyba trzeba jeszcze w środku zmienić rurkę na taką bez otworu, który zasysa powietrze do piany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 12:32, penkus5 napisał:

Robiłem mu rok temu w lipcu bo były mega szare,  a teraz po roku poprawiałem i oczywiście jest różnica,  ale wcale mocno szare nie były.  Mniemam że wystarczy raz na rok w tym wypadku,  ale ojciec garaż ma i bardzo mało jeździ (ok. 8tys/rok).

U mnie tak samo. Raz na rok Owatrolem robię, przed zimą i wystarcza. Oczywiście widać różnicę po nałożeniu po roku czasu ale i tak plastiki o wiele lepiej wyglądają niż bez jakiegokolwiek dressingu. Jednak tak jak powyżej auto garażowane i małe przebiegi. Nie wiem jak będzie przy braku garażu i przebiegach po 20 tys albo większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zeea napisał:

Planuje kupić produkt typu WSR bo nigdy nie miałem z nim kontaktu. Co polecacie? CP, FX, a może Aqua sour w rozcienczeniu? 

Fx jest bezpieczny nie narobi bałaganu. Głównie do świeżych water spotów. Z sonaxa całkiem niezłe sobie radzi. Co do Aqua i ich kwaśnego apc to okropny smród jest ale działa dobrze. Warto pamiętać o neutralizować czymś zasadowym np innym apc
 

ja wole podejść dwa trzy razy ale czymś lzjeszym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, kupiłem ostatnio butelki z SG wraz z atomizerami. Po jakiś dwóch miesiącach wszystkie atomizery przestały odbijać? Tzn odbiją jak sie je popchnie ( okrągły plastik pod triggerem ). Miał ktoś podobny problem? To nie problem chemii, bo nieważne czy płyn do szyb czy kwas do felg. Wszystkie 8 na 8 atomizerów się zacina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło 2 lata temu zrobiłem w jednym ze studio korektę lakieru i została nałożona powłoka ceramiczna 5-letnia. Co pół roku jeździłem na przegląd. Po zimie się zawsze zatykała ale po przeglądzie wszystko wracało do normy. W tym momencie sytuacja wygląda tak że panowie robią przegląd, wszystko jest OK ale po około trzech tygodniach nie ma już kropelkowania i tak w kółko. Zbywają mnie już i nie chcą poprawiać twierdząc że winę za to ponoszę ja ponieważ nie trzymam samochodu w garażu tylko pod chmurką. Nie mam już sił do nich. Może jestem w stanie sam coś z tym zdziałać ? Proszę o rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah no właśnie tak nie jeden raz tłumaczę, że powłoki z serwisem co 6-12 mcy przykrywane topem to w zasadzie topper 😛 tylko panowie zamiast położyć jakiś cancoat to pewnie biorą coś jeszcze lżejszego.

U kolegi mam taką powłokę 5y czy coś koło tego i co z tego że jest jak auto całe podrapane. Czarne. Wygląda źle i trzeba to ściągać albo rzeźbić patentem typu carpro essence plus pewnie tracąc 3/4 właściwości powłoki. I nakładać topper :-)

Rozmawiałem natomiast z bardzo doświadczonym kolegą i wspominał z przykładami jak trzymają się topowe gtechniq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko a najbardziej pamiętam M3, które ktoś potraktował gąbką do naczyń, tą szorstką stroną. Uszkadzając powłoke ale nie lakier. Nie wiem jak to ściągali i stwierdzili bo i tak było grane polerowanie. Niemniej ufam doświadczeniu i wskazywał na G jako non-mambo-jumbo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.